Futsal: hátrányban a hajdú-bihariak

Nem tudtak nyerni a debreceniek
Nem tudtak nyerni a debreceniek - © Fotó: Derencsényi István, archív
Berettyóújfalu, Debrecen – A Mezei-Vill és a DEAC is vereséget szenvedett, de máris itt a javítási lehetőség.

A címvédő Rába ETO 3–0-ra nyert az alapszakaszgyőztes Berettyóújfalu vendégeként a férfi futsal NB I. döntőjének első, pénteki felvonásán a Pálfi István rendezvénycsarnokban. Az UEFA Futsal Kupa négyes fináléjába jutott győriek már a 3. percben vezetést szereztek a korábban Újfaluban focizó Dávid Richárd találatával, majd a hetedikben Gerard Gonzalez Martinez megduplázta az előnyt. A második félidő hajrájában a spanyol légiós Gerárd állította be a végeredményt. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc második mérkőzését hétfőn 20 órától rendezik Győrben.

Az ötödik helyért vívott csatában a DEAC 4–1-re kikapott Veszprémben, így hátrányba került az egyik csapat két sikeréig menő küzdelemben. A 13. percben Tóth Attila tisztázni szeretett volna Apatini elől, ám nagy igyekezetében öngólt vétett, szünetben 1–0-ra vezettek a hazaiak. Fordulás után Tóth távoli szabadrúgása a lábak alatt a jobb alsó sarokban kötött ki, 1–1. Innentől kezdve azonban a bakonyiak akarata érvényesült, akik magabiztosan be is húzták a meccset. Legközelebb hétfőn 20 órától a DE SOK-ban mérkőznek meg a gárdák.