Gyémánt Liga – Márton második, Kővágó harmadik Rabatban

Budapest/Rabat – A fedettpályás világbajnoki ezüstérmes Márton Anita második lett súlylökésben, míg Kővágó Zoltán a harmadik helyen végzett diszkoszvetésben a Rabatban rendezett vasárnapi atlétikai Gyémánt Liga-viadalon.

A verseny honlapja szerint a szabadtéren tavaly vb-negyedik Márton legjobbja 18,51 méter volt Marokkóban, ahol csak a szám világsztárja, az új-zélandi Valerie Adams tudta őt megelőzni, 19,68 méteres dobásával.

Márton ezzel folytatta jó sorozatát a nemrég indult szabadtéri szezonban, melyben korábban a dohai gyémánt Liga-viadalon is második volt, csakúgy mint a szerdán rendezett pekingi nemzetközi versenyen.

Az athéni olimpián ezüstérmes Kővágó Zoltán a dohai GYL-en még “csak” hetedik lett 61,67 méterrel, ezúttal viszont már sokkal jobban szerepelt, s legjobb kísérletére 64,42 méterig repítette a diszkoszt. Ennél pedig csak két lengyel, Piotr Malachowski (67,45 m) és Robert Urbanek (65,04 m) tudott jobbat dobni.

A marokkói viadalon több kiváló eredmény is született, de ezek közül egyértelműen kiemelkedett Caster Semenya 800-as ideje: a dél-afrikai világbajnok középtávfutó 1:56.64 perccel győzött a kétkörös távon, ami közel két másodperccel jobb az idei – szintén általa tartott – eddigi ranglistavezető eredménynél (1:58.26 p).

Nagyszerű idők születtek férfi 3000 akadályon és női 5000 méteren is: előbbin a kenyai Conseslus Kipruto 8:02.77 percre írta át az idei legjobb időt, míg utóbbin az etióp Almaz Ayana 14:16.31 percet ért el, ami fél perccel erősebb mint honfitársa, Senfere Teberi korábbi listavezető eredménye (14:46.61 p).

Eredmények:

férfiak:
200 m: Alonso Edward (panamai) 20.07 mp
400 m: LaShawn Merritt (amerikai) 44.66 mp
800 m: Pierre-Ambroise Bosse (francia) 1:44.51 p
1500 m: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:33.61 p
3000 m: Abdalaati Iguider (marokkói) 7:36.85 p
3000 m akadály: Conseslus Kipruto (kenyai) 8:02.77 p
110 m gát: David Oliver (amerikai) 13.12 mp
magas: Bohdan Bondarenko (ukrán) 2,31 méter
távol: Ruswahl Samaai (dél-afrikai) 8,38 m
diszkosz: 1. Piotr Malachowski (lengyel) 67,45, …3. Kővágó Zoltán 64,42

nők:
100 m: Elaine Thompson (jamaicai) 11.02 másodperc
800 m: Caster Semenya (dél-afrikai) 1:56.64 perc
5000 m: Almaz Ayana (etióp) 14:16.31 p
3000 m akadály: Etenesh Diro (etióp) 9:16.87 p
400 m gát: Janieve Russell (jamaicai) 54.16 mp
hármas: Caterine Ibargüen (kolumbiai) 14,51 méter
rúd: Jekaterini Sztefanidi (görög) 4,75 m
súly: 1. Valerie Adams (új-zélandi) 19,68 méter, 2. Márton Anita 18,51
gerely: Madara Palameika (lett) 64,76 m

– MTI –








hirdetés