HAON-ÉLŐ – Paks vs. DVSC 1-1 (0-1)

© Fotó: Halmai Balázs
Debrecen, Paks – A labdarúgó OTP Bank Liga NB I. 2017/2018-as szezonjának 3. fordulójában a Debreceni VSC csapata a Paksi FC együttesének vendégeként lépett pályára szombaton 18-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Hajdú Online-on!

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 3. forduló

Paksi FC vs. Debreceni VSC

1 – 1

Ön szerint mi lesz a Paks vs. DVSC mérkőzés végeredménye?

19:49 | live

+4' hazai támadás a végén, Szatmári vágta ki a beadást a tizenhatosról.
19:48 | live

Cserél a Loki. Holman le, Csősz fel.

+3' Egy hazai csúsztatás ment 12 méterről a kapu mellé.
19:46 | live

Kontrából Mengolo emelt kapura 16 méterről, előtte Jovanovic rázott le két védőt.
19:45 | live

4 perc hosszabbítás.

90' Cserél a Loki. Sós le, Bíró fel.
19:44 | live

89' Megélénkült a játék. A paksiak sietősre fogták, a vendégek tömörülnek a kapujuk előtt, végül Ferenczi vágta ki a kapu elől a labdát.
19:42 | live

87' Szól a mindent bele a Loki tábortól. Most a Loki a veszélyesebb, eljutnak a kapuig, de igazi helyzet nincs.
19:40 | live

Cserélt a Loki: Könyves le, Mengolo fel.

84' Hatalmas Loki helyzet, Filip labdaszerzése a középpályán, Holmannak passzolt, aki beadta Könyvesnek, ő 14 méterről nem lőtt, hanem gurított a kapus kezébe.
19:38 | live

Bertus 14 méterről a kapu fölé lőtte a kavarodásból kipatanó labdát.
19:37 | live

83' Hazai szöglet.

Most mondják, nem volt les az előbbi megindulás.

81' Nagy hatalmasat védett, lesen kapta a labdát a paksi, nem fújt a spori, egy az egyben vezette kapura, majd 10 méterről lőtt, Nagy reflexmozdulattal a kapufára tolta a bombát, onnan szögletre ment a labda.
19:36 | live

80' Kinyik szerzett labdát a félpályán, Könyves a szélen el, a tizenegyessel egymagasságban beadta, Holman éppen nem érte el a kaputól 10 méterre a labdát.
19:34 | live

79' Hahn elől mentett a kapuból kifutva Nagy.
19:33 | live

78' Loki próbálkozás, Jovanovic a szélen, beadása hosszú lett Könyvesnek, bedobás az atomvárosiaknak.
19:31 | live

Az egyenlítő gól után leült a játék. Sok a pontatlan passz, nincs iram.

A szögletet kivágták a védők.
19:30 | live

76' Sós egyéni akciója végén 20 méterről kapura lőtt, szögletre mentettek a védők.
19:28 | live

73' Bertus beadását 5 méterről fejelte a kapu fölé a hazai támadó.
19:26 | live

Vízszünet.
19:25 | live

A tizenegyes előtt a 65. percben Tőzsér sárga lapot kapott.
19:23 | live

68' Bertus értékesítette a büntetőt, nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtt, Nagy balra vetődött. Paks - Debrecen 1-1
19:22 | live

67' A tizenhatoson belül Kinyik lerántotta le Darut. Tizenegyes a Paksnak.
19:21 | live

Holman a rövidre rúgta, oldalháló.
19:20 | live

65' Kulcsár sárgát kapott, Loki szabad 18 méterről.
19:19 | live

64' Paksi helyzet, előbb Szabó fejelt kapura, majd a kapusról kijövő labdát Hahn lőtte 10 méterről. Itt vagy a kapus vagy a kapufa hárított. Lényeg, nem lett gól.
19:17 | live

A paksi drukkerek a Soha ne add fel című nótába kezdtek.

Közben Jovaovicot ápolták megint, az előbbi fejsérülését kapta el a labda.

Haraszti le, Hahn fel.
19:16 | live

61' Cserél a hazai csapat: Szakály le, Daru fel
19:14 | live

59' Kijött a szorításból a Loki, Ferenczi vitte végig a jobb szélen a labdát, beadását Holman centikkel fejelte a kapu fölé 10 méterről.

58' Tőzsér tűzte kapura a labdát 30 méterről, Könyvesben akadt el és perdült az alapvonalon túlra.
19:11 | live

56' Filip szerzett labdát a félpályánál, indította Sóst, aki legalább 5 méteres lesen kapta a labdát.
19:09 | live

Közben a hátrahúzódó Könyvest kell ápolni egy kemény ütközés után.

Elől csak Könyves van.
19:08 | live

Átadta a területet a Loki, tizenhatos előtt védekezik a csapat.
19:07 | live

52' Nagy az iram, a Paks próbálkozik, de a kapu közelébe sem jut.
19:04 | live

49' A paks is próbálkozik. Egy lövésre készítés után a zöldmezes durrantott 22 méterről 5 méterrel a kapu fölé.

48' gyors Loki kontra, Sós - Könyves a labda útja, Könyves azonban rosszul adott be, a kifutó kapus összeszedte a labdát Holman elől a kaputól 10 méterre.
19:02 | live

46' Holman hámozta át magát 3 védőn, majd a tizenhatoson belül egyszerűen elhagyta a labdát. Szerelték a körülötte lévők.
19:00 | live

A Loki kezdi a játékot.

A szünetben nem volt csere.

Ébresztő, ébresztő! - így fogadta a hazai publikum a második félidőre a pályára érkező kedvenceit.
18:55 | live

Kérdésünkre, hogy hazai vagy külföldi lesz az új játékos, Szima Gábor egy kérdéssel felelt: - Hol találunk hazai jó középcsatárt?
18:54 | live

Majd egy bejelentést tett: - A jövő héten egy középcsatárt igazol a Loki. A játékos már megérkezett Debrecenbe, jelenleg orvosi vizsgálatai folynak.
18:53 | live

A közvetítőállás előtt nézte végig az első félidőt Szima Gábor, a DVSC elnöke és röviden értékelte is a látottakat: - Megérdemelten vezet a Debrecen, bátrabban, ötletesen és dinamikusan játszik a csapat. Ez hiányzott az első két fordulóban a Loki játékából. Nem volt jó a formaidőzítés.
18:47 | live

Paks - Debrecen 0-1

Vége az első félidőnek.

Egy beadást még kivágtak a védők, de csak a kaputól 13 méterre lévő Sósig jutott a labda, ő ráfordult és erősen kapura lőtt, igaz, a labda irányt váltott egy védőn, a jobb alsóba pördült a lövés.
18:46 | live

Sós a gólszerző. Paks - Debrecen 0-1
18:45 | live

+1' GÓÓÓÓÓLLLLLL

2 perc a hosszabbítás.

45' Loki szabad 35 méterról

Tőzsér beívelését az ötösön lévő kavarodásból a védők fejelték ki szélre, majd Tőzsér ismét beadta, Holman 10 méterről a kapu fölé fejelt.
18:43 | live

A mérkőzés első szöglete a Lokié.

44' Sós beadását Holman elől bedobásra vágták a tizenegyes pontról.
18:42 | live

42' Paksi támadás végén bedobás a Lokinak a térfele közepén.
18:40 | live

40' Beszorult a Paks, helyzet továbbra sincs. Kinyik próbálkozott egy lefordulással a tizenhatoson, nem sikerült.
18:37 | live

Gyors kontra a Lokitól, Holman ki szélre Ferenczinek, aki beadás helyett a labda mellé rúgott.
18:36 | live

36' Bátran játszik a Loki, a félpályánál már letámadják a Paksot, ám a tizenhatosnál elfogy a lendület náluk is. Sok az oldalpassz, kevés a mélységi indítás.
18:35 | live

34' Ismét egy paksi próbálkozás. Lendületek veszítik a tizenhatos előtt, majd vagy Bényei vagy Szatmári eredményesen avatkozik közbe.
18:33 | live

32' Felpörgött a játék, nagyobb az iram, ám nincs gólhelyzet továbbra sem.
18:31 | live

Tőzsér bombája átment a gyümölcsösbe. A kapu fölött jóval.
18:30 | live

31' Aprítják a Loki játékosait. Most Könyvest buktatták a kaputól 30 méterre.

30' Ferenczi beadását a kapus fogta még mielőtt Holman fejjel odaért volna.
18:29 | live

A víz a mosakodáshoz kellett.

A paksikanak hűtőládából adják a frissítőt, a debrecenieknek egy vízzel teli vödörből szolgálják a frissítőt.
18:28 | live

28' Holmant buktatták a kaputól 40 méterre. A szabadrúgás előtt azonban vízszünetet rendel el a játékvezető.
18:26 | live

A Paks egyelőre nem találja az ellenszert a jól védekező Loki ellen, a védelem jóval a tizenhatos előtt szűri a paksi támadásokat.
18:24 | live

Loki drukkerek jó ötvenen, és szól a Cívisváros rigmus.

Az ellentámadásból Bartha adott be, a kapus kifutva megszerezte a labdát.
18:23 | live

23' Ismét egy Loki támadás, Filip merte a betörést a tizenhatoson belülre, ki szélre Jovanovicnak, majd Sóshoz a labda, ő azonban hosszan indította a kapu elé üres területre befutó Jovanovicot.
18:20 | live

20' Loki szabadrúgás 32 méterre a kaputól. Holman csavarta kapura a labdát, a középmagas, bal oldalra tartó lövést a kapus először kiejtette, majd fogta.
18:19 | live

19' Szakály próbálkozott Filip mellett a szélen, az alapvonal közelében, Párharcukat Filip nyerte, Szakályról ment ki a labda, kirúgás.
18:17 | live

17' Bényei egy bátor csellel bement a tizenhatoson belülre, ott szerelték. Mindenesetre egy ígéretes megmozdulás volt a fiatal védőtől.
18:15 | live

15' Bertus a kapu elé lőtt szabadját Szatmári fejelte ki az ötösről.
18:14 | live

14' 30 méterre a kaputól szabad a Paksnak. Tőzsér buktatott.

13' Kiegyenlített játék van a pályán, gólhelyzet eddig nem volt egyik oldalon sem. A két tizenhatos között megy a labda. Feltűnő az előző két meccshez képest, hogy a Loki jobban megbecsüli a labdát, bár az indítások lehetnének pontosabbak. Most Jovanovic ugrasztotta volna ki Holmant 30 méterről. Hosszú lett.
18:10 | live

10' Bartha próbálkozott egy 30 méteres lövéssel, jócskán Nagy kapuja mellé szállt a labda.
18:09 | live

A fején sérült.

9' Jovanovicot buktatták a kaputól 18 méterre, nem sípolt a játékvezető, a Loki középpályása fekve maradt, a játékvezető állította meg a játékot, majd némi ápolás után ismét pályán a 77-es.
18:08 | live

8' A Loki percei ezek, ismét hosszas passzolgatás, majd Tőzsér indította a bal szélen Könyvest, aki lesen kapta a labdát.
18:07 | live

A kapus védett.

6' Hosszas passzolgatás a középpályán a Lokinál, Kinyik indult el, ám a bepassza nem sikerült, kirúgás. Labdát szerzett a félpályán a Loki, Sós egy az egyben a kapussal szemben 14 méterre a kaputól egy jó passz után, ám lövés helyett dédelgette a labdát, beérték és csak gyenge lövésre futotta tőle.
18:04 | live

4' Haraszti ment el a bal szélen, beadását Ferenczi kapta, aki indította volna a középpályásokat, ám labdája paksi játékoshoz került a félpályán.
18:02 | live

2' Bényei sárgát kapott. A szabadrúgást elvégző (40 méterre a kaputól) játékost támadta.
18:01 | live

1' Hosszú paksi indítást Nagy szelídített meg lábbal a tizenhatoson belül, közben támadták a kapust, de idejében sikerült elrúgnia a mezőnybe a labdát.
18:00 | live

Másodjára már sikerült.

A játékvezető visszarendeli a kezdést, előre kezdtek a hazaiak.
17:59 | live

A paksiak kezdik a meccset.
17:58 | live

"Csak bátran, Sanyi!" - kiabálják a Loki drukkerek.

Megérkeztek a csapatok. Tiszta fehérben a Loki, tiszta zöldben a Paks.
17:57 | live

Megérkezett még egy csoport Loki-drukker. Éppen harmincan vannak, számukban felülmúlják az Atom Strike drukkereit.
17:53 | live

Nagyon kevesen látogattak ki a mérkőzésre. A kezdés előtt néhány perccel talán 500-an vannak. Ott vannak az Atomic Strike elnevezésű keménymag tagjai is. Zöld-fehérben, dobfelszereléssel. Egyelőre csendben szotyiznak.
17:52 | live

A Loki Paks elleni mérkőzései általában szoros eredményt hoztak a múltban, mégpedig Loki győzelmekkel, illetve döntetlenekkel leginkább. Ez a trend fordult meg a múlt idényben, amikor a Loki otthon is és idegenben is kikapott az atomvárosiaktól. A Paksban egyébként csak hazai játékosok játszanak.
17:45 | live

A Loki összeállításából kitűnik, hogy Herczeg András ötven százalékban felforgatta a védelmet. Bíró és Mészáros ezúttal kimaradt a kezdőből, helyettük Bényei Balázs és Kinyik Ákos kapott bizalmat.
17:44 | live

A vendégszektorban tizenhatan vannak, minden kapura lövésnél (bemelegítésnél tartunk) hatalmas ováció a nagy melegben félmeztelenre vetkőzött drukkerektől. Dunántúli Lokisták - olvasható a kerítésre függesztett molinójukon.
17:42 | live

Közben mindkét csapat a pályán van már, sőt a játékvezetők is. Bemelegítenek, a sípmesterek gimnasztikáznak, a csapatok a kapura lövést gyakorolják.
17:41 | live

Herczeg András szerint nem a Debrecen a meccs esélyese. A megszerzett labdákat jobban meg kell becsülnünk, az ellentámadásokat szervezettebben kell véghezvinni - ezt már a Paksi FC mérkőzést beharangozó kiadványában olvastuk, amelyben a frissen igazolt Verpecz is megszólalt. A Loki volt kapusa kifejezetten erős meccset remél.
17:40 | live

Köszöntöm a Hajdú Onlin látogatóit, a Paksi FC - DVSC NBI-es labdarúgó mérkőzés online közvetítésén.
17:37 | live

NBII! Nem nekünk! A Debrecennek! - ez volt az első reakciója az egyik paksi drukkernek az atomváros sportpályája bisztrójában, amikor az NBI 3. fordulójának Paksi FC - DVSC mérkőzése előtt a meccs várható eredményéről érdeklődtem. - Paksi győzelem, simán - mondta az asztaltársa. Nem részletezték az okot, pedig kíváncsi voltam rá. - ...Debrecen...., Ugyan hagyjuk már! - legyintettek lekicsinylően.

1 – 1 (0 – 1)

Paks, Paksi FC Stadion, 1045 néző. V.: Németh Á. (Iványi Z., Zierkelbach P.).

Paksi FC: Molnár, Gévay, Haraszti, Szakály, Papp, Bertus, Szabó, Hajdú, Bartha, Kulcsár, Lenzsér.  Vezetőedző: Csertői Aurél.

Debreceni VSC: Nagy – Bényei, Kinyik, Szatmári, Ferenczi – Filip, Tőzsér, Jovanovic, Holman – Sós, Könyves. Vezetőedző: Herczeg András.

Gólszerző: Sós (0-1) a 45+1., Bertus (1-1) a 68. percben.

Sárga lap: Bényei a 2., Kulcsár és Tőzsér a 65. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Szakály helyett Daru, Haraszti helyett Hahn a 61., Könyves helyett Mengolo a 84., Sós helyett Bíró a 90., Holman helyett Csősz a 90+3. percben.

Ön szerint hányadik helyen végez a DVSC a 2017/2018-as szezonban?

Herczeg András
Debrecen - A DVSC mestere szerint reálisan kell nézni az atomvárosiak elleni meccset. Szombaton újabb idegenbeli meccs vár a Lokira, amely a Paks otthonában vendégszerepel. Az összecsapás előtt a DVSC vezetőedzője, Herczeg András nyilatkozott a klub hivatalos honlapjának. - Az első két mérkőzé...

Fotó: Kovács Péter
Debrecen - Herczeg András szerint a házigazdák némileg esélyesebbek, de pontot akarnak szerezni Pakson. Nem kezdte jól az OTP Bank Liga 2017/2018-as idényét a DVSC futballcsapata, ami azt jelenti, hogy jelenleg még pont nélkül áll a gárda a tabella utolsó helyén. Az első körben hazai pályán kapot...

A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .