HAON-ÉLŐ – DVSC-TEVA vs. Békéscsaba 7-0 (1-0)

DVSC-TEVA vs. Békéscsaba - © Fotó: Derencsényi István
Debrecen – A labdarúgó OTP Bank Liga tizenkettedik fordulójában a DVSC-TEVA a Békéscsaba csapatát fogadta szombaton 18 órától. Az összecsapásról élőben tudósítottunk portálunkon.

HAON-LIVE – DVSC-TEVA vs. Békéscsaba – 2015. 10. 17., 18:00
19:47 | live

Vége a mérkőzésnek. Debrecen-Békéscsaba 7-0.

Csak passzolgatnak a debreceniek.
19:46 | live

90+2' Csabai szabadrúgás a térfelük közepéről. Mészáros Radosevicsig kíséri a labdát.

90+1' Loki-szöglet. Tisza a labda mögött, a kapus fogta.
19:45 | live

Két perc hosszabbítás következik.

Tapsol a stadion!

90' Zsidai ugratta ki Kulcsárt, a fürge csatár azonban nem érte el a labdát.
19:44 | live

89' Szakály beadását Balogh elől vágták a védők szögletre.
19:43 | live

88' Közben a Loki passzolgat a vendégek térfelén.
19:42 | live

87' Kondás Elemér sorra szedi le látványosan és szabályosan a csabaiak oldalvonalon kívülre rúgott labdáit, nagy taps a nézőtérről.

86' Balogh-Jovanovic összjáték végén jobb oldalról nem tudta a kapu elé varázsolni a labdát utóbbi, az az alapvonalon keresztül elhagyta a játékteret.
19:40 | live

85' Tiszát hívja félre a játékvezető egy középkörben történt szabálytalanság után. Megúszta a sárgát.
19:39 | live

83' Örömfocit játszik a Loki. Van idő és lehetőség látványos megoldásokra a pályán. Az előbb például Balogh gyönyörűen emelte át a labdát két védőn, és elérte.
19:36 | live

És megint gól, a hetedik is megvan! 7-0. Jovanovic szánta el magát lövésre a szélről, a kapus könnyen fogta, majd elkezdett a labdával játszani, pattogtatta a kezében, elveszítette az uralmát a labda felet és a hálóba hullott a labda. Jovanovicnak adták a találatot.
19:35 | live

80' Egykapuzik a Loki. Beszorult a Csaba. Igaz, nincs átütőerő a játékukban.

79' Sós vitte végig a szélen a labdát, beadásába belepiszkáltak a védők. Ám nem szabadult fel a vendég kapu, Korhut lövését szögletre tornázta a csabai kapus.
19:33 | live

78' Laczkó szánta el magát lövésre 16 méterről, Radosevics csodálatos mozdulattal védett.
19:32 | live

77' Birtalan cselezte be magát a tizenhatosra, beadását kivágták a védők.
19:31 | live

GÓL! 6-0! A beívelt labdát (szögletből) előbb kifejelték a védők, majd a kavarodásban a kaputól 7 méterre lévő Zsidai elé került, aki laposan a hálóba lőtt nagy erővel.
19:30 | live

75' Sós elől kifutva mentett a vendég kapus, szöglet.

74' Calvente le, Damjanovic fel.
19:29 | live

74' Korhut-Kulcsár-Tisza összjáték a tizenhatos előtt, szereltek a védők.
19:28 | live

72' Borbély előtt akadt helyzet, 10 méterre a kaputól kapott labdát, ám két Loki-védő beérte és becsúszva szerelték a csabai támadót.
19:27 | live

71' Szabadrúgás: Tisza lökete ment a kapu fölé, még a Balogh elleni szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgásból.

Varga le, Szakály fel, ez a Loki utolsó cseréje.
19:26 | live

70' Baloghot vágta fel Vaskó, ami sárgát ért. Mivel neki már volt egy, leküldték a pályáról.
19:25 | live

Cserélt a Csaba: Viczián le, Bagi fel.
19:23 | live

68' Ott az ötödik! Kulcsár kotorta 5 méterről a hálóba a labdát, előtte Sós kavarta meg a védelmet a tizenhatoson. Beadására nem érkezett védő, Kulcsár viszont elérte. 5-0.
19:22 | live

67' Játszik a Loki. Tetszetősen és felszabadultan passzolgatnak, eldugják a labdát a vendégek elől.
19:21 | live

66' Cserélt a Loki: Sidibe le, Sós fel.

65' Sárga lapot kapott Ezequiel Calvente Criado, Mészárost buktatta.
19:18 | live

63' Gyönyörű gólt lőtt a Loki! 4-0! Balogh keverte meg a védőket a tizenegyesponton. Átpasszolta az üresen lévő Tiszának, akinek még volt lelki ereje és ötletessége két cselre, majd a vert helyzetben lévő kapus és védők mellett laposan a hosszúba lőtt 12 méterről. Reklamálásért Vaskó kapott sárgát.

62' Zsidai buktatta a csabai támadót. Ebből szöglet lett, a beívelést Radosevics fogta.
19:16 | live

61' Zsidai 20 méteres indítása lesen érte a 16-oson lévő Kulcsárt.

Érdemes zavarni a Békéscsaba kapusát. Most Sidibe ólálkodott körülötte, Ilizi csak bedobásra tudta rúgni a labdát.
19:15 | live

60' Cserél a Loki. Brkovics le, Jovanovic fel.
19:14 | live

59' Tisza szabadrúgása lepattant a sorfalról.

58' Kulcsár iramodott meg és futotta le Fabiót, aki csak buktatni tudta a tizenhatos előtt. Sárgát kapott.
19:12 | live

57' Borbély hatalmas erővel belőtt labdáját Zsidai fejelte ki az ötösről.

56' Birtalant buktatta Mészáros a tizenhatostól nem messze.
19:11 | live

55' A második találat után magára talált a Loki, uralja a meccset, beszorította a Békéscsabát. Ennek eredménye az újabb gól.
19:09 | live

54' Újabb gól, már 3-0! A kapu előtt keresztbeszálló labdát Balogh kotorta 2 méterről a kapufa mellett laposan a hálóba.
19:07 | live

52' Gól! Balogh kapott labdát, két csel, majd kisodródott, visszapasszolt Sidibének, aki egy védőn túljutott, majd 13 méterről laposan a hosszúba lőtt. 2-0.
19:06 | live

51' Kondás Elemér magából kikelve kiabál a pályára. Az ok: a megszerzett labdát a liláknak adták a lokisták.
19:05 | live

50' Radosevics fogott könnyedén egy 25 méterről a kapu közepébe lőtt labdát.

48' Elkönnyelműsködte a vendég kapus, Az alapvonalnál, a kaputól 6 méterre Sidibe szerelte, majd már védőktől szorongatva a kapu előtt gurította el. Kulcsár azonban csak centikkel a kapufa után tudott belepiszkálni, kirúgás.
19:03 | live

47' Támad a Békéscsaba, Többet birtokolják a labdát, és egy beadást követően 12 méterről az üresen hagyott támadó fejelt kapura, jó 3 méterrel mellé.
19:02 | live

46' A vendégek kezdték a játékot.

A játékosok a pályán vannak. Hamarosan útjára indul a labda. Cserélt a Békéscsaba: Piermayr le, Birtalan fel.
18:47 | live

Vége az első félidőnek. magabiztos játékkal 1-0-ra vezet a Loki

Korhut szögletét Sidibe rúgta kapura, a gólvonalról ezt is kivágták. Nagyon megszervezte a védelmét a Csaba.
18:46 | live

45+1' Tisza hatalmas szabadrúgását látványos mozdulattal tolta szögletre a vendég kapus.
18:45 | live

45' Zsidait vágták fel egy szép csel közben a kaputól 38 méterre, szemben a kapuval.
18:44 | live

44' Ismét csabai próbálkozás, de megállítja a támadást a Loki. Most Zsidai szerelt.
18:43 | live

43' Calvente szaladt lesre a bal szélen, a kaputól 25 méterre.
18:42 | live

Korhutot buktatták a Loki-térfél közepén. Borbély volt az elkövető, sárga lapot kapott.
18:41 | live

42' Korhut beívelését Brkovics magasra felugorva a kapu fölé fejelte.

41' Sidibe rúgta a kapu mellé Tisza passzát, de beleért egy védő, szöglet.
18:40 | live

40' Borbély beadását Vaskó fejelte 10 méterről a kapu mellé.
18:39 | live

39' Korhut szerelte szabálytalanul a vendég támadót a jobb szélen.
18:38 | live

38' Balogh adta ígéretesen a tizenhatosra robbanó Tiszának a labdát, aki lövőcsel után cselezgetni kezdett, kisodródott, majd szerelték.
18:37 | live

37' Korhut, Zsidai és Brkovics avatkozott bele eredményesen a tizenhatos vonalán cselezgető vendégek akciójába.
18:36 | live

36' Kicsit visszaállt a Loki. A középpályát átengedték a liláknak.
18:35 | live

35' Felpörgött a játék a gól óta, a vendégek elkeseredetten támadnak, a Loki higgadtan védekezik, közben ellentámadásokat vezet, amelyek a tizenhatoson akadnak el.
18:32 | live

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! 1-0! Micsoda találat! Varga kifejelt labdájából Korhut villámgyors ellentámadást indított, Balogh kapta a labdát a vendég térfél közepén, két csel, két játékos, beadását Kulcsár kisodródva, elcsúszva tíz méterről lőtte a léc alá. A gólvonalon felsorakozó lilák azonban felfelé fejelték, és bepattant a labda a hálóba.
18:31 | live

32' Nagy a helyezkedés, majd Varga fejelte ki a labdát a tizenhatosról.

31' Vendég szabadrúgás a bal szélen, 40 méterre Radosevics kapujától.
18:30 | live

A jég sem segített, lejön a pályáról.
18:29 | live

29' Egy lila mezes játékos a Loki térfelének közepén egy ütközés után lent maradt a földön. Ápolják.
18:28 | live

Brkovics fejelte kapura a labdát 10 méterről, amit kirúgtak a védők a mezőnybe.

Tisza próbálkozását az ötösről a kapu fölé pördítik a hazaiak, jöhet a szöglet.
18:27 | live

28' Loki-szabad a kaputól 40 méterre.
18:26 | live

26' Balogh tekergetett a szélen, Korhut segített neki, aki a labdát Zsidaihoz passzolta a félpályára, indítása azonban hosszú volt Korhutnak is és Baloghnak is.
18:25 | live

25' Bedobások sorozata a felezővonal körül. Mindkét oldalon képtelenek két passznál hosszabb ideig megtartani a labdát a játékosok.
18:24 | live

24' Vendég szabadrúgás a kaputól úgy 33 méterre. Radosevics könnyen fogta a labdát.
18:23 | live

23' Csúsznak-másznak a játékosok a vizes füvön, sok a pontatlan labda.
18:22 | live

2282 a hivatalos nézőszám - fütty.

21' Ilyen nincs! Tisza szabadrúgását még kivágták a kapu torkából, majd a kipattanót Zsidai lőtte a gólvonalon álló lila falba, a következő kipattanót Balogh tűzte kapura egy csel után 10 méterről, ezt is blokkolták a vonalon.
18:20 | live

20' Sidibét aprítják. Szabadrúgás a kaputól 40 méterre, a bal oldalról.
18:19 | live

19' Varga hosszú indítását nem érte el Kulcsár a tizenhatoson belül, kirúgás.
18:18 | live

18' Tisza szánta el magát lövésre 40 méterről, a lövés laposan, pattogósan jó öt méterrel ment a kapu mellé.
18:16 | live

16' A Loki-védelem jól zárt egy vendég szabadrúgás után, a csabaiak nem tudtak a kapu közelébe jutni.
18:15 | live

Zsidai adott kitűnő indítást a 16-oson belülre robbanó Vargának, a Loki-játékos azonban elcsúszott a vizes füvön, a labda az alapvonalon túlra ment. Varga hatalmasat öklözött a gyepbe.
18:14 | live

14' Békéscsabai szabálytalanság a Loki kapujától 20 méterre, kifelé szabad.
18:13 | live

13' Balogh szerzett labdát a középkörben, három csel, három játékos, majd továbbadta Tiszának, akinek visszapassza a kaputól 14 méterre lévő Baloghoz már nem ért el.
18:12 | live

12' Tisza indította a kezdőkörből Sidibét, aki éppen lesen volt.
18:11 | live

A kapu elé juttatott labdát a békéscsabai játékos eltörte, mellé és fölé szállt a lövés.
18:10 | live

10' Éledezik a vendég csapat. A kaputól 35 méterre szabálytalanul állították meg az egyik lila játékost.
18:09 | live

Máté gurította haza 25 méterről a labdát egy hosszú indítás után.

9' Közben eleredt az eső, a hazai B-közép a vendégeket "utálja" rigmusba szedve.
18:08 | live

Tisza tekerte a tizenegyespont környékére a labdát, a védők kifejelték.
18:07 | live

8' Korhutot rúgták lábszáron a tizenhatossal egy magasságban, a bal oldalon. Loki-szabadrúgás.

6' Balogh cselezte magát az alapvonalig a kaputól 5 méterre, előtte gyönyörű passzolgatós kombinációval hozták a debreceniek a vendég csapat térfele közepéig a labdát. Balogh azonban nem tudta beadni, négy védő és a kapus állta útját.
18:05 | live

5' Máté a saját térfeléről 40 méteres indítással kedveskedett a támadóknak, a labdáért azonban senki sem ment, lesen lettek volna, Kirúgás.
18:04 | live

4' Lesre futott a bal szélen a vendégek támadása, a tizenhatossal nagyjából egy magasságban.
18:03 | live

3' Már a félpályán letámadja ellenfelét a Loki, a Békéscsaba bedobásokkal araszolgat előre.
18:02 | live

Balogh bolondította meg a vendégek védőit a szélen, majd kicsit hosszan szöktette magát beadás előtt, bedobás a vendégeknek.
18:01 | live

2' Megkezdték a drukkolást a B-közép tagjai, ének, dob.

1' Sidibe és Bényei ütközött a vendég térfél közepén. Játékvezetői labda. Jöhetnek a lilák.

1' A Loki kezdte a játékot.
18:00 | live

A lilák összekapaszkodnak térfelük közepén, a fehérek már elfoglalták pozíciójukat a pályán.
17:59 | live

A játékvezetők piros felsőben, fekete alsóban dirigálják az összecsapást.
17:58 | live

Érkeznek a csapatok a pályára. Tiszta fehérben a Loki, tiszta lilában a Békéscsaba.
17:57 | live

A Loki B-közép tagjai csupa feketében - talán szurkolni is fognak...
17:56 | live

A Loki csapatkapitányi karszalagját Mészáros Norbert viseli. A cserék között ott van már a sérüléséből felépült csapatkapitány, Szakály Péter is.

A Loki egyébként a bajnokság első fordulójában mérkőzött a Békéscsabával, még július közepén. Akkor a DVSC 3-2 re nyert vendégként.
17:54 | live

A Loki B-középben körülbelül nyolcvanan vannak. Előttük, a kerítésen kint vannak a molinók is.
17:53 | live

A békéscsabai B-közép jó ötven fővel ácsorog, igaz az előbb, a kedvenceik melegítése közben kieresztették a hangjukat.
17:51 | live

Nagyon kevesen vannak a stadionban. Nagyjából ezer ember lehet, látva a szektorok ürességét.
17:50 | live

Az előzetesben említette Kondás Elemér, hogy javítani szeretnének a gólarányon, több gólt kell elérni. A 11 fordulóban csupán tizenhármat lőttek, ugyanennyit kaptak. A kezdőcsapatban négy csatár van: Balogh, Sidibe, Tisza és Kulcsár. Hogy a valóságban ki mit fog játszani, az hamarosan kiderül. Tíz perc múlva kezdődik a meccs.
17:46 | live

A mérkőzést egyébként Szilágyi Szabolcs vezeti, asszisztensei Szalai Dániel és ifj. Varga Gábor lesznek.
17:45 | live

Mindeközben mindkét csapat már a pályán van. A labdás bemelegítést végzik a gyengén szitáló esőben. A játékvezetők is készülnek a meccsre, gimnasztikáznak.
17:44 | live

A vendég csapat egyébként számos szállal kötődik a Lokihoz. Vezetőedzőjük, Zoran Spisljak a DVSC pályaedzője volt Herczeg András idején, tehát részt vett a csoportköröket megjárt Loki trenírozásában. Továbbá Spitzmüller, Laczkó (ők kezdők), valamint Szilágyi a Loki focistái is voltak.
17:41 | live

Ennek ellenére Kondás Elemér, a Loki vezetőedzője nem számít könnyű mérkőzésre - nyilatkozta a mérkőzés előtt. Egyrészt azért, mert a Békéscsaba minden bizonnyal defenzív focit játszik majd, másrészt pedig a lila gárda képes meglepetéseket okozni - utalt a bajnok Videoton Békéscsabán elszenvedett 2-0-ás vereségére.
17:38 | live

A papírforma minden szempontból a hazai csapat mellett szól, hiszen elég csak a tabellára pillantani, ahol a Békéscsaba 8 ponttal a 12., tehát az utolsó helyen tanyázik, míg a Loki - pontazonossággal a 3-6. helyezettekkel, a 6. pozíciót foglalja el. Továbbá a hazai pálya is a DVSC mellett szól.
17:35 | live

Elvonult a hatalmas zápor, ami csupán annyi nyomot hagyott a Nagyerdei Stadion gyepszőnyegén, hogy egy árnyalattal halványabbak lettek a vonalak a pályán. A játékosokat és a bírókat segítő egyeneseket újrahúzzák. Szűk fél óra, és kezdődik a labdarúgó NB I. 12.fordulójának mérkőzése, amelyben a DVSC-TEVA fogadja a Békéscsaba 1912 Előre csapatát.
16:56 | live

Debrecen - Az OTP Bank Liga 12. fordulójában a tabellán per pillanat az utolsó, 12. helyet elfoglaló Békéscsaba jön a Lokihoz. A találkozót szombaton 18 órától élőben közvetítjük. Ön mit tippel a meccs végeredményére?

16:55 | live

Debrecen - A DVSC szakvezetője bízik benne, hogy már a Békéscsaba ellen javul a csapat helyzetkihasználása.

16:54 | live

Debrecen - Szilasi Szabolcs vezeti a szombati, 18 órától kezdődő DVSC-TEVA–Békéscsaba bajnoki mérkőzést a Nagyerdei Stadionban.

16:53 | live

Debrecen - Nem borult a papírforma, a Loki 3–0-ra verte a megye III-as Géderlakot.

Labdarúgó OTP Bank Liga, 12. forduló

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2282 néző. V.: Szilasi Szabolcs (Szalai Dániel, Varga Gábor)

DVSC-TEVA: Radosevics, Zsidai, Balogh, Mészáros, Máté, Brkovics, Sidibe, Varga, Tisza, Korhut, Kulcsár. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Békéscsaba: Ilizi, Bényei, Vadász, Vaskó, Fabio, Calvente, Spitzmüller, Borbély, Laczkó, Viczián. Piermayr. Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerző: Kulcsár a 32. (1-0) és a 68. (5-0), Sidibe az 52. (2-0), Balogh az 54. (3-0), Tisza a 63. (4-0), Zsidai a 75. (6-0), Jovanovic a 80. (7-0) percben.

Sárga lap: Borbély a 42., Fabio az 58., Vaskó a 63. és a 70., Calvente a 65. percben.

Kiállítás: Vaskó a 70. percben.

Csere: Piermayr helyett Birtalan a félidőben, Brkovics helyett Jovanovic a 60., Sidibe helyett Sós a 66., Viczián helyett Bagi a 68., Varga helyett Szakály a 70., Calvente helyett Damjanovic a 74. percben.

Ön szerint mi lesz a DVSC-TEVA - Békéscsaba mérkőzés végeredménye?

• Simán nyer a Loki (38.19%, 76 szavazat)
  • Szoros meccsen itthon tartja a három pontot a Debrecen (32.66%, 65 szavazat)
  • Döntetlen (12.56%, 25 szavazat)
  • Egy találattal lesz jobb a Csaba (11.06%, 22 szavazat)
  • Fölényes vendég győzelem (6.03%, 12 szavazat)

Összes szavazó: 199

Loading ... Loading ...

Ön szerint hanyadik helyen végez a DVSC-TEVA a 2015-2016-os idényben?

• Az aranyról lecsúszik a Loki, de a dobogó összejön. (44.39%, 368 szavazat)
  • A 4. és 6. hely között zár a DVSC. (29.79%, 247 szavazat)
  • Bajnoki címet szerez a csapat. (14.35%, 119 szavazat)
  • A 7. és a 10. pozíció valamelyikén végez a piros-fehér alakulat. (6.88%, 57 szavazat)
  • Az utolsó két, kieső helyezés egyikén zár a cívisvárosi együttes. (4.58%, 38 szavazat)