Gyors gólváltás a hajrában

Debrecen – A Loki helyzetei kimaradtak, ezért meg kellett elégednie az egy ponttal Felcsúton.

A DVSC-TEVA csapatának sikeréért szorítók kíváncsian várták a szombati Puskás Akadémia elleni mérkőzést, vajon mennyi gól maradt az előző fordulóban a Békéscsabának hetet hintő fiúkban a felcsúti összecsapásra. Arra persze lehetett számítani, hogy ezúttal nem rúgnak több mint féltucat gólt Balogh Norberték, de a győzelemben azért bíztak a hajdúsági szurkolók.

Korhut-bomba

Bár ott volt a pályán Sidibe, Tisza, Balogh és Kulcsár is, az első félórában nem alakult ki komoly helyzet, nem volt élvezhető a mérkőzés ezen szakasza. A szünet előtti percekre megélénkült a játék, egy Lencse-lehetőség mellett két Loki-helyzet is kialakult, Ibrahima Sidibe és Kulcsár Tamás lőhetett volna a hálóba, ám sajnos ki is maradt.

A fordulás után továbbra is maradtak a felek kevés eseményt hozó futballnál, a Loki meddő próbálkozásait rendre hatástalanította a betömörülő hazai védelem. A második játékrész első felében leginkább a sárga lapokat tudtuk följegyezni, mintsem a szép jeleneteket, bár Sidibe megpattanó lövése így is beakadhatott volna nagyobb szerencsével.

Az utolsó tíz percre azonban megélénkült a találkozó. A 82. minutumban egy jobb oldali beadást elnéztek a debreceni védők, érkezett Lencse és közelről megszerezte a vezetést a Puskás Akadémiának. Égett a ház, még nagyobb sebességre kellett a Lokomotívnak kapcsolnia, ez végül meghozta az eredményét. Nem sokkal a vége előtt Korhut Mihály állította le a labdát a 18 méteres szabadrúgása előtt, majd ballal bebombázta a jobb felső sarokba.

A vége 1-1 lett, pontvesztésének következtében a DVSC-TEVA az ötödik helyről várhatja a jövő heti, Budapest Honvéd elleni bajnoki meccset.

OTP Bank Liga, 13. forduló
Puskás Akadémia – DVSC-TEVA 1-1 (0-0)

Felcsút, 1200 néző. Vezette: Andó-Szabó (Erős, Farkas)

Puskás Akadémia: Pogacsics – Fiola, Fodor (Herceg 75.), Kelic, Dinjar (Kocsis (90+3.) – Bacelic-Grgic, Márkvárt – Pauljevics, Sallai, Pekár – Lencse

DVSC: Radosevic – Mészáros, Máté, Brkovics, Korhut – Zsidai – Kulcsár, Varga J., Tisza (Szakály 60.), Balogh N. – Sidibe (Castillion 80.)

Gól: 1-0 Lencse (82.), 1-1 Korhut (87.)

Sárga lap: Pauljevics (6.), Máté (38.), Fiola (62.), Balogh N. (63.), Sidibe (65.), Kocsis (90+3.)

HAON-ÉLŐ – Puskás Akadémia vs. DVSC-TEVA 1-1 (0-0)
Debrecen – A labdarúgó OTP Bank Liga tizenharmadik fordulójában a DVSC-TEVA a Puskás Akadémia csapatához látogatott szombaton 15:30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk portálunkon.

Labdarúgó NB I – Egy pontot szerzett Felcsúton a Debrecen
Felcsút – A Debrecen 1-1-es döntetlent ért el a Puskás Akadémia vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójának szombat délutáni nyitómérkőzésén.