Gólzáporos Loki-siker a Kiskunhalas ellen

Debrecen – Döcögve indult, magabiztos győzelemmel zárult a DVSC-Korvex péntek esti, debreceni mérkőzése a Kiskunhalas ellen. A hazaiak 36–24-re nyertek, könnyedén begyűjtve a sikerért járó két értékes bajnoki pontot.

Pedig nehezen kezdődött, sok hibával, így a Loki csak a nyolcadik percben szerezte meg a vezetést. A vendégek azonban kapaszkodtak, tartották a lépést a DVSC-vel, s Köstner Vilmos, a cívisvárosiak vezetőedzője a tizenhatodik percben időt kért. A rövid tanácskozás és a kapuscsere – Kiss Éva helyére Triffa érkezett – jót tett az együttesnek, sikerült megakasztani a kiskunhalasiak góllövő gépezetét – Triffa több hetest is hárított –, miközben Szabó Valiék a korábbinál eredményesebben törtek kapura. Így egyre nagyobb különbség alakult ki a két alakulat között. A szünet előtt egy perccel az ellenfél mestere, Éles József kért időt, ám a hazaiak találtak be újra. A félidő végén 18–12 volt az állás.

A második játékrészben ugyan Szűcs Nikiék érték el az első gólt, a játék képe nem változott, egyre nagyobb előnynek örülhettek a Loki-drukkerek. A negyvenhatodik percben már tíz találat volt a differencia (29–19), s Éles József hiába próbálta időkérés keretében rendezni soraikat, a meccs hajrájára már tizenöttel több gól állt a DVSC neve mellett. Az utolsó percek a vendégeknek sikerültek jobban, ám ez csak arra volt elég, hogy valamelyest apadjon a különbség, és „csak” tizenkét gólos vereséget szenvedjenek.
A jövő hét végén Vácra látogat a Loki.

Köstner Vilmos: – A helyzetkihasználásunk csapnivaló volt. Fokozatosan melegedtünk be, a kialakult különbség reális.
Éles József: – Magyarország egyik legjobb csapatával játszottunk, úgy érzem, helytálltunk.

DVSC-Korvex–Kiskunhalas NKSE-Bravotel 36–24 (18–12)
Debrecen, 700 néző. Vezette: Bujdosó, Tomecskó.
DVSC: Kiss É. – Csáki 2, Bulath 5, Hornyák D. 3, Szabó V. 4, Bogdanovics 4, Juhász G. 2. Cserék: Triffa (kapus), Bognár B. 6/4, Slakta 4, Szalai 1, Borbás 3, Kazai 2, Dakos. Edző: Köstner Vilmos.
Kiskunhalas: Guiu – Kokas 4/2, Budecevic 2, Csendes 2, Tamás M. 6, Leposava 6/1, Szűcs N. 1. Cserék: Pethő (kapus), Kárpáti, Virág, Gerstmár 3/1, Papp R. Edző: Éles József.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–2, 10. p.: 6–5, 15. p.: 9–8, 20. p.: 12–9, 25. p.: 14–10, 35. p.: 20–14, 40. p.: 24–17, 45. p.: 28–19, 50. p.: 31–19, 55. p.: 34–20.
Kiállítások: 6, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 5/4, illetve 7/4.