Fontos pontokat buktak el a balmazújvárosi kézisek

Balmazújváros vs. Eger
Balmazújváros vs. Eger - © Fotó: Derencsényi István
Balmazújváros – A szándék megvolt, ám ez sajnos kevésnek bizonyult, alulmaradt az Újváros.

A Kőnig Rendezvényközpontban látta vendégül az Eger gárdáját a Balmazújváros a férfi kézilabda NB I. 18. fordulójában, szombaton este. Hihetetlenül fontos összecsapás volt ez az újvárosiak számára, akik a bennmaradásért küzdenek.

A hazaiak szereztek vezetést, azonban az Eger rögvest egyenlített, majd a vezetést is átvette. A 12. percben 4–5-öt mutatott az eredményjelző, innentől kezdve pedig egyre csak hízott a Heves megyeiek előnye. A 22. minutumban már hét góllal, 12–5-re mentek a vendégek. Próbáltak talpra állni a hajdú-bihariak, kevés sikerrel, semmi aggódni valója sem volt az egrieknek a szünetben, hiszen 17–9-re vezettek.

Hiába küzdöttek

Nem alakult sokkal jobban a folytatás sem, az Eger tovább uralta a mérkőzést, a Balmaz pedig csak küszködött. Vranac és Hanták jeleskedett főként a gólszerzésben a hazaiaknál, de ez is kevésnek bizonyult, az egri rohamok rendre eredményesen zárultak. Az 53. percben felcsillant a remény, hogy talán még ledolgozható a hátrány, 24–28. Azonban nem sikerült, 32–26-ra kikaptak az újvárosiak, akik így még nehezebb helyzetbe kerültek.
Legközelebb, március 10-én, pénteken 18 órától Ceglédre látogatnak Magi Serra tanítványai.

BALMAZÚJVÁROSI KK–EGER SBS ESZTERHÁZY 26–32 (9–17)

Balmazújváros, 800 néző. Vezette: Andorka, Hucker

BALMAZÚJVÁROS: Paul – Tomics, Rasics, Sztojanovics 4, HANTÁK 5, VRANAC 5, Kekezovics 1 (1). Csere: Pásztor (kapus), Martínez 1, Simovics 2, Jordán 2, MATEO 3, Bali 1, Temesvári 2, István, Pérez. Edző: Magi Serra

EGER: STOCHL – Vancsics, RADOJEVICS 6, Bajorhegyi, Petro 1, SADOVYI 9, ANTL 9 (2). Csere: Repóth (kapus), Kiss G. 1, DOBÓ ZS. 6, Szabó P., Lezák, Kocsis. Edző: Tóth Edmond

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–4. 17. p.: 4–9. 22. p.: 5–12. 27. p.: 7–15. 36. p.: 12–19. 44.p.: 16–25. 50.p.: 20–26. 56.p.: 25–29

Kiállítások: 2, ill. 12 perc

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2