HAON-ÉLŐ – Haladás vs. DVSC-TEVA 2-2 (1-0)

Haladás vs. DVSC-TEVA - © Fotó: Kovács Péter
Debrecen – A labdarúgó OTP Bank Liga harmincegyedik fordulójában a DVSC-TEVA a Haladás csapatához látogatott szerdán 18.00-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk portálunkon.

Swietelsky Haladás vs. DVSC-TEVA

2 – 2 (1 – 0)

HAON-LIVE – Haladás vs. DVSC-TEVA – 2016. 04. 20., 18.00
20:16 | live

Debrecen, Sopron - A Haladás vs. DVSC-TEVA (2-2) NB I-es mérkőzés után a két edző, Mészöly Géza és Kondás Elemér értékelte a látottakat.

19:50 | live

Vége a mérkőzésnek. Haladás vs. Debrecen 2-2.
19:49 | live

Kulcsár 6 méterről lőtte el a kapu előtt a labdát.

A kapura csúsztatást Verpecz fogta.

Király szabadrúgása a kezdőkörből.
19:48 | live

Djelmic is lejön, Bereczki váltja.

Djelmic beadását a kapu torkából vágták ki a védők!

Egy hazai csere a végére: Wiliams le, Nagy fel
19:47 | live

90+3' Djelmic elől vágták ki bedobásra.
19:46 | live

90+2' Loki-szabadrúgás 27 méterről, mellé szállt a lövés.

90+1' Kulcsár gyönyörűen vette le a labdát 15 méterre a kaputól, lefordult, majd lyukat rúgott.
19:45 | live

3 perc a ráadás.

90' Szép Loki-támadás végén Takács lőtt 17-ről mellé.

Takács beadását Djelmic rúgta kapufára, majd a kipattanót a berobbanó Varga elől kanalazták ki. Királynak köze nem volt a labdához.
19:43 | live

88' Felborult a pálya, nagyon megy a Loki.
19:42 | live

87' Ferenczi és Kulcsár nem értette meg egymást, előbbi hosszan szöktette a 70-es mezt viselő játékost.
19:41 | live

Cserél a Haladás. Halmosi helyett Popin fel.

86' Beszorulóban a hazai csapat.
19:40 | live

84' Gaál játszotta meg szépen a labdát 25 méterre a kaputól - tiszta lövő helyzet volt -, majd iszonyatos erővel laposan a kapu mellé lőtt.
19:38 | live

Djelmic beadása után Varga lőtt kapura, beleért egy hazai játékos, szöglet.

83' Jánvári az utolsó pillanatban mentett Takács elől.
19:37 | live

81' Egy beadás után Gaál fejelt 10 méterről kapura. Verpecznek nem okozott nehézséget.
19:36 | live

Djelmic lőtt nagy erővel 16 méterről kapura, elakadt egy védővel.
19:35 | live

80' Csere a Debrecennél: Holman le, Ferenczi fel.
19:34 | live

79' Iszlai unta meg a tologatást a Loki-térfél közepén, 40 méterről a kapu fölé lőtt.
19:33 | live

78' Előbb Holmant szerelték a tizenhatos előterében, majd a labda Takácshoz pattant, akit szintén szereltek.
19:32 | live

77' Mészáros szerelte Halmosit, majd indítását Takács nem érte el.

76' Nagyon hajt mind a két csapat, élvezetes a meccs. Szép megoldások hazai- és vendég oldalon is, helyzet most nem igazán akad.
19:30 | live

Cserélt a Hali: Németh le Medgyes fel.

75' Jovanovic szerzett labdát, Iszlai buktatta, ő is sárgát kapott.
19:29 | live

74' Jovanovic is sárgát kapott, teljesen feleslegesen buktatta Iszlait a felezővonalon.
19:28 | live

73' 1327 néző figyeli a meccset a helyszínen.
19:27 | live

72' Lesen kapta vissza a labdát Halmosi, nem is reklamált.

Korhutot rúgta fel Németh a Loki-kaputól 20 méterre. Németh sárgát kapott.
19:26 | live

71' Mészáros beadását nem érte el Takács az ötösön.
19:24 | live

70' Cserél a Loki: Tisza le, Kulcsár fel.

68' Jovanovic kétszer is megetette a Haladás-védőt, majd beadását Takács nem érte el, a rövid felszabadítás az érkező Vargához került, aki 25 méterről fölé lőtt.
19:22 | live

67' Gól! Takács furcsa góllal egyenlített ki. 2-2. Egy beadást 6 méterről fejelt kapura, a felső kapufáról lepattant a labda, a bíró megadta.
19:21 | live

65' Tisza fűzte át magát a szélen, beadását Jovanovic nem tudta megszelídíteni, szerelték a kaputól 12 méterre.
19:20 | live

64' Takács szerzett labdát, végigvitte a pályán, de ahelyett, hogy beadta volna vagy lendületből kapura vezeti, lelassult, befelé cselezett, majd gyengén, laposan lőtt 18 méterről Király kezébe.
19:18 | live

63' Gaál beadását Mészáros fejelte szögletre.
19:17 | live

62' Korhut beadását Takács elől fejelik ki a tizenegyespontról.

Sok hibával játszik a Loki, eladják a labdákat.
19:16 | live

Zúg a "Hajrá, Hali!".

60' Halmosi ellen Jovanovic szabálytalankodott a félpályán.
19:14 | live

És ismét megszerzik a vezetést. 2-1. Egy beadás után Verpecz még védte bravúrral a lövést 16 méterről, majd a kipattanó Halmosi elé került, aki 12 méterről kilőtte a bal felsőt.

58' Egyre jobban jön a Haladás.
19:13 | live

58' Halmosit buktatta Mészáros a középvonalon, szélen.
19:12 | live

57' Djelmicet fejelték le egy beadás hárítása után.
19:10 | live

55' Mészáros és Halmosi külön csatája, most Mészi pöckölte bedobásra a labdát.
19:09 | live

Tiszát szerelték a tizenhatoson belül, ő törlesztett, ellökte a fehér mezes játékost.
19:08 | live

53' Bedobásra csúsztatták a védők a beívelést.

Takács harcolt ki újabb szögletet.
19:07 | live

53' Fölényben játszik Loki.

51' Gól, egyenlít a Loki! Djelmic beadását Tisza továbbította a kaputól 12 méterre lévő Jovanovichoz, aki a vert helyzetben lévő Király mellett lőtt középmagasan a hálóba. 1-1.
19:05 | live

50' Szépen játszik a Haladás, biztosan tartják a labdát, kapura egyelőre veszélytelenek.
19:04 | live

48' Takács játszotta magát tiszta lövőhelyzetbe, de 20 méterről nem próbálkozott, inkább a lesen lévő társának adta.
19:03 | live

Szépen hozta ki a Haladás egy bedobás után a kapujuk elől.
19:02 | live

A hosszún bedobásra csúsztatta a védő.

47' Loki-szöglet.
19:01 | live

46' Tisza elől vitték el a labdát az alapvonalnál.
19:00 | live

46' A hazaiak kezdték a félidőt.

18:46 | live

45+1' Korhut szabadrúgása oldalhálót ért.

Egy perc ráadás.

45' Tiszát buktatták 27 méterre a kaputól.

44' Ismét átfűzték magukat a hazaiak a Loki védelmén, Máté lyukat rúgott egy beadásnál, majd Mészáros szerzett labdát és adta el, a lövés 25-ről mellé ment.
18:44 | live

Tisza lőtt 24 méterről erőtlenül, laposan. Király védett.

43' Halmosi fejelte ki a beívelt labdát.
18:43 | live

42' Holman veszélyes beadását vágták ki szögletre.
18:42 | live

Williams kapott jó labdát, lőtt, Verpecz fogta a röviden.

41' Tetszetős támadásokat vezet a haladás, most Wils lőtt 23 méterről fölé.
18:41 | live

40' Takács hozta ki a labdát, két csel, két védő, majd hosszan szöktette magát, szerelte a keresztező védő.
18:40 | live

39' Halmosi badását Máté rúgta ki a kapu elől.
18:39 | live

37' Brkovics és Williams fejelt össze, vagy hagyta ott a könyökét a Loki-játékos, az ausztrált ápolni kell.
18:37 | live

Némethet szerelte látványosan Korhut, bedobás.
18:36 | live

36' Loki-szabad 38 méterről az oldalvonal mellől.
18:35 | live

A beívelt labdát Brkovics lőtte 12 méterről fölé.
18:34 | live

34' Takácsot ugratták ki, lépéselőnye hamar elolvadt, a tizenhatoson szögletre szabadított a védő.

33' Takács fájlalja a lábát, kapott ismét egy rúgást a hazai térfél közepén, továbbot intett a játékvezető.
18:33 | live

32' Gaál beadásába lépett bele Varga, bedobásra mentette.
18:32 | live

Sok hiba a Lokinál, eladják a megszerzett labdát, ebből építkezik félpályáról a Haladás.
18:31 | live

30' Tisza ügyes csellel harcolt ki szögletet.

30' Brkovics adott be, Takács nem érte el két védő mellett.
18:30 | live

29' Loki-szöglet. Brkovics elől fejelték ki a labdát a védők.
18:29 | live

Gaál lőtt laposan a bal alsóba, Verpecz későn vetődött.

28' Gól, vezet a Haladás. Egy tetszetős, sokmozgásos támadás végén sikerült egy üres embert találni a kaputól 20 méterre. 1-0.
18:28 | live

Mészáros tisztázott az alapvonalnál.
18:27 | live

27' Haladás-szöglet.

26' Egy támadás végén Halmosi lőtt felső kapufát 25 méterről.
18:26 | live

Takács rúgta 22 méterről laposan a rövid alsóra, Király védett.

25' Holman fűzte át magát egy védőn a félpályán, tér volt előtte, ám a védők gyorsan felzárkóztak, tisztáztak a tizenhatos előtt.
18:24 | live

23' Hali-támadáskezdemény, Németh szépen vitte el Varga mellett, majd beadása rövid lett, Mészáros kipöckölte a labdát.
18:23 | live

21' Takácsot rúgták bokán a kezdőkörben, ápolják a pályán. Most már az oldalvonalon kívül.
18:21 | live

Egyértelműen jobb a Debrecen, sorra alakítja ki a helyzeteit Király kapuja előtt. Az utolsó momentumokat azonban mindig elrontják.
18:15 | live

14' Takács fejelt szögletből, nem sokkal ment mellé.
18:13 | live

12' Máté kapott sárgát, saját térfelén szabálytalankodott.
18:10 | live

9' Halmosi hosszas adogatás után megindult a kapu felé, ám lesen volt.
18:09 | live

8' Djelmic futotta meg szélt, beadására nem volt érkező.
18:08 | live

7' Halmosi húzta meg a jobb szélt, átrágta magát két védőn, beadására a jó ütemben kifutó Verpecz érkezett.
18:07 | live

6' Korhut ugrasztotta ki Takácsot, aki a tizenhatoson belül még hosszan tolta meg a labdát, a kifutó Király védett.
18:06 | live

4' Vehemensen támad a hazai csapat, egy lesre futásig és egy Korhut-felszabadításig jutottak el.
18:04 | live

Rövidre érkezett a szöglet, Varga nem jutott a labdához, majd a kapu előtti kavarodásban a kapus öklözte ki a labdát.

2' Loki-szöglet, egy beadásba léptek bele.
18:02 | live

1' Elindult a találkozó.
17:57 | live

Érkeznek a csapatok a pályára. A Loki tiszta pirosban, a Haladás tiszta fehérben.
17:53 | live

Nehéz mérkőzés lesz az egyik megkérdezett Haladás-drukker szerint. Úgy gondolja, a Loki tud meglepetést okozni akár kitűnő és gólgazdag játékkal akár vérszegény, gyenge teljesítménnyel is. Most azonban - véli - felszívják magukat a cívisvárosiak, hiszen a bajnokság végéhez közeledünk és nekik is szükség van minden győzelemre.
17:49 | live

Közben kiürült a pálya, öltözőben vannak a játékosok és a játékvezetők is.
17:48 | live

A hűség városában ideális idő van a mérkőzésre. Gyenge északi szél, szikrázó napsütés, 15 fok.

A soproni stadionban egyébként elég kevés néző van. Bár a mérkőzésre vonatutat szervezett a Haladás, kevesen jöttek el. Ez leginkább annak köszönhető, hogy hétközi fordulóról van szó - legalább is a szombathelyi kolléga szerint.
17:45 | live

Fontos mérkőzés előtt a Loki, ez is hatpontos, mint ahogy az Újpest elleni is volt. Akkor, Tisza szabadrúgásgóljával megszerzett győzelemmel sikerült leszakítani a dobogóért folyó harcban az Újpestet. A cél most is, hiszen a Loki mögött két ponttal loholó Haladás legyőzése a cél.

A Lokiban újdonság, hogy a télen igazolt Djelmic a kezdőben, és Tisza is ott lesz a kezdő sípszónál. Egyéb meglepetés nincs a csapat összeállításában. Ha csak az nem, hogy a csapatkapitány, Szakály Péter az Újpest ellen elszenvedett vállsérülése miatt nem tartott a csapattal, mint ahogy Horváth Zsolt a combjában izomhúzódás miatt kénytelen kihagyni ezt a találkozót. Mészáros Norbert viseli a kapitányi karszalagot.
17:42 | live

A csapatok a pályán melegítenek, már a labdás gyakorlatoknál tartanak.
17:40 | live

Köszöntjük olvasóinkat a soproni arénából, ahol a helyi NB II-es csapat szokott vitézkedni. Most azonban a Szombathelyi Haladás, mint pályaválasztó, vívja NB I-es bajnoki mérkőzését a DVSC ellen.
17:02 | live

Debrecen - A DVSC edzője, Kondás Elemér úgy véli, az akaraterő és a mentális frissesség döntő lehet az utolsó fordulókban.

17:01 | live

Debrecen - Ha nem is szép, de értékes győzelmet aratott a Loki az Újpest ellen, most már a Haladás van a célkeresztben.

Labdarúgó OTP Bank Liga, 31. forduló

Sopron, Soproni Városi Stadion, 1327 néző. V.: Erdős József (Lémon Oszkár, Takács Gábor)

Haladás: Király, Jánvári, Williams, Gaál, Iszlai, Wils, Schimmer, Angyal, Kovács, Németh, Halmosi. Vezetőedző: Mészöly Géza.

DVSC-TEVA: Verpecz, Holman, Tisza, Djelmic, Mészáros, Máté, Takács, Brkovics, Varga, Korhut, Jovanovic. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Gaál a 28. (1-0), Jovanovic az 51. (1-1), Halmosi az 58. (2-1), Takács a 67. (2-2) percben.

Sárga lap: Máté a 12., Németh a 71., Jovanovic a 74., Iszlai a 75. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Tisza helyett Kulcsár a 70., Németh helyett Medgyes a 75., Holman helyett Ferenczi a 80., halmosi helyett Popin a 86., Williams helyett Nagy és Djelmic helyett Ferenczi a 90+3. percben.

Ön szerint mi lesz a Haladás vs. DVSC-TEVA mérkőzés végeredménye?

• Szoros meccsen győz a Debrecen (52.50%, 42 szavazat)
  • Simán nyer a Hali (20.00%, 16 szavazat)
  • Döntetlen (12.50%, 10 szavazat)
  • Egy találattal lesznek jobbak a hazaiak (10.00%, 8 szavazat)
  • Fölényes Loki-siker (5.00%, 4 szavazat)

Összes szavazó: 80

Loading ... Loading ...

Ön szerint hanyadik helyen végez a DVSC-TEVA a 2015-2016-os idényben?

• Az aranyról lecsúszik a Loki, de a dobogó összejön. (44.39%, 368 szavazat)
  • A 4. és 6. hely között zár a DVSC. (29.79%, 247 szavazat)
  • Bajnoki címet szerez a csapat. (14.35%, 119 szavazat)
  • A 7. és a 10. pozíció valamelyikén végez a piros-fehér alakulat. (6.88%, 57 szavazat)
  • Az utolsó két, kieső helyezés egyikén zár a cívisvárosi együttes. (4.58%, 38 szavazat)