Flex-HD: a kupadöntő volt a tét

Flex-HD: a kupadöntő volt a tét
© Fotó: Flex-HD
Debrecen – A debreceni Flex-HD SE növendékei közül ezúttal az utánpótlás korú sportolók remekeltek.

Szép sikerekkel folytatódott az őszi versenyszezon a debreceni aerobikosok számára. Október elején Nyíregyházán került sor az éves Magyar Kupasorozat harmadik fordulójára, melyen eldőlt, kik juthatnak be az év végi kupadöntőbe. Szombaton az amatőr kategóriák küzdelmei zajlottak, vasárnap pedig színpadra léptek a már nemzetközi versenyeken is bizonyított versenyzők.

A debreceni Flex-HD SE ismét remekül szerepelt, ez alkalommal utánpótlás korú sportolóival, hiszen felnőtt és junior válogatott versenyzőik már megszerezték a döntőn való indulás jogát.

Sok érem

Sportaerobik felnőtt korosztályban Farkas Balázs, a Flex-HD kiválósága egyéniben szerzett elsőséget, a lányoknál pedig utánpótlás 2-es korosztályban Görgényi Ilona állhatott a dobogó tetejére. A 11 éves Papp Ajsa az utánpótlás 3-as korosztályban triplázott, hiszen egyéni, trió és csoport kategóriákban is aranyérmes lett.

Aerodance kategóriában a Világjátékokon bronzérmes és Eb-ezüstérmes csapat magabiztosan szerezte meg az elsőséget, köztük a Flex-HD öt válogatott versenyzője, Bökönyi Klaudia, Deák Anna, Farkas Balázs, Szalóki Emese és Szőllősi Panna.

Illés Tamara szintén három aranyérmet nyert, basic aerobik egyéni és trió, valamint aerostep csoport kategóriákban végzett az élen a junioroknál. A fiatalabb korosztályokban, valamint az amatőr kategóriákban is számos hajdúsági siker született.

Október 27. és 29. között Pécsen rendezik meg az MK-döntőt, melyre a Flex-HD SE több, mint 90 versenyzője vívta ki az indulás jogát. Az eseménnyel egy időben nyílt nemzetközi versenyre is sor kerül, melyre 13 nemzet képviselőit várják a szervezők.

HBN


Az Aerobik Magyar Kupa III. fordulójának eredményei

Sportaerobik

9-11 évesek:

  • Leány egyéni: 1. Papp Ajsa (Flex-HD), 2. Gyarmati Sophia (Flex-HD), 3. Görgényi Eszter (Flex-HD)
  • Trió: 1. Flex-HD: Bálint Lili, Gyarmati Sophia, Papp Ajsa, 3. Flex-HD: Erdősi Dorka, Görgényi Eszter, Maros Johanna
  • Csoport: 1. Flex-HD: Bálint Lili, Görgényi Eszter, Gyarmati Sophia, Maros Johanna, Papp Ajsa

12-14 évesek:

  • Leány egyéni: 1. Görgényi Ilona (Flex-HD), 3. Fényes Gréta (Flex-HD), 4. Kiss Viktória (Flex-HD)
  • Trió: 1. Flex-HD–Óbudai WDSE: Fejér Fruzsina, Fényes Gréta, Görgényi Ilona
  • Csoport: 1. Flex-HD: Bartha Barbara, Berei Míra, Berki Lilla, Kovács Vivien, Sipos Vivien

Felnőttek:

  • Férfi egyéni: 1. Farkas Balázs (Flex-HD)

Aerodance

  • 12-14 évesek: 1. Flex-HD: Balogh Gréta, Becsky Lilla, Csarnai Dorina, Erdősi Panka, Nagy Nikolett, Ónadi Zsófia, Szilágyi Lívia, Szűcs Janka
  • Felnőttek: 1. Flex-HD SE–BDSE–Óbudai WDSE–PSN Zrt.: Bökönyi Klaudia, Deák Anna, Farkas Balázs, Lendvay Réka, Lőcsei Zoltán, Mazács Fanni, Szalóki Emese, Szőllősi Panna, 2. Tótágas ASE: Fekete Rebeka, Ferencz Evelin, Hercska Petra, Juhász Flóra, Kiss Anna, Kiss Gabriella, Vén Viktória

Basic aerobic

7-9 évesek:

  • Trió: 2. Flex-HD: Bányász Viktória, Kiss Jázmin, Menyhárt Melissza
  • Csoport: 1. Flex-HD: Bakator Csenge, Bányász Viktória, Forgó Gréta, Kiss Jázmin, Menyhárt Melissza

9-11 évesek:

  • Trió: 1. Flex-HD: Drabik Nikolett, Hámori Katalin, Horváth Szonja, 5. Flex-HD: Ágoston Fanni, Berényi Lujza, Németh Dominika
  • Csoport: 1. Flex-HD: Bende Vera, Bereczki Boglárka, Kovács Viktória, Kun Kitti, Szabó Lili, 3. Flex-HD: Drabik Nikolett, Hámori Katalin, Horváth Szonja, Kiss Sára, Szászi Gréta, Tóth Tamara

12-14 évesek:

  • Leány egyéni: 2. Csarnai Dorina (Flex-HD)
  • Trió: 2. Flex-HD: Juhász Éva Vivien, Ónadi Zsófia, Virágos Sára, 3. Flex-HD: Bencze Dóra, Czibere Panna, Takács Flóra
  • Csoport: 1. Flex-HD: Balogh Gréta, Becsky Lilla, Csarnai Dorina, Juhász Éva Vivien, Ónadi Zsófia, Virágos Sára

15-17 évesek:

  • Leány egyéni: 1. Illés Tamara (Flex-HD)
  • Trió: 1. Flex-HD: Gökler Eszter, Nagy Dorina, Nagy Zsuzsanna, 3. Flex-HD: Galgóczy Anna, Prekopcsák Laura, Szeszák Jázmin
  • Csoport: 1. Flex-HD: Kurucz Kamilla, Molnár Vivien, Nagy Nikolett, Nagy Zsuzsanna, Prekopcsák Laura

Step aerobik

  • 12-14 évesek: 3. Flex-HD: Ágoston Petra, Gondor Panna, Kreuze Jennifer, Pogácsás Diána, Tőkés Kinga
  • 15-17 évesek: 2. Flex-HD: Endrey Léna, Kavalecz Adrienn, Lőrinczy Lilla, Molnár Orsolya, Takács Fanni

Challenge aerobik

  • 7-9 évesek: 3. Flex-HD: Berényi Boróka, Bodnár Diána, Csiki Nóra, Horváth Réka, Máthé Beáta, Rásó Enikő, Tóth Hanga, Tóth Lotti, 5. Flex-HD: Berecz Réka, Czapák Dániel, Czapák Réka, Kiss Laura, Oláh Melani, Pósán Lara, Tóth-Müllern Dóra, Zámbori Anna
  • 9-11 évesek: 4. Flex-HD: Kiss Rebeka Noa, Ladányi Panna, Osztós Zsanna, Szabó Viktória, Szatmári Virág, 6. Flex-HD: Bagdács Miriam, Kajatin Réka, Kiss Liliána, Meczner Zsófia, Molnár Antónia, 8. Flex-HD: Deák Dorina, Lukács Emma, Lukács Panna, Nagy Alexandra, Tóth Imola, Török Anna, 12. Tótágas ASE: Jakab Jázmin, Nagy Nikoletta, Siket Lilla, Taricska Liza, Vietórisz Sára
  • 12-14 évesek: 3. Flex-HD: Ágoston Petra, Gondor Panna, Kreuze Jennifer, Pogácsás Diána, Tőkés Kinga, 4. Flex-HD: Csorba Viktória, Gyöngyösi Nóra, Juhász Larissza, Kiss Bianka, Magos Csenge, Oláh Zóra, Rácz Lorina, Szabó Sára
  • 15-17 évesek: 1. Flex-HD: Endrey Léna, Kavalecz Adrienn, Lőrinczy Lilla, Molnár Orsolya, Pogácsás Anna, Takács Fanni

Felkészítők:

  • Flex-HD SE: Kovácsné Laurinyecz Júlia, Kovács Judit, Szalóki Emese, Hegyi Dóra, Nagy Dóra
  • Tótágas ASE: Borbélyné Debreczeni Judit








hirdetés