Paks vs. DVSC-TEVA - © Fotó: Kovács Péter
Debrecen – A labdarúgó OTP Bank Liga huszonhetedik fordulójában a DVSC-TEVA a Paks csapatához látogatott szombaton 20.45-től. Az összecsapásról élőben tudósítottunk portálunkon.

Paksi FC vs. DVSC-TEVA

0 – 1 (0 – 1)

HAON-LIVE – Paks vs. DVSC-TEVA – 2016. 04. 09., 20.45
22:57 | live

Debrecen, Paks - A Paks vs. DVSC-TEVA (0-1) NB I-es mérkőzés után a két edző, Csertői Aurél és Kondás Elemér értékelte a látottakat.

22:34 | live

Vége a mérkőzésnek. Paks - DVSC-TEVA 0-1.
22:33 | live

90+4' Djelmic szélen elfut, bead, Tisza éles szögből kapufát lőtt.
22:32 | live

90+3' Bedobásokkal jön előre a Loki.

90+2' Korhut ellen szabálytalanság a térfél közepén.

90+1' Djelmic hozta ki a labdát a tizenhatos elől, gyors sprint, beadására jött Kulcsár, ott lefékeződött a támadás a visszazáró védők miatt.
22:30 | live

4 perc ráadás jön.
22:29 | live

90' Cserél a Loki: Takács le, Kulcsár fel.

Bódi a gólvonalról mentett a betekert szöglet után.

Újabb szöglet, kivágták a vendégek.
22:28 | live

89' Korhut könnyelműsködött el egy labdát a tizenhatoson belül, szögletre mentett.
22:26 | live

Egy becsavart szabadrúgást a paksi játékos 1 méterről fejelte nem sokkal a kapu fölé.
22:25 | live

Holmant rúgták fel páros lábbal, a játékvezető nem sípolt.
22:24 | live

84' Körbecselezték a paksiak a tizenhatost oda és vissza, de egy 26 méteres lövésig jutottak, az messze a kapu mellé ment.
22:23 | live

82' Varga vezette ki a tizenhatoson belülről a labdát, Takácsnak adta jó 30 méteres sprint után, majd az érkező Djelmic elől kaparta össze a kifutó hálóőr.
22:21 | live

Lenzsér borította fel Jovanovicot a felezővonalon.
22:20 | live

81' Bajner beadását kanalazta össze Verpecz a kapu előtt.
22:19 | live

80' Varga ismét a pályán. Korhut elől fejelték bedobásra a labdát.
22:18 | live

Bajner sárgát kapott, a középkörben nyújtott lábbal ment bele Bódiba.

78' Djelmic csent labdát a félpályán, beadását Takács 8 méterről eltörte a labdát, a kapus a röviden volt. Nagy helyzet maradt ki.
22:17 | live

77' Korhutot rúgták bokán a hazai térfél közepén.
22:16 | live

Varga lebiceg a pályáról, derekán a keze.
22:15 | live

75' Varga egy felugrás után fájdalmasan kiáltva esett a földre, a derekát fájlalja. Hazai támadás volt, visszafújta a játékvezető a sérülést látva.
22:14 | live

74' Verpecz kifutva húzta mellhez a labdát az ötösön.
22:13 | live

73' Djelmic lesgólt lőtt. Pedig gyönyörű támadás volt. Djelmictől indult a félpályáról, Takács passzolt a tizenhatoson Djelmicnek, aki végül lesen kapta.
22:10 | live

70' Cserél a Paks is. Bertus le, Bajner fel.
22:08 | live

69' Takács beadását vágták ki a tizenegyespontról., az ellentámadásból 35 méterről lőtt a paksi játékos 7 méterrel a kapu fölé.
22:07 | live

68' Cserél a Loki. Djelmic fel, Horváth le.
22:06 | live

67' Vargát taposta meg Bartha a felezővonalon szélen, sárgát kapott.

66' Hazai szöglet. Bertus majdnem betekerte a hosszú felsőbe, a kapufát érintve hagyta el a játékteret a labda.
22:05 | live

65' Holman a jobb szélen kapott jó labdát, egy csel után a tizenhatosról laposan lőtt, a kapus könnyen fogta.
22:04 | live

64' "Frissíteni!" - kiabálják a hazai drukkerek.
22:03 | live

63' Nem tud a kapu közelébe kerülni a Paks, távoli lövésekkel próbálkoznak, ezek elakadnak a védőkben, vagy a távoli fejeseket fogja könnyen Verpecz. Többet birtokolja a labdát a hazai csapat.
22:02 | live

62' Varga keresztezett a kaputól 26 méterre és adta haza a labdát.
22:01 | live

61' Bartha 22 méterről lőtt, és elakadt a labda a kaputól 20 méterre lévő Mészárosban.
22:00 | live

61' Továbbra sem tud mit kezdeni a Paks a taktikus, szoros emberfogás ellen.
21:59 | live

60' Bódi kapott sárgát, buktatta az ellenfél játékosát a középkörben.

59' Mészáros fejelte el a labdát a paksi támadó elől a tizenhatoson, ráadásul a fehér mezes szabálytalankodott, kifelé szabadrúgás.
21:58 | live

Aztán kicsit közelebb a félpályához dob a Paks.
21:57 | live

Most a Loki jöhet bedobás után, a térfelük közepén.

58' Egymás hibáiból élnek a csapatok, rengeteg a bedobás, a szabadrúgás, helyzet nincs.
21:56 | live

57' Korhut fejelte ki a beadást.

56' Lázár tiporta meg a szélen az egyik paksi játékost 40 méterre a kaputól.
21:54 | live

55' A szögletet kifejelték a Loki-védők, a második hullámban érkező paksi lövését könnyen blokkolták.

54' Mészáros fejelt szögletre egy paksi beadást az ötösről.
21:53 | live

53' Takács cselezte magát lövőhelyzetbe a kaputól 25 méterre, majd lövésre lendülő lába elől elcsente a labdát a védő.
21:52 | live

52' Továbbra is sok hibával játszik a Paks, labdát veszítenek már a félpályánál.
21:50 | live

50' A szoros emberfogással hibára kényszerítik a paksi játékosokat a debreceniek.
21:49 | live

49' A Paks igyekszik előre, de a Loki-védők a tizenhatos előtt megakasztják őket.
21:48 | live

48' Loki-labdaszerzések és -vesztések az elmúlt percben, most egy bedobást harcoltak ki a debreceniek.
21:45 | live

46' Takács csípett el hátul egy labdát és rúgta bedobásra.

Még mindig az öngól a téma a lelátón. "Összekeverte a kaput, ez történt" - mondogatják.
21:44 | live

46' A Paks kezdte a játékot.
21:43 | live

Érkeznek a játékosok a második félidőre.
21:42 | live

Tettünk egy kört a hazai szurkolók között. Egyszerűen nem hiszik el, hogy egy öngóllal vezet a Debrecen, mivel szerintük jobb a hazai csapat. A Lokinak szerencséje van, no meg - ugyancsak szerintük - a játékvezető is odafúj. Menni kell előre és meglesz a győzelem - teszik hozzá.
21:35 | live

Volt egy érdekes jelenet a 39. percben. A Loki-játékosok szereztek labdát egy szabadrúgás után, indították Takácsot, aki jó méteres előnnyel vezethette a labdát a kapura. A kapus viszont kifutott, amire nem számított a debreceni, és a hosszú indításába bele tudott bikázni. A labda azonban csak a néhány méterre lévő Vargáig jutott el, ám a visszazáró hazaiak és a kapujába visszaért Székely már felállt védelemmel várták a piros mezes csapatot.
21:32 | live

Vége az első félidőnek. Szabó öngóljával 1-0-ra vezet a vendég DVSC-TEVA a Paks otthonában.
21:31 | live

45+1' Takács csent labdát a félpályánál, passzolt Horváthnak, aki 15 méterről lőtt, a felső kapufát találta el.
21:29 | live

45' Máté indítása hosszú volt Horváthnak, kirúgás.

44' Folytatódik a küzdelem, most Horváth ellen fújtak egy szerelés közben a jobb szélen a hazai térfél közepén.
21:28 | live

Takács fejelte kapura 17 méterről, a kifutó kapus bizonytalankodott, Bódi igyekezett fejjel a labdához férni 10 méterre a kaputól, viszont a kapus magasabbra ugrott.
21:27 | live

42' "Ébresztő!" - kiabálják a nézők. Kondás Elemér csillapítja a csapatát.
21:26 | live

41' Verpecz öklözte a mezőnybe, majd Szabó vezette kapu felé a szélen, őt Bódi szerelte.
21:25 | live

40' Máté kapott sárgát szabálytalan szerelés miatt.

40' Paksi szabad a tizenhatossal egy magasságban, az oldalvonal mellől.
21:24 | live

39' Sárga lapot kapott Lázár, miután szabálytalanul ütközött Szabóval a szélen.
21:23 | live

Szabálytalanság volt a Loki kapuja előtt, sípszó után lőtt kapura, kapufára egy hazai támadó.
21:22 | live

37' Szakály Dénes futott el a bal szélen, lövésébe a védő beletette a lábát, oldalháló és szöglet.
21:21 | live

36' Bódi szögletét egy újabb követi.
21:19 | live

34' Takács beadását fejelték a második hullámban érkező Lázár elé, aki már nem tudta kapura lőni és beadni sem. Körbe vették a védők.
21:18 | live

33' Bódit állították meg egy csel közben a felezővonalon.

32' Bódi beívelését előbb kifejelték, majd a visszapasszból ugyanő törhetett kapura, beadását azonban könnyen szelídítették meg a hazaiak.
21:17 | live

31' Takács 12 méterről lőtt, éppen belecsúszott a lövésbe a gólszerző Szabó. Szöglet.
21:16 | live

30' Hahn lőtt laposan 20 méterről a kapu mellé nem sokkal.
21:14 | live

28' Gól, méghozzá öngól! Szabő János csodálatosan bólintotta Székely kapujába Horváth beadását 10 méterről. 0-1.
21:13 | live

27' Bedobásokkal jön előre a Paks.
21:11 | live

Bartha adott középre, az egyik paksi támadó 18 méterről hatalmas kiflit rúgott Verpecz kapuja előtt, kirúgás.

26' Holman buktatása után Máté adott hosszú keresztlabdát Horváthnak, bedobással jön a hazai csapat.
21:09 | live

25' Loki-szöglet. Horváth csúsztatta kapura fejjel 12 méterről, a kapusnak könnyű préda volt.
21:08 | live

23' A paksi kapus totojázott hátul, végül csak bedobásra tudta rúgni.
21:07 | live

21' Nagyon erőlteti a Paks, gyorsan eljutnak a Loki térfeléig, ott viszont nem tudnak a kapu közelébe kerülni. Igaz, a Loki sem tud helyzetet kialakítani. Nagy a küzdelem a pályán és egyre több a szabálytalanság. Most Ismét Takács ellen.
21:05 | live

Hátul passzolgat a Paks, nem tudják áthozni a felezővonalon a labdát.
21:04 | live

20' Horváthot nem érte el a szabad a tizenhatoson belül.

19' Gévay könyökölte le Takácsot a felezővonal mögött. Szabadrúgás a Lokinak.
21:03 | live

17' Lázárt szerelték egy Loki-támadás végén a jobb szélen, a kontra a visszazáró piros mezes védőkben akadt meg a tizenhatoson.
21:01 | live

15' Bartha gyors elfutása a bal szélen, a Loki-védők a középső területet fedezték, beadását szögletre vágták.
20:59 | live

14' Hazai szabadrúgás szélről, 35 méterről, a kapu elé tekert labdára Verpecz és egy hazai játékos startolt, a kapus kiütötte a labdát, a paksi a földön maradt. A pályán ápolják.
20:58 | live

13' Bartha elől mentett bedobásra Varga, előtt sokpassszos, gyors helycserés szép paksi támadás volt.
20:57 | live

11' Korhut adott be szélről a tizenhatos előterébe, ott viszont Bódinak rövid volt a labda.
20:56 | live

10' Felpörgött a játék, vége a kezdeti tapogatózásnak. Mindkét csapat nagy lendülettel játszik, a kapuk nem forognak veszélyben.
20:55 | live

9' Egy ártalmatlannak látszó "kifli"-keresztlabdát engedtek el a Loki védők, ám a jó ütemben érkező paksi játékos a tizenhatoson elcsípte, hosszan szöktette magát, Verpecz viszont jól reagált.
20:53 | live

8' Máté a félpályáról indította Bódit, aki a tizenegyesponton nem tudta jól átvenni a labdát, felpördült, majd fogta a kapus.
20:52 | live

7' Vérszegény hazai támadás végén a tizenhatos elé passzolt labdára nem volt fehér mezes érkező. Verpecznek könnyű zsákmány volt.
20:51 | live

6' Korhut jutott el badásig, ám a jól tömörülő paksi védők a kapusuk kezébe fejelték a labdát.
20:50 | live

5' Fejpárbaj végén Loki-bedobás a félpályánál.
20:49 | live

4' Szép Loki-támadás végén Horváthot szerelték az alapvonal előtt, nem tudott beadni.
20:48 | live

3' Takács fejjel indította Holmant, aki elől bedobásra fejelték a labdát a hazai térfél közepén.
20:47 | live

2' Lázár fejelte szögletre a beívelt labdát, majd Varga hozta ki a tizenhatos előteréből.
20:46 | live

Máté indítása nem jutott el Holmanig a tizenhatoson, a labda hosszú volt, a kifutó kapusnak könnyű zsákmány.

1' Elindult a találkozó.
20:44 | live

A Loki kezdi a játékot. Bódi és Varga a kezdőkörben.

Lázár orra komolyabban sérülhetett, furcsa maszkban játszik majd a védő.
20:43 | live

A Loki tiszta pirosban, a hazaiak tiszta fehérben.
20:42 | live

A paksiak indulójára és a mintegy 200 néző tapsára érkezik a két csapat.

Atomic Strike - olvasható a létszámában már kb. negyvenre duzzadt hazai B-közép fölött. És a dob is megszólalt...
20:41 | live

Húzzák ki az Oláh Gábor utcaira emlékeztető játékoskijárót, érkezik a "Gyűlölet nem pálya"-molinó, szedik össze a fiatalok a pályáról a bankreklámot, pár perc, és kint vannak a csapatok is.
20:36 | live

A vendégszektorban 3 Loki-drukker van.

Megérkeztek a paksi ultrák. kifeszítették a nagy (kb. 2,2x1 méteres) zöld-fehér zászlójukat, mögöttük egy zöld molinó, és vannak húszan. A dob egyelőre pihen.
20:35 | live

A DVSC-TEVA csapatában most Mészáros Norbert viseli a csapatkapitányi karszalagot, hiszen Szakály Péter sérült. Brkovics piros lapot kapott, ezért nem játszhat, így Máté visszakerült a kezdőcsapatba. A Videoton ellen megsérült Lázár is kezdő, őt egy fejelés közben az orrán találta el egy székesfehérvári játékos feje.
20:30 | live

A paksiak befejezték a bemelegítést, a Loki játékosai is vonulnak le a pályáról.

Kondás Elemér a három pont megszerzésére számít. Mint azt nyilatkozta, sok hibát vétettek a Videoton ellen, ám ezekből tanultak. Hozzátette, hogy Pakson sosem könnyű játszani.
20:29 | live

A két edző előzetesen nyilatkozott a paksi színes lapnak. Csertői Aurél nehéz mérkőzésre számít, már csak azért is, mert a Debrecen nagyon jól összerakott gárda. Nagy küzdelmet vár, ám a hazai pálya mindenképpen mellettük szól.
20:23 | live

Az tény, hogy eddig nem sok babér termett a paksiaknak a DVSC ellen - ez már a mérkőzésre megjelentetett fényes lapú, színes kiadványból derül ki. Az eddigi 20 NB I-es bajnoki találkozóból 10 debreceni győzelem, 8 döntetlen és csupán két paksi siker szerepel a listában. Az is igaz, hogy a két paksi győzelem az utóbbi négy évben esett. (2012. 11. 03. DVSC-Paks 0-1, 2014. 09. 27, Paks-DVSC 2-1)
20:19 | live

Annyit sikerült kiszedni az idősekből, hogy hazai győzelem lesz, szerintük. A Paks feljövőben, a DVSC lemenőben - mondták.

"Ezt a tömeget!" - üdvözölte érkezőben komáját az egyik paksi drukker, a Paks-DVSC-TEVA NB I-es labdarúgó mérkőzés kezdete előtt fél órával. Tömeg tényleg nincs, vannak vagy ötvenen a fényárban úszó sportpálya lelátóján. Hideg és szél viszont van.
19:40 | live

Debrecen - Nagy kérdés, melyik arcukat mutatják a felek a szombat esti Paks–DVSC bajnoki mérkőzésen.

19:39 | live

Debrecen - Többször is át kellett szervezni a Loki játékát a felcsúti meccsen.

Labdarúgó OTP Bank Liga, 27. forduló

Paksi FC vs. DVSC-TEVA

Paks, Paksi Stadion, 835 néző. V.: Németh Ádám (Tóth II. Vencel, Farkas Balázs)

Paksi FC: Székely, Gévay, Papp, Hahn, Szakály D., Bertus, Koltai, Szabó, Bartha, Kulcsár, Lenzsér. Vezetőedző: Csertői Aurél.

DVSC-TEVA: Verpecz, Holman, Lázár, Mészáros, Máté, Takács, Bódi, Varga, Korhut, Jovanovic. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Szabó (öngól) a 28. (0-1) percben.

Sárga lap: Lázár a 39, Máté a 40., Bódi a 60., Bartha a 67., Bajner a 78. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Horváth helyett Djelmic a 68., Bertus helyett Bajner a 70., Takács helyett Kulcsár a 90. percben.

Ön szerint mi lesz a Paks vs. DVSC-TEVA mérkőzés végeredménye?

Eredmények megtekintése

Loading ... Loading ...

Ön szerint hanyadik helyen végez a DVSC-TEVA a 2015-2016-os idényben?

• Az aranyról lecsúszik a Loki, de a dobogó összejön. (44.39%, 368 szavazat)
  • A 4. és 6. hely között zár a DVSC. (29.79%, 247 szavazat)
  • Bajnoki címet szerez a csapat. (14.35%, 119 szavazat)
  • A 7. és a 10. pozíció valamelyikén végez a piros-fehér alakulat. (6.88%, 57 szavazat)
  • Az utolsó két, kieső helyezés egyikén zár a cívisvárosi együttes. (4.58%, 38 szavazat)