HAON-ÉLŐ – Haladás vs. DVSC 1-0 (0-0)

© Fotó: Kovács Péter
Sopron – A labdarúgó OTP Bank Liga tizenhetedik fordulójában a DVSC Sopronban lépett pályára a Haladás ellen szombaton 15.30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Hajdú Online-on.

Labdarúgó OTP Bank Liga, 17. forduló

Swietelsky Haladás vs. DVSC

1 – 0 (0 – 0)

HAON-LIVE – Haladás vs. DVSC – 2016. 11. 26., 15.30
17:24 | live

Haladás-DVSC 1-0

A szögletet kifejelték, lefújta a játékvezető a mérkőzést.

Loki szöglet, előtte egy bravúros védés.
17:23 | live

+3' Holman passzából Takács lőtt 23 méterre kapura, a kapu torkából fejelték ki.
17:22 | live

+2' Takács ívelte igen rosszul a kapu elé a labdát, hazai bedobás, természetesen jó lassan végzik el.
17:21 | live

+1' Loki szabad kifelé, Majd a tizenhatoson felszabadítottak.
17:20 | live

3 perc a ráadás.

90' Hali szabadrúgás a félpályáról. Majd bedobás ugyancsak nekik.
17:19 | live

Cserél a Haladás. Rácz le, Dombi fel.
17:18 | live

89' Horváthhoz jutott el a beadás, a tizenegyes pontra, a kapus kifutott és megszerezte.
17:17 | live

Takács elől szögletre ütötte a kapus.

88' Loki szöglet.

87' Elkeseredetten támad a Loki, nincs erő a játékában, nem kerül helyzete, nem jut el a kapu előteréig.
17:15 | live

86' Hazai lövés 13 méterről, éppen elkerülte a hosszút a kifutó Danilovic mellett.

85' Rácz próbálkozott a tizenhatoson, de Szatmári túljárt azt eszén, szerelte.
17:14 | live

84' Haladás szabadrúgás a kaputól 43 méterre, Brkovic volt szabálytalan.

83' Tőzsért tartotték fel 36 méterre a kaputól, szabad.

82' Labdát veszít a Loki a hazai térfél közepén, nem tud mit kezdeni a jól tömörülő védőkkel.
17:11 | live

81' Cserél a Haladás. Tóth le, Jagodics fel.

80' Loki bedobás majd Tőzsér lövését 20 méterről fejelik ki a kapu elől.
17:08 | live

Cserél a Loki. Filip le, Takács fel.

78' Tőzsér lökte el az egyik hazai játékost a kaputól 40 méterre szabad.
17:07 | live

77' Holman vezette be a labdát a kapu elé, Vitteknek passzol, aki elugrik a labda elől a kaputól 8 méterre.

76' Hatalmas Loki helyzet, Horváth egy az egyben a kapussal szemben, elgurította a labdát mellett, a kapufa mentett, a kapufáról kifelé pördült a labda, a gólvonal előtt centikkel gurult keresztbe.
17:06 | live

75' Haladás szabadrúgás 37 méterre a kaputól. Komoly egyéni villanások, szerelések, labdavesztések a vendég kapuja előtt.

73' Pontatlan passz Filiptől a kaputól 22 méterre, előtte hossza passzolgatás a Hazai térfél közepén, képtelen közel kerülni a kapuhoz a Loki, hiába birtokolja többet a labdát.
17:02 | live

Egy szabadrúgás után Vitek veszítette el a türelmét, támadta a hazai kapust, kis kakaskodás után helyreállt a rend.

Haladásnál Ars le, Overgoor fel.
17:00 | live

71' Cserél a Loki. Szakály le, Mészáros föl.
16:59 | live

70' Most már a Loki dominál. Szöglet egy lövés után.

Szakály beadását fejelték ki kétszer is.
16:58 | live

69' Jovanovic előzte meg a hazai támadót és passzolt haza.

Szakály maradt le egy beadásról, Bobko követte el.

68' A Haladás védekezik.
16:57 | live

67' Ismét erőre kapott a Loki, többe birtokolják a labdát.
16:56 | live

Tőzsér lapos lövése akadt el a sorfalban.

66' Filipet buktatták a kaputól 26 méterre, Loki szabadrúgás.
16:55 | live

64' Holman ment el a bal szélen, egy az egyben a kapussal szemben, Holman 10 méterről a kapusba bombázott. Szöglet, majd egy hazai védő a kapusnak passzolta a labdát.
16:53 | live

63' 1147 néző.

Horváth fejelte mellé a labdát.

62' Bobko rúgta az ellenfélre a labdát a szögletzászlónól, sarokrúgás.
16:52 | live

61' Ars és Horváth küzdött a labdáért az alapvonalnál, kirúgás. Nincs átütőerő a Lokiban.
16:50 | live

Kirúgás.

60' Szakály cselezgetett a jobb szélen, Jovanovicnak készítette le a labdát, aki nagyon rosszul adott be.
16:49 | live

59' Cserélt a Loki. Völgyi le, Horváth fel.
Továbbra is lendületben a Szombathely, bedobás a tizenegyessel egy magasságban. Kifejelték a Loki védők.

16:48 | live

58' Filipet tiporta el a félpályán Ars, sárga lapot kapott.
16:47 | live

57' A kaputól 210 méterre álló Vittekhez nem jutott el a beadás, jó ütemben léptek közbe a védők, akik szinte egy csatnyian vannak.
16:46 | live

56' Halmosi egy az egyen Daniloviccsal a kaputól 7 méterre, szabadrúgás kifelé, az exlokis szabálytalanul akart elenni a kapus mellett.
16:45 | live

55' A Lokit megfogta a gól, középen passzolgatnak, hamar labdát veszítenek.
16:44 | live

54' Egy beadás után keresztbe szállt a labda úgy, hogy a szögletzászlónál ment ki.

Haladás-Debrecen 1-0
16:43 | live

A kapu elé tekert labdát Ars 6 méterről a rövidbe fejelte.

Érett ez a gól, a Loki enyhén szólva az öltözőben maradt.
16:42 | live

53' Gól. Vezet a Haladás.

52' Jovanovic elől mentettek a hazaiak a bal szélen. majd gyors kontra és szöglet a hazaiaknak.
16:41 | live

Iszlai sárga lapot kapott, megfogta az induló Loki játékost.

51' Szatmári vágta ki a kapu elől a labdát.

49' Ismét hazai bedobás. Bosnjak birkózik Szakállyal, a hazai győzött, majd szabadrúgás 35 méterről jobb szélről.
16:38 | live

Egy beadást Danilovic húzott mellre.

A Loki nem tudja áthozni a labdát a félpályán.
16:37 | live

Bedobás nekik a tizenegyessel egy magasságban.

48' Támadóra, pörgősre vette a kezdést a Hali.

Holman hozta ki a labdát, de hamar elveszítette, a tizenhatoson belül egy Haladás játékos hosszan szöktette magát, kirúgás.
16:35 | live

46' Haladás szöglet, Brkovic lépett bele egy beadásba.

A hazai csapat kezd.

Kezdődik a második félidő.

A hazai csapat drukkerei keserűen jegyezték meg, hogy sokkal jobban játszik a Debrecen, és hogy ez a portugál ember csodát tett a csapattal. Gól? Szerintük legaélább egyszer betalál a Loki, a hazai csapat feltámadásában pedig csak reménykednek. Mondják, több, meghatározó játékosuk hiányzik: Rózsa, Király, Jánvári is hiányzik.
16:22 | live

Az első félidőben a Loki dominált, olykor kreatívan, látványosan is játszott, a helyzetek azonban most is kimaradtak. A hazai csapat számára hízelgő a 0-0-ás félidei eredmény.
16:21 | live

45' Haladás próbálkozással ért véget a félidő, Előbb Gaál cselezett a jobb oldalon a tizenhatosig, majd Halmosi került egy lepassz után helyzetbe, a beadást azonban Brkovic vágta bedobásra. Erre azonban már nem került sor, Szabó Zsolt lefújta az első félidőt.
16:18 | live

43' Ismét lesen kapta a labdát Vitek egy gyors ellenakció végén a kaputól 210 méterrel.
16:17 | live

42' A Haladás szalad 45 méterről. A kapu elő lőtt labdára a jól kijövő Danilovic vetődött, még mielőtt odaértek volna a fehér felsős hazai támadók.
16:16 | live

41' Loki szöglet. Tőzsér betekert labdáját Filip fejelte picivel a kapu fölé 7 méterről.
16:15 | live

41' Brkovic indította Bobkót, de lendült a partjelző zászlaja, lesen volt a Loki 70-ese.
16:14 | live

40' Hosszasan passzolgatott a Haladás a Loki térfél közepén, nem tudott mit kezdeni a Loki védelemmel. De egy bedobás után ismét a hazaiak jöhetnek.
16:12 | live

38' Völgyi alakított nagyot, 42 méterről, szélről a kapu felé durrantotta, beadásnak rossz, lövésnek gyenge volt.

A Haladás szövögeti a támadását, keresztbe játszanak, majd a beadást Szamári oldja meg, kivágja.
16:10 | live

37' Nem megy a góllövés, sok a helyzet ismét.

35' Loki szöglet, előtte Szakály etette meg a hazai védőket, majd szerelték, utána Tőzsér lőtt 20 méterről, megpattant egy háton, így lett szöglet.
16:09 | live

34' Völgyi badása megint hosszú volt, a kontrázó Ráczot Filip rúgta fel a félpályán, sárgát kapott a Loki játékos, Filip.
16:08 | live

A kontrában Rácz beadását Ars fejelte méterekkel a kapu mellé 10 méterről.
16:07 | live

Tőzsérnek nem megy, pontatlanul passzolt ajtó-ablak helyzetbe.
16:06 | live

33' Kinyílt a Loki, gyors kontra, a beadást a védők kivágták.
16:05 | live

31' Sjoerd elől mentett a tizenegyes ponton Szatmári Halmosi beadása után.

30' Holman Filipet ugrasztotta ki 20 méteres passzal, a kapus jó ütemben jött ki.
16:04 | live

Nagyon szorít a Loki, a helyzeteik egyre veszélyesebbek.

29' Egy badás után Vittek fejéről le a védők a labdát a kaputól 12 méterrel.

28' Hatalmasat védett Gyurján egy 13 méterről adott lövés után.
Holman rúgta rá.
16:03 | live

27' Szakály szerzett labdát a szépen, becselezte magát a kapu előterébe, ott hosszan szöktette magát, beadása már csak az oldalhálót találta el. Nagy kedvvel vállalkozik a Loki csapatkapitánya az egyéni akciókra.
16:00 | live

Éled a Haladás, Jovanovisot szerelték a hazai térfél közepén.

26' Brkovicot lökték el a tizenhatos előtt, kifelé szabadrúgás.

25' Jovanovic csúnyán beleszállt egy játékosba a félpályán, sárgát kapott.
15:58 | live

24' Ismét a Szombathely jöhet előre, a térfele közepén Vittek pöccinttet oda az egyik játékosnak.
15:57 | live

23' Elkörülményeskedett a Haladás egy helyzetet, a tizenhatoson belül cselezgetett Tóth, majd Brkovic szerelte.
15:56 | live

22' Jovanovic elment a szélen, Szakályhoz került a labda a tizenhatoson belülre, ő azonban hosszan vette át, kihozták a hazaiak.
15:55 | live

20' Völgyi beadás ismét, felpattant a védőről, majd a kontra már a félpályán elhal, uralja a meccset a Loki, igaz, nincs igazi helyzet. Hasonlít az egy héttel ezelőtti MTK ellenire.
15:53 | live

19' Völgyi beadását Szakály mélyen kapta, visszaadását a kapu elé Vittek nem érte el.
15:52 | live

17' Bobko ajtó ablak helyzetben lepasszolta Vitteknek, aki mellé lőtte a labdát, mindez a kaputól 12-15 méterre.
15:50 | live

16' Danilovic a kapuból kifutva a tizenhatoson kívülről rúgta bedobásra az indítást.

A pontrúgást kifejeltét.

15' A tizenhatoson belül üresre futó Holman elől pöckölték szögletre a labdát.

14' Loki támadás ismét, Völgyit szerelték a tizenhatoson.

Igaz, a Loki sem kerül közel a kapuhoz.
15:49 | live

13' Kezd abszolút fölénybe kerülni a Loki. A Haladás alig jön ki a térfeléről.

Gyönyörű összjáték után Völgyi tette lövésre a labdát Szakálynak, aki 13 méterről a kapu fölé durrantott.

12' Szatmári Völgyit indította volna, igen hosszú lett.

11' Haladás szövi lassan a támadást, A Loki a térfele elején letámadja.
15:44 | live

Jovanovicot indította Holman, bedobásra vágták előle a labdát.
15:43 | live

10' Loki bedobás a félpályáról.

Ugyanakkor gyakoribb a labdavesztés.
15:42 | live

9' Jobbnak tűnik a Loki, többet birtokolja a labdát.
15:41 | live

Szakály indult egy ígéretes labdával, Közben hátrább, a félpályánál volt szabálytalanság, Loki szabad.

7' Völgyi majdnem öngólt rúgott, szöglet lett. Halmosi adta be a labdát az ötösön belülre, a Loki játékos éppen a kapu mellé pöckölte a hosszún.
15:39 | live

6' Hali bedobás a tizenhaztoson belülre szállt a labda, Szatmári vágta ki a mezőnybe.

5' Vitteken halt el egy Loki támadás a kaputól 30 méterre, szerelték a csatárt.
15:38 | live

4' Brkovic mentett egy beadást bedobásra a kapu elől. Iszlai próbálkozott 20 méterről, fenékbe rúgta a Loki védőt.
15:37 | live

3' Bobko és Holman nem értette meg egymást egy visszapassznál, Hali bedobás a félpályánál.
15:36 | live

2' Lesen kapta a hazaiak támadója alabdát a tizenhatoson.
15:35 | live

1' Filip beadását Tőzsér fejelte gyengén 10 méterről a kapu kezébe.

A hazai kapus igazgatja a hálót a kapun belül. Ilyet Király soha nem csinált volna - mondja a kollégám, nem lépne be a gólvonalon túl, hátulról igazítaná a hálót.
15:34 | live

A Loki kezdi a játékot.

15:32 | live

A vendégek kapuját Gyurján Márton védi, aki lényegében a harmadik számú kapus a Szombathely csapatában.
15:31 | live

Éppen Halmis Péternek gratulálnak, aki a múlt héten a 350. bajnokiján lépett pályára. 99 a DVSC-ben, 251 a Haladásban - súgja a Vass megyei kollégánk.
15:29 | live

Érkeznek a csapatok a pályára. Tiszta pirosban a Loki, fehér sportszár, fehér felső és fekete alsó a Haladás színe.
15:27 | live

Érkeznek a drukkerek, a hangjuk elnyomja a hangszórókból áradó zenét. Zöld-fehér sálak, sapkák, felsők.
15:21 | live

Kiürült a pálya, ismertetik a csapatok összeállításait. Sehol egy taps, sehol egy kiáltás. Hiába, nincsenek még itt a vérmes drukkerek.
15:18 | live

A soproni stadionban egyelőre nagyon kevesen vannak. Még nem érkeztek be a buszokkal érkezett drukkerek. A vendégszektorban néhányan álldogálnak.
15:17 | live

Már a kapura lövéseknél tartanak a csapatok. sőt, a szombathelyiek már az öltöző felé tartanak.
15:16 | live

A stadionba jövet csapatukat éltető Haladás-szurkolókkal találkoztunk. 2-1 lesz a meccs végeredménye szerintük, azaz, győznek. De csak minimális különbséggel, mert mint mondták, a Loki az Loki, nagyon jó játékosokból áll, és egyszer csak összeáll a gárda, és akkor Isten mentse meg azt a csapatot. Ők úgy jósolták, ez a gárda összeállós meccs nem Sopronban lesz, hanem majd a jövő héten hazai pályájukon - szerintük.
15:14 | live

A Haladást az NB I-es mezőny egyik legkellemetlenebb csapatának nevezte egy héttel ezelőtti nyilatkozatában Holman, a DVSC támadó középpályása. Az biztos, meg kell harcolniuk a célként kitűzött három pontért.
15:12 | live

A Loki talán a legjobb összeállításában veszi fel a küzdelmet az idényben jól szereplő szombathelyiek ellen. A debreceniek a 8. helyet foglalják el a tabellán, míg a hazaiak a 6. pozícióban várják a mérkőzést, két ponttal megelőzve a cívisvárosiakat. Tehát, ha nyer a Loki, a Hali elé kerül, sőt, kedvező többi eredmény esetén helyezéseket léphet előre.
15:11 | live

Köszöntöm a portál látogatóit Sopronból, ahol a DVSC a Szombathelyi Haladás vendégeként lép pályára a labdarúgó NBI bajnoki labdarúgó mérkőzésen.
Mindkét csapat a pályán van már, melegítenek, mint ahogy a játékvezetői ötös is ezt teszi. Igaz, ők labda nélkül. A hűség városában kicsit párás, de kellemes napfényes idő van, ideális a mérkőzésre.
15:10 | live

Megérkeztünk a hűség városába.
15:06 | live

Debrecen – Mészáros Karolék elismerik a Haladást, de nem titkolják, győzni utaztak el a hétvégi bajnoki mérkőzésre.

Sopron, Soproni Városi Stadion, 1147 néző. V.: Szabó Zsolt (Lémon Oszkár, Becséri Gergely)

Haladás: Gyurján, Bosnjak, Hegedűs, Wils, Polgár, Gaál, Iszlai, Tóth, Halmosi, Ars, Rácz

DVSC: Holman, Vittek, Filip, Tőzsér, Szakály, Bobko, Jankovic, Brkovic, Szatmári, Völgyi, Danilovic

Gólszerző: Ars (1 – 0)

Sárga lap: Jovanovic a 25., Filip a 34., Iszlai az 51., Ars az 58. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Völgyi Horváth helyett az 59., Mészáros Szakály helyett, Overgoor Ars helyett a 71., Takács Filip helyett a 78., Jagodics Tóth helyett a 81., Dombi Rácz helyett a 89. percben.

Ön szerint mi lesz az Haladás vs. DVSC mérkőzés végeredménye?