HAON-ÉLŐ – Haladás vs. DVSC-TEVA 2-2 (0-0)

Haladás vs. DVSC-TEVA - © Fotó: Kovács Péter
Debrecen – A labdarúgó OTP Bank Liga tizenötödik fordulójában a DVSC-TEVA a Haladás csapatához látogatott szerdán 18.30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk portálunkon.

Szombathelyi Haladás vs. DVSC-TEVA

2 – 2 (0 – 0)

HAON-LIVE – Haladás vs. DVSC-TEVA – 2015. 12. 02., 18:30
20:45 | live

Debrecen, Szombathely - A Haladás vs. DVSC-TEVA (2-2) NB I-es mérkőzés után a két edző, Mészöly Géza és Kondás Elemér értékelte a látottakat.

20:20 | live

Vége a mérkőzésnek. Haladás-DVSC 2-2.

Szécsi hatalmas rúgására startolt Király, elcsípte a labdát.
20:19 | live

Cserélt a Loki: Tisza le, Ferenczi fel.
20:18 | live

90+3' Loki-szabadrúgás: Coulibaly hiába startolt az indításra, nem érte el.

90+2' Cserél a Haladás: Halmosi le, Petró fel.
20:16 | live

90+1' Halmosi beadását védte Radosevic.

3 perc hosszabbítás jön.
20:15 | live

90' Most az van a pályán, amit a Loki akar. Tisza lőtt 22 méterről a kapu fölé.

Szakály vitte be a labdát a félpályától a tizenhatosig, onnan laposan lőtt, Király védte.

89' Sidibe lőtt kapásból 16 méterről, Király védett. Az utóbbi percekben a Loki dominál.
20:14 | live

88' 45 méterről szabadrúgás a Lokinak, a tizenegyespont körül a két cserecsatár várta a labdát, a győztes azonban Király lett, lehúzta az ívelést.
20:13 | live

Eddig három kapura lövése volt a Lokinak, ebből kettő bement.
20:12 | live

85' Támad a Loki, szabadrúgáshoz jutottak. És gól! 2-2! Szakály szélről belőtt szabadrúgása senkit sem érintve jutott Király kapujába. Lapos, nem túl erős lövés volt.
20:10 | live

84' Hatalmas Haladás-helyzet: Halmosi ment be szép cselekkel a tizenhatoson belülre, majd éles szögből 9 méterről lőtt, Brkovic belelépett, szöglet.
20:09 | live

83' Szakály adta volna be a labdát, Coulibaly azonban nem indult, lesen lett volna.
20:07 | live

82' Martinez megsérült, lekísérik a pályáról, tapsol a közönség.

81' Nagy lendülettel támad a Loki, most Szakály játszotta át magát egy hazai játékoson, passza azonban pontatlan volt.
20:06 | live

80' Sidibét indította Korhut, a hórihorgas csatár azonban nem érte el a labdát.
20:05 | live

Cserél a Loki: Bódi le, Sidibe fel. Csatárral erősít Kondás Elemér.

79' Tisza beadását Korhut nem érte el, nem tudta lekezelni, bedobás a hazaiaknak.
20:03 | live

78' Gól, vezet a Haladás. 2-1. Egy 16 méterről jövő beadásból a tisztán, egyedül hagyott Németh laposan, pattogósan lőtt Radosevic kapuja jobb oldalába.

Cserél a Haladás: Medgyes le, Németh fel.
20:02 | live

77' Lázár lökte el Halmosit a tizenegyesponttal egy magasságban.
20:01 | live

Wils Radosevic kapuja előtt feküdt, de az ápolás helyrehozta.
20:00 | live

Egy szabadrúgás után Medgyes elől tisztázott Brkovics.
19:59 | live

1866 a hivatalos nézőszám.

72' Tisza szögletét kifejelték, de Jovanovic elcsípte a labdát, és Coulibaly fejére próbálta varázsolni, ám a támadó nem érte el.
19:58 | live

71' Szécsitől kapott jó labdát Tisza, aki 20 méterről lőtt. Egy védőt is érintve szögletre vágódott próbálkozás.
19:56 | live

70' Szerencséje volt a Lokinak, egy beadás után két Hali-játékos is lyukat rúgott.
19:55 | live

69' Brkovics fejelt ki egy beívelt szögletet.
19:54 | live

68' Jót tett a meccsnek a két gól. Jó iramú, olykor szép játékot hozó találkozó lett belőle.
19:53 | live

67' Mezőnyjáték folyik egyelőre, a hazaiak megtörték a Loki lendületét.
19:52 | live

Tisza beívelését Brkovics lőtte laposan kapura, Király védett.
19:51 | live

66' Szécsi lőtt 24 méterről, beleértek, szöglet.
19:50 | live

65' Tisza hatalmas bombáját szögletre védte Király. Laposan, a hosszúra ment a labda.

64' Tisza ment el a szélen, beadása viszont nem ért el a tizenegyesen lévő Coulibalyhoz.
19:49 | live

63' Jobb lett a meccs a gólok után.
19:48 | live

Hatalmas Haladás-helyzet. Gaál elől szerelt Brkovics, a kaputól 10 méterre.
19:47 | live

61' Cserél a Loki: Balogh le, Coulibaly fel.
19:46 | live

60' Értelmetlenül kapott sárgát Lázár. Nem engedett egy szabadrúgást elvégezni Halmosinak.
19:44 | live

58' Kiegyenlített a Haladás. Egy kontrából Martinez vágta be 17 méterről a hosszúba a labdát Radosevic kapujába. 1-1. A beadás Angyalt dicséri.
19:43 | live

58' Brkovics gólja óta magára talált a Loki, pontosabban, lendületesebben játszik, a Haladás beszorult.
19:42 | live

57' Halmosi kapott sárgát reklamálásért.
19:40 | live

Az első igazi helyzete volt a Lokinak.
19:39 | live

54' Gól! Tisza kapu elé ívelt labdáját Brkovics 12 méterről fejelte a kapu jobb oldalába. Király csak nézte a labdát. 0-1.

53' Szécsit buktatták a jobb szélen.
19:38 | live

52' Brkovics betartott Bosnjaknak a felezővonalnál. A Loki-védő sárgát kapott.

52' Brkovics indította 30 méteres labdával Baloghot, aki elől bedobásra pöckölték a labdát.
19:36 | live

50' Megszólalt a DVSC-drukkerkör, vannak vagy húszan. Jovanovic izomból 40 méterről fölé lőtt. Mehetett volna, volt előtte tér, de ő a lövést választotta, miután megkapta a labdát.
19:34 | live

49' Tisza mellé és fölé lőtt 25 méterről. Legalább próbálkozott. A lövés előtt két játékoson ment át.
19:33 | live

47' Lázár a főszereplő eddig, előbb Halmosit szerelte a szélen, majd egy támadó elé csúszott jó ütemben.
19:31 | live

46' Megkezdődött a második félidő, a hazaiak indították útjára a labdát.
19:30 | live

Mindkét csapat a pályán.

Kezdődik a második játékrész.
19:22 | live

Bár a hazai csapat többet birtokolta a labdát és voltak gólhelyzetei is, mégis igazságosnak mondható az eredmény. A Loki jól védekezik, és ha csődöt mondott a védelem, ott volt még Radosevic, aki kétszer is bravúrral védett. A hazaiak pontosabban, kevesebb hibával játszanak. A DVSC a megszerzett labdákkal nem tud mit kezdeni: vagy pontatlanul passzolnak, és így szerez labdát a Hali, vagy az elöl lévő egy csatár, Balogh nem fér a játékszerhez. A Debrecen jóformán nem jelentett veszélyt Király kapujára az első félidőben.
19:17 | live

Vége az első félidőnek Szombathelyi Haladás - DVSC-TEVA 0-0.
19:15 | live

Hiába megy előre az indítás, Balogh kevés a három hazai védőhöz, nem kísérik a támadást a többiek.

44' Brkovics kifejelte az ötösről a sarokrúgást.
19:14 | live

43' Halmosi etette meg a fél Lokit a tizenhatos sarkán, lefordult, betört, majd a beadásába beleléptek, szöglet.

42' Baloghot szerelték a tizenhatoson belül. Kifelé szabadrúgás.
19:12 | live

41' Szécsi adott remek labdát a büntetőterületre futó Lázárnak, őt azonban megelőzték, szerelték.
19:11 | live

Tisza kapott volna labdát a tizenhatoson, ám két védő rutinosan elzárta a Loki-csatárt a játékszertől, és kikísérték azt. Kirúgás.
19:10 | live

39' Percek óta mezőnyjáték folyik, ez a jobban játszó Debrecennek köszönhető, viszont továbbra is veszélytelenek a kapura.
19:09 | live

37' Kezd magára találni a Loki. Tartják a labdát, és eljutnak a szombathelyi tizenhatosig. Most éppen Bódi és Szakály összjátéka után a csapatkapitány kapu elé gurítása nem sikerült.
19:07 | live

35' Medgyes szerzett labdát a félpályánál, két védőn túljutott, de Brkovics jó ütemben lépett elé, és szerelte.
19:06 | live

34' Balogh kapott labdát a szélen a hazai térfél közepén, hosszú lábaival bevitte a labdát egészen a kapufa tövébe, ahol Király rutinosan, jó ütemben érkezve felszedte.
19:04 | live

32' Ismét a ponttalanság. Hiába szerzi meg a labdát a Loki a tizenhatos előtt, két passz után már az ellenfélnél van.
19:03 | live

Erdős sporttárs nem tördeli a játékot feleslegesen.

31' Lázárt lökte félre az egyik védő a beadása előtt. Nem látott szabálytalanságot a játékvezető.
19:01 | live

29' Ismét egy szép hazai támadás: Brkovicsot cselezte ki Martinez a alapvonalnál, visszapasszolt Iszlainak, aki 20 méterről, senkitől nem zavartatva a kapu főlé lőtt.
18:59 | live

28' Lázár szerzett labdát a szélen, Szakály kapta a tizenhatos sarkán, beadása azonban nem jutott el Baloghhoz, közbeléptek a védők.
18:58 | live

27' Bódi tekerte kapura a labdát, de a tizenhatosról kifejelték.

26' Nagy rántotta le Korhutot, amiért sárgát is kapott.
18:57 | live

25' Tizenkét passzt összehozott a Loki, de nagyjából tíz métert jutottak előre. Nem merik vállalni az egy egy elleni csatát.
18:55 | live

Beszorult a Loki.

A másik oldalon viszont egyre nagyobb a nyomás. Egyre kombinatívabb, szebb focit játszik a hazai csapat, és szükség volt már Radosevic bravúrjára is.

Nem tud mit kezdeni a Loki az ellenfelével. Pontatlanul játszanak, a hazaiak jól tömörülnek. Szakályék nem jelentenek igazi veszélyt Király kapujára.
18:54 | live

22' Lázár ütötte el az egyik hazai támadót a térfele közepén. Az utána jövő beadás elszállt Radosevic kapuja előtt, bedobással indíthat a Loki.
18:52 | live

21' Hazai szöglet. A beívelt labdát a kapus tolta meg, így Korhut ki tudta hozni.

19' Hatalmasat védett Radosevic A beadást Martinez lőtte 12 méterről hatalmas erővel laposan kapura, a Loki-kapus reflexből fogta a labdát. A meccs eddigi legnagyobb helyzete volt. A debreceni védők most lemaradtak.
18:50 | live

18' Korhut beadását stoppolta Tisza a kaputól 18 méterre, majd lövésre gurította Korhutnak, de rövid lett a passz, jöhet a hazai csapat.
18:48 | live

17' Kijött a Loki a szorításból, Tisza lőtt 26 méterről a kapu mellé.

16' Beszorulóban a Loki. Kombinatív, sokpasszos fociba kezdett a hazai csapat. Egy távoli lövést öklözött a mezőnybe Radosevic, majd Brkovics bedobásra hárított egy beadást.
18:46 | live

15' Mészáros szólója a tizenhatostól a középkörig, ott szabálytalanul szerelték. Három hazai játékost etetett meg.
18:45 | live

13' Bedobásokkal jön előre a hazai csapat, majd Mészáros oldotta meg a helyzetet, kivágta a labdát a mezőnybe.
18:44 | live

Eljut a Loki a kapu előterébe, de ott a jól tömörülő védők rendre szerelik őket. Kiegyenlített a játék.
18:43 | live

12' Bódi sárgát kapott, mert visszahúzta az ellenfelét a hazai térfél közepén.
18:42 | live

11' Jovanovicot vágták fel a térfele közepén.

10' Pontatlanul játszik a Loki, két passz után labdát veszítenek. Most a félpályán történt ez, viszont a védők hárítottak még a tizenhatos előtt.
18:40 | live

8' Szöglet után kivágták a hazaiak a labdát, de az Bódihoz jutott el, aki 26 méterről indította Szakályt, a csapatkapitány a kaputól 18 méterre került lövőhelyzetbe, laposan, erősen kb. egy méterrel mellé lőtt.
18:39 | live

7' Ígéretes támadás indult a jobb szélen Jovanovictól, viszont Tiszával nem értették meg egymást, előbbi nem mozdult az indításra.
18:37 | live

6' Medgyes etette meg Bódit a jobb szélen, beadását Radosevic biztos kézzel fogta.

5' Hihetetlenül pontos passzokkal jött előre a Haladás, a kapu előtt azonban elfogyott a tudomány, végül lesen álló játékosnak ment a labda.
18:36 | live

4' Tisza-Bódi-Tisza összjáték a Hali kapuja előtt, Tiszát lefutotta a védője, ő meg lerántotta, de már sípolt a játékvezető.
18:34 | live

3' Lázár szerzett labdát, majd a félpályán felborította az egyik hazai játékost, szabadrúgás.

2' Szoros emberfogással védekezik a hazai csapat, hiába tartja a Loki a labdát, egyszerűen nem tudnak kinek passzolni.
18:33 | live

Nagy beívelését Mészáros fejelte ki.
18:32 | live

Máris szöglet a Halinak, igen lendületesen kezdték a meccset.

1' Elindult a találkozó.
18:31 | live

A Loki kezdi a játékot. Tisza és Balogh a kezdőkörben.
18:29 | live

Pályán a csapatok. Tiszta fehérben a Loki, tiszta feketében a Hali.

Közben a hangfalakból dől a Hali-induló, a bemondó sorolja a csapatok összeállítását. A vendégekét elég unottan tette, míg a hazaiakét lendületesebben.
18:28 | live

A vendégszektorban tíz piros-fehér sálas ember ácsorog, beszélget a három biztonsági őrrel. Kik is a drukkerek? Hát a Dunántúli Lokisták - ezt egyébként hirdeti is a molinójuk.
18:27 | live

Tettünk egy kört a lelátón. Az utóbbi két meccs eredményével elégedetlenek ugyan a hazaiak, azzal meg pláne, hogy 5 gólt kaptak, na de majd most! Most aztán megmutatják, mit tudnak, és ennek a Loki lesz az eszköze, talán kárvallottja. Egyértelműen több gólos hazai győzelem a realitás - mondták a drukkerek a sajtóhely körül.
18:17 | live

Kiürült a pálya. Öltözőben a főszereplők.

Szűk negyedórával a meccs előtt jó ezren vannak a stadionban.

A városban jele nem volt, hogy ma itt bajnoki meccs lesz. A belváros élte az advent eleji, hétköznapi életét, a stadion körül elvétve voltak láthatók a Hali színeibe öltözött, zöld-fehér sálas, sapkás embereket.
18:13 | live

A Lokiról megállapítják, hogy egyre jobb formában van, hiába a Fradi elleni, ugyancsak 3-0-ás veresége. Írják, hogy Kondás Elemér legénysége gyatrán kezdte ugyan a bajnokságot, de hamar magára lelt, és a Békéscsaba elleni 7 gólos győzelem mutatja, hogy mit tud a gárda.
18:12 | live

A meccsre hangolásként minden néző kap egy csodálatos, színes, fényes papírú kiadványt, amelynek címlapján Király Gábort ölelgetik a helyi csapattársak, alatta a felirat: Király Gábor 101-szer a nemzetért. A nyolcoldalas füzetbe lapozva rögtön az elején a Haladás hétvégi meccse, amikor hazai pályán csúnyán beleszaladtak az újpesti késbe (0-3). Ám a következő oldalon már ott a reménysugár: "A hajrában jöttek a Hali-gólok" címmel elemzi a Loki és a Haladás eddigi meccseit. A vezetőedzővel, Mészöly Gézával készített anyagról kiderül, hogy ezen - mármint a Loki elleni meccsen - vissza kell térni a helyes útra. Ez az ő olvasatában természetesen a gólok és a győzelem a Debrecen ellen.
18:04 | live

A mérkőzésre ideális időben kerül sor: szélcsend, 10 fok, a pálya kiváló - ez utóbbit a játékosok mondták.

Fényárban a Rohonci úti Stadion, ahol a Szombathelyi Haladás NB I-es bajnoki labdarúgó mérkőzésen fogadja a DVSC-TEVA csapatát. Fél ótrával a mérkőzés kezdete előtt már mindkét csapat a pályán van. A Loki játékosai a labdás gyakorlatoknál tartanak, míg a hazaiak egyelőre gimnasztikáznak. Ők egyébként jó tíz perccel a vendégek után jöttek a gyepre.
17:44 | live

Debrecen - A DVSC-TEVA egyik legpiacképesebb labdarúgójának Balogh Norbertet tartják manapság, nem csoda, hogy a 19 éves csatár neve olykor feltűnik egy-egy nyugat-európai klubbal kapcsolatban.

Debrecen – A helyzetei megvannak a DVSC-nek, azonban a gólszerzéssel hadilábon állnak a debreceni támadók.

17:43 | live

Debrecen - Hétfőtől már csak a szombathelyi bajnoki járhat a debreceni fejekben.

Labdarúgó OTP Bank Liga, 15. forduló

Szombathely, Rohonci úti Stadion, 1866 néző. V.: Erdős József (Ring György, Takács Gábor)

Szombathelyi Haladás: Király, Jánvári, Wils, Martinez, Gaál, Iszlai, Nagy, Antal, Bosnjak, Medgyes, Halmosi. Vezetőedző: Mészöly Géza.

DVSC-TEVA: Radosevic, Lázár, Balogh, Mészáros, Brkovics, Bódi, Tisza, Szakály, Szécsi, Korhut, Jovanovic. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Brkovics az 54. (0-1), Martinez az 58. (1-1), Németh a 78. (2-1), Szakály a 85. (2-2) percben.

Sárga lap: Bódi a 12., Nagy a 26., Brkovics az 52., Halmosi az 57., Lázár a 60. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Balogh helyett Coulibaly a 61., Medgyes helyett Németh a 77., Bódi helyett Sidibe a 79., Halmosi helyett Petró a 90+2., Tisza helyett Ferenczi a 90+3. percben.

Ön szerint mi lesz a Haladás - DVSC-TEVA mérkőzés végeredménye?

View Results

Loading ... Loading ...

Ön szerint hanyadik helyen végez a DVSC-TEVA a 2015-2016-os idényben?

• Az aranyról lecsúszik a Loki, de a dobogó összejön. (44%, 368 Votes)
  • A 4. és 6. hely között zár a DVSC. (30%, 247 Votes)
  • Bajnoki címet szerez a csapat. (14%, 119 Votes)
  • A 7. és a 10. pozíció valamelyikén végez a piros-fehér alakulat. (7%, 57 Votes)
  • Az utolsó két, kieső helyezés egyikén zár a cívisvárosi együttes. (5%, 38 Votes)