Halmozták az érmeket a debreceni szeniorok

Rentka László
Rentka László - © Fotó: Magánarchívum
Debrecen – Huszonöt aranyérmet akasztottak a debreceni szenior úszók nyakába.

Hódmezővásárhelyen a fedett pályás szenior országos úszóbajnokságon a Debreceni Szenior Úszó Klub 23 fős csapata két számítás szerint is megnyerte a csapatversenyt: a helyezési számok alapján 25 bajnoki címükkel, 29 egyéni ezüst- és 37 bronz­érmükkel és nem utolsósorban további 71, pontot érő 4–8. helyezésükkel a legtöbb pontot szerző csapatként a győztes egyesületnek járó kupát vehették át. A debreceniek ezzel az eredménnyel a harmadik helyre léptek elő a 47 hazai egyesületi csapat versenyében.

Hat bajnoki címet szerzett Rentka László, ötöt Gombkötőné Tóth Ilona, négyet Krasznai Róbert és Batta Gyula, kettőt Szekeres Ákos. Egy-egy versenyszámban diadalmaskodott Elefánt László, Tóth Béla, Othman Mohamed, Demkóné Balla Sarolta.