HAON-ÉLŐ – DVSC-TEVA vs. Puskás Akadémia 4-2 (3-2)

DVSC-TEVA vs. Puskás Akadémia - © Fotó: Derencsényi István
Debrecen – A labdarúgó OTP Bank Liga huszonharmadik fordulójában a DVSC-TEVA a Puskás Akadémia csapatát fogadta szombaton 18 órától. Az összecsapásról élőben tudósítottunk portálunkon.

DVSC-TEVA vs. Puskás Akadémia

4 – 2 (3 – 2)

HAON-LIVE – DVSC-TEVA vs. Puskás Akadémia – 2016. 03. 05., 18.00
20:32 | live

Debrecen - A DVSC-TEVA vs. Puskás Akadémia (4-2) NB I-es mérkőzés után a két edző, Kondás Elemér és Robert Jarni értékelte a látottakat.

19:50 | live

Vége a mérkőzésnek. DVSC-TEVA - Puskás Akadémia 4-2.
19:49 | live

90+3' Kulcsár futott lesre Delmic indításából.

90+2' Jovanovic lába kapott görcsöt, Puskás-bedobás következik.
19:48 | live

90+1' Vendég szabadrúgás a tizenhatos sarkánál. Szakály vágja ki a laposan belőtt labdát.
19:47 | live

3 perc a hosszabbítás.
19:46 | live

Delmic keverte meg a védőket, bombája azonban a kaputól 10 méterre lévő Kulcsár lábában akadt el.
19:45 | live

89' Korhut amerre lát, arra rúgja a labdát, meg sem próbálta megszelídíteni a megszerzett bogyót a térfele közepén.
19:44 | live

88' Delmic zavarta meg Pekárt a tizenhatoson belül, aki csak a kapu mellé tudta bólintani a beadást.
19:43 | live

Zsidai szerelte Mészárost, majd Szakály Zsidait, az előrepasszból Kulcsár lőtt 16 méterről 10 méterrel a kapu fölé.
19:42 | live

86' Delmic adott rosszt passzt Lázárnak a vendég térfél közepén, bedobás.
19:41 | live

84' Pekár lőtt 30 méterről szédületes kapufát. Előtte a Puskás támadói kavarták meg a Loki védelmét a tizenhatos előtt.
19:40 | live

83' Loki-szabadrúgás az oldalvonal mellől, a kapus könnyen szedte le a beívelt labdát.
19:39 | live

Holman megsérült, lejött a pályáról.
19:38 | live

82' Pekár beadását Brkovics vágta bedobásra.
19:37 | live

81' Mintha belenyugodott volna a vereségbe a Puskás, a Loki sem nagyon erőlteti. Leült a meccs.
19:36 | live

80' Puskás-szöglet. Mészáros és a kapus nem értette meg egymást.

79' Lázár beadását Horváth bólintotta 12 méterről a kapu mellé.
19:35 | live

Delmic iramodott meg, keresztlabdáját azonban elcsípték Kulcsár előtt.
19:34 | live

78' Pekár beívelését kiütötte Radosevics.

Kulcsár felállt, a vendégek jutnak szabadhoz a kapuval szemben 34 méterre.
19:33 | live

Kulcsár is a földön, továbbmegy a játék.

77' Jovanovicnak léptek oda a félpályánál, egyre több a szabálytalanság.
19:32 | live

76' Cserél a Loki: Takács lebiceg, helyette Kulcsár a pályán.

75' Takács fekszik a földön egy perce, odapakoltak neki a félpályánál.
19:31 | live

74' Horváth próbálkozott egyéni akcióval. A tizenhatoson megszerzett labdát igyekezett kihozni, a félpályánál azonban két védő rossz passzra kényszerítette a csatárt.
19:29 | live

73' Középen folyik a játék, passzolási hibákból élnek a csapatok. Mindkét oldalon sok most a hiba.
19:28 | live

72' Delmic beívelését kapásból kivágták a védők.
19:27 | live

71' Lázár Takács indításából ért el szögletet.

70' Szakály is bemutatta cselezőtudományát, majd Takácsnak adta a labdát a félpályán, aki nem jól indította Horváthot.

Pillanatkép az FTC-DVTK mérkőzésről: a diósgyőri ultrák emlékeznek a balesetben elhunyt debreceni szurkolókra. (Fotó: Homoky György)
19:26 | live

69' Korhut két játékost is megetetett egyetlen csellel a félpályán, majd passz Takácsnak, ő viszont csúnyán ellőtte a labdát, Delmicet szerette volna indítani.
19:24 | live

Delmic mentett bedobásra, egy beadásba csúszott bele.

Változtatott a Puskás Akadémia is. Nagy le, Fodor fel.
19:23 | live

68' Túlkombinálta a támadást a Puskás az alapvonal és a tizenhatos találkozásánál, kirúgás.

Ferenczinek jól ment, két gólpasszt is adott.

66' Cserél a Loki. Ferenczi helyett Delmic folytatja.
19:22 | live

66' Takács 17 méterről lepasszolta a szélen érkező Ferenczinek a labdát, aki rögtön lőtt, fölé 20 méterről.
19:21 | live

Nagy a szenvedő fél, a pályán kívül ápolják.
19:20 | live

63' Megint a földön egy kék-fehér mezes játékos. Ferenczi szerelte, összeesett, jön az orvos.
19:19 | live

62' Cserélnek a vendégek. Polonkai és Sallai le, Márkvárt és Pekár fel.
19:18 | live

61' Takács indítása után kapufát lőtt a Loki.
19:16 | live

60' Loki-szabadrúgás a szögletzászló mellől kifelé.
19:15 | live

59' Cserél a Loki. Varga le, Lázár fel.
19:14 | live

A labda elszállt a fejek felett.

58' Zsidai Varga és Korhut szorításában szögletet harcolt ki.

57' Loki-szöglet, egy beívelés után Ferenczi és Horváth elől kanalazzák ki a labdát.
19:13 | live

A csodaspray segített, Csurko le tud jönni a pályáról.
19:12 | live

56' Csurko ütközött Holmannal a félpálya közelében a Loki térfelén, ápolják.
19:11 | live

Horváth vágta be a labdát 4 méterről laposan a kapuba. Előtte Ferenczi lódult meg a jobb oldalon, becselezte magát a kapu elé, majd önzetlenül passzolt az érkező Horváth elé.

54' Még egy Loki-gól! 4-2.
19:09 | live

A betekert labdát Holman fejelte kapura, a kapus kezébe.

52' Szakály indítását Takács vezette kapura, 20-ról leadott lövése megpattant egy védőn. Szöglet.
19:06 | live

50' Ferenczi pakolt oda Nagynak az oldalvonal mellett, a kaputól 35 méterre.

49' Szakály sárga lapot kapott, valószínűleg egy korábbi buktatásért.
19:05 | live

49' Ferenczi csak belecselezte magát a tizenhatoson belülre, 14 méteres lökete azonban éppen egy védőt kapott fejbe.
19:04 | live

48' Nem tud kijönni a térfeléről a Loki, igaz, a vendégek sem eljutni a kapuig.

47' Korhut rossz passzából építkezhetett a Puskás. Majd Holman tisztázott, akit elkaszált Lopa a Loki-térfél közepén. Sárgát kapott.
19:02 | live

Radosevicsig kísért egy gyenge indítást Brkovics.

46' A Puskás kezdte a félidőt.
18:51 | live

A félidő első fele nem csak a gólok miatt volt élvezetes, hanem a Loki kombinatív, pörgős játéka miatt is. A félidő második felében a középpályát, úgy látszott, átadta az ellenfelének a hazai csapat. A védelem azonban nem engedte a kapu elé a vendég támadókat. A Loki ekkor inkább hosszú indításokkal próbálkozott, ami egy ordító helyzetet leszámítva (Holman a kapu fölé bombázott 13 méterről) eredménytelennek bizonyult.
18:47 | live

Vége a félidőnek. DVSC-TEVA - Puskás Akadémia 3-2 a szünetben.
18:46 | live

45+1' Labdát szerzett a Loki a térfele közepén, Holmant indították volna jó 40 méteres passzal, ám elfejelték előle a labdát.
18:45 | live

Egy perc a hosszabbítás.

45' Ismét a középpályán veszített labdát a Loki. Közben egy Puskás játékos került a földre, szabadrúgás a játéktér közepén.
18:44 | live

A másik oldalon előbb Takács lőtte 12 méterről a kapusba a labdát, a hálóőr kifutott, majd a kipattanót Holman 13 méterről az üres kapu fölé bombázta.
18:43 | live

43' Mészáros Karol ügyes csellel került lövőhelyzetbe a tizenhatoson, ám gyenge, lapos lövését könnyedén fogta Radosevics.
18:42 | live

42' Továbbra is jó a Loki-védelem. Épp egy távoli lövés - ezzel operálnak most a vendégek - ment méterekkel Radosevics kapuja mellé.
18:41 | live

A középpályán nem tudja megtartani a labdát a Debrecen, már nem olyan egyértelmű a hazai fölény.
18:40 | live

40' Jovanovic mellett ment el egy védő, beadását 6 méterről perdítette a vendég támadó a kapu mellé nem sokkal.
18:39 | live

39' Vendég szabadrúgás 34 méterről: elakadt a lövés a védők fejében, majd Horváth futott lesre egy gyors indításból.
18:38 | live

37' Ferenczi kapott hatalmas labdát a félpályán, lendülettel indult a kapu felé a jobb oldalon, majd lőtt 15 méterről laposan, de a löketet fogta a kapus. A támadást Takács kísérte, akár le is adhatta volna Ferenczi, ő a lövést választotta.
18:36 | live

36' Ferenczi szabadrúgása 35 méterről száll a kapu mellé. Lövésnek gyenge volt, beadásnak erős.
18:35 | live

35' Loki-támadás végén a mezőnybe vágják a labdát a vendégek.

A kavarodás után Radosevics hatalmas kiáltással kapja mellre a labdát.
18:34 | live

34' Legurítás után megpattanó vendég kísérlet, egy Loki-bekkről vágódik szögletre.
18:33 | live

Jovanovic lépett bele egy beadásba, majd indította Ferenczit. A labdát azonban nem tudja megtartani elöl a DVSC.

33' Lopa lövése vágódott le a sorfalról.
18:32 | live

32' Próbálkozik a Puskás. Közben Ferenczi húzta vissza Sallait 32 méterre a kaputól. Szabadrúgás.
18:31 | live

Lupa beadásába lépett bele Brkovics, szöglet.

31' Nem engedi a kapu közelébe a Puskást a Loki.
18:29 | live

30' Ferenczi ívelt a kapu elé, Takács elől szögletre ment a labda.

Takács a rövidre fejelte, a kapus védett.

29' Loki-szöglet Horváth jóvoltából. Brkovics elől megint szögletre mentenek.
18:27 | live

A kimozduló Radosevics elől a védők vágják ki.

27' Lopát buktatták a kaputól 28 méterre.
18:26 | live

Varga már talpon, taps a jutalma.
18:25 | live

26' Varga a földön egy ütközés után, ápolják.

Mészáros K. lőtt egy ártalmatlannak tűnő támadásból 16 méterről laposan a hosszúba.
18:24 | live

Betalált a Puskás Akadémia. 3-2.

24' Gyors passzokkal járatja a labdát az Akadémia a hazai térfél közepén, majd Takács labdát szerzett.
18:23 | live

23' Forró készül bedobáshoz a DVSC-térfél közepén, kivár, elcsendesedett a stadion.
18:22 | live

Karneváli hangulat a stadionban. Továbbra is a Loki támad.
18:21 | live

20' És máris itt a következő! Ferenczi passzát 5 méterről vágta a hálóba dr. Horváth. Ezzel már 3-1.
18:19 | live

Óriási, fenomenális, tanítani való gól volt 27 méterről.

18' Újabb Loki-gól! Korhut elől pöckölték bedobásra a labdát a tizenegyessel egy magasságban, aztán Szakály gondolt egyet és hatalmas találatot szerzett. 2-1.
18:17 | live

17' Lupa csent labdát a félpályán Takácstól, majd a bal oldalon végigsprintelt, a beadására érkező vendég támadó 20-ról lőtt fölé-mellé.
18:15 | live

16' Holmant buktatták egy szép csele után a felezővonalon. Csak így tudják tartani a középpályást.
18:14 | live

15' Feltámadt a Puskás, nagyobb sebességre kapcsoltak, támadásból eljutottak Radosevics kapujáig, ám kaput nem találtak.
18:13 | live

Horváth kapott mintaszerű labdát a tizenegyesponton, ő azonban nem lőtt, hanem a rámozduló kapus előtt a balról érkező Takácsnak passzolt, ő 8 méterről az üres kapuba helyezett.
18:12 | live

Gól, Takács talált a hálóba! 1-1.
18:11 | live

12' Szögletből a kapu előtti kavarodásban csak nehezen mentettek a vendégek, ismét szöglet.

11' Takács bombázott 24 méterről elemi erővel, Pogacsics szögletre ütötte.
18:10 | live

10' Horváthot rúgta fel a kapujától 20 méterre az egyik vendég támadó. Építkezhetett volna a Loki, de betonvédelembe ütköznek.
18:09 | live

9' Ferenczi passzát kísérték ki az alapvonalon túlra a labdát. Szakály nem jutott a labdához.
18:08 | live

Horváth rúgta bedobásra a labdát az ötössel egy magasságban, a labda a bal oldalra került, Mészáros talált a saját kapujába, nem a legjobban ért hozzá. 0-1.
18:07 | live

7' Varga szabálytalankodott a felezővonalnál, vendég szabad a jobb oldalon.
18:06 | live

18:05 | live

6' A meccs alatt most először jött át a Puskás a Loki térfelére. Abból is debreceni bedobás lett, tehát nyom a hazai csapat.

Ez az akció meghozta a Loki-drukkerek hangját.

Korhut csodálatos megkerülős csellel ment a tizenhatoson belül, de a kapu elé lőtt passzát elcsípte az ellenfél.
18:04 | live

4' 4-3-3-at játszik a Loki. Elől Horváth, Ferenczi és Takács.
18:03 | live

2' Jovanovic indította Takácsot, aki Horváthnak adta, már a tizenhatoson belül, át a kapu előtt Szakályhoz, ő azonban labdát veszített.
18:01 | live

1' Jovanovic ugratta ki 20 méteres indítással a jobb szélen Horváthot, aki kisodródva éles szögből be tudott adni, de a kapu előtt csak kék-fehérek voltak.

1' Elindult a meccs.
17:59 | live

A két csapatkapitány egyeztet a játékvezetővel, majd az eddig elfoglalt helyükhöz képest térfelet cserél a két csapat. A Loki kezd.
17:58 | live

Pályán a csapatok: a Loki tiszta pirosban, a vendégek fehér felsőben és sötétkék alsóban.

A vendégszektor teljesen üres, a Loki B-középben úgy 80-an üldögélnek, a molinók már kint vannak.

Tartanak a Puskástól a Loki-drukkerek. Legalább is, akiket a stadionba jövet kérdeztünk. Egy idősebbekből álló csoport szerint egyszer a Puskásnak ki kell, hogy jöjjön a lépés, hiszen nagyon jó kerete van, az edzője pedig "parádésan szuper". Csak nehogy most legyen az a valamikor - nevették el a dolgot.
17:54 | live

Néhány perc, és kezdődik a mérkőzés. Azért csak összejöttünk úgy ezerötszázan-kétezren. De ez lehet, hogy csak optimizmus.
17:53 | live

A Loki cserepadján van például Tisza, Lázár és a Nyíregyháza ellen ugyancsak gólt szerző Delmic is.
17:49 | live

A hazai csapatban a kezdőben kapott helyett a Nyíregyházának három gólt vágó Takács Tamás. Ugyancsak kezd Ferenczi. Talán ez a két meglepetés, illetve változás a korábbi bajnokik első sorában.
17:47 | live

A nemrég befejeződött összecsapáson az MTK 2-1-re verte az Újpestet, tehát, ha a Loki győz az Akadémia ellen, pontelőnnyel a második, feltéve, ha a Szombathely nem nyer a Videoton ellen.
17:44 | live

A pályán egyébként a szokásos meccs előtti történések: már bemelegít a két csapat, a kapura lövéseknél tartanak, a játékvezetők pedig a felezővonal mellett róják a köröket.
17:43 | live

Szinte teljesen üres a Nagyerdei Stadion a mérkőzés előtt húsz perccel. Pedig azt hinné az ember, hogy a lendületben lévő csapatért csak kijönnek sokan, no meg a televízió sem közvetíti a DVSC-TEVA - Puskás Akadémia NB I-es bajnokit.
16:51 | live

Debrecen - A debreceniek a kiesés elől menekülő Puskás Akadémiát fogadják szombaton este a Nagyerdei Stadionban.

16:50 | live

Debrecen - Szombaton este 18 órától bajnoki mérkőzést játszik a Loki a Nagyerdei Stadionban, az ellenfél a Puskás Akadémia lesz. Az összecsapást élőben közvetítjük portálunkon. Ön szerint mi lesz a meccs végeredménye?

Debrecen - A DVSC-TEVA a Ferencváros alakulatával került össze a Magyar Kupa elődöntőjében.

Labdarúgó OTP Bank Liga, 23. forduló

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2311 néző. V.: Erdős József (Tóth II. Vencel, Albert István)

DVSC-TEVA:. Radosevics, Holman, Ferenczi, Mészáros N., Takács, Brkovics, Varga, Szakály, Korhut, Jovanovic, Horváth. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Puskás Akadémia: Pogacsics, Nagy, Tar, Lipcsei, Forró, Polonkai, Zsidai, Csurko, Lopa, Mészáros K., Sallai. Vezetőedző: Robert Jarni.

Gólszerző: Mészáros N. (öngól) a 7. (0-1), Takács a 12. (1-1), Szakály a 18. (2-1), dr. Horváth a 20. (3-1) és az 54. (4-2), Mészáros K. a 24. (3-2) percben.

Sárga lap: Lopa a 47., Szakály a 49. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Varga helyett Lázár az 59., Polonkai helyett Márkvárt és Sallai helyett Pekár a 62., Ferenczi helyett Delmic a 66., Nagy helyett Fodor a 68. percben.

Ön szerint mi lesz a DVSC-TEVA - Puskás Akadémia mérkőzés végeredménye?

• Sima Loki-siker (54.89%, 101 szavazat)
  • Egy találattal lesz jobb a Debrecen (32.07%, 59 szavazat)
  • Döntetlen (6.52%, 12 szavazat)
  • Szoros meccsen győz a Felcsút (3.80%, 7 szavazat)
  • Fölényes Puskás-diadal (2.72%, 5 szavazat)

Összes szavazó: 184

Loading ... Loading ...

Ön szerint hanyadik helyen végez a DVSC-TEVA a 2015-2016-os idényben?

• Az aranyról lecsúszik a Loki, de a dobogó összejön. (44.39%, 368 szavazat)
  • A 4. és 6. hely között zár a DVSC. (29.79%, 247 szavazat)
  • Bajnoki címet szerez a csapat. (14.35%, 119 szavazat)
  • A 7. és a 10. pozíció valamelyikén végez a piros-fehér alakulat. (6.88%, 57 szavazat)
  • Az utolsó két, kieső helyezés egyikén zár a cívisvárosi együttes. (4.58%, 38 szavazat)