Győri Audi ETO KC-DVSC-Korvex eredmény

Legrissebb kézilabda eredmébnyek a HAON-on!

19-30: Végeredmény 35-23

A két csapat nem volt egy súlycsoportban, a hazaiak a második félidőben a cseresorukat játszatták, ennek ellenére már 15 góllal is vezettek. A Loki az eredményes hajrájának köszönhetően ”csak” 12 góllal kapott ki a listavezető otthonában.

18.45: A félidőben 15-9 az állás

A meccs elején még fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám szűk tíz percnyi játékot követően fokozatosan ellépett a Győr, s a szünetig hatgólos előnyt harcolt ki magának. A hazaiaknál remek formában véd Pálinger Katalin.

Nagyon nagy verés a Rába-partján

Nem volt egy súlycsoportban a Győri Audi ETO és a DVSC-Korvex Győr (HBN) – Rangadónak indult – hiszen a bajnokság első két helyezettje csapott össze Győrben -, ám a végén edzőmeccsé avanzsált a Győr-Debrecen összecsapás. A női élvonalbeli meccs elején még tartotta magát a Loki, ám szűk tíz perc elteltével gyorsabb fokozatba kapcsolt az Audi: a szünetre hatgólos hazai előnnyel vonultak a felek (15-9). A pihenőt követően tovább romlott a helyzet, mindannak ellenére, hogy a második játékrészben Konkoly Csaba a zöldek második sorát játszatta. A Győr cserecsapata percek alatt elérte a 10 gólos lélektani határt, s az amúgy is visszafogottan kézilabdázó debreceniek mély hullámvölgybe kerültek. A bajnoki címvédő már 15 góllal is vezetett, ám a Loki eredményes hajrájának köszönhetően 35-23 lett a vége.

Konkoly Csaba: – Sikerült kellően ráhangolódnunk a mérkőzésre, játékban akadnak még finomítani valók, de ha a hétvégén ezt folytatjuk, akkor sikeres lesz norvégiai utunk. Bakó Botond: – Ismét bebizonyosodott, hogy csibészség, önbizalom, hit és akarat nélkül nem lehet kézilabdázni.

TÉNYEK

GYŐRI AUDI ETO KC-DVSC-KORVEX 35–23 (15–9) Győr, 1800 néző. V:Andorka, Hucker AUDI ETO: PÁLINGER – Mraviková 2, BRADEANU 3, Görbicz 1, Spiridon 2, Amorim 2, VÉRTEN 5. Cs: Víg (kapus), Hornyák Á. 2, Mayer 4, ORBÁN ADRIENN 6, KOVACSICS 4 (2), Szölösi 1, Deáki 3. Edző: Konkoly Csaba DVSC: Triffa – Csáki 3, Bogdanovics 3 (1), Lovric 2, Szabó V. 3, BULATH 6 (2), Kazai 3. Cs: Kiss É. (kapus), Bognár, Borbás 3, Hornyák D., Slakta. Edző: Bakó Botond Kiállítások: 4, ill. 4 perc Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3Az eredmény alakulása. 4. p.:2–2. 10. p.: 7–3. 20. p.: 10–6. 27. p.: 14–8. 36. p.: 20–10. 48. p.: 30–15