Ferjan: esélyeshez méltón

Az előzetes várakozásokon túlnőtt a gyulai egyéni ob versenyének színvonala.

Salakmotor. A bajnoki címvédő Ferjan Matej győzelmével zárult a salakmotoros magyar bajnokság első, gyulai megmérettetése: a SpeedWolf Debrecen vaspapucsosa egyetlen futamában sem talált legyőzőre. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott a másik cívisvárosi favorit, Tabaka József is, aki veretlenül jutott a döntőbe, ahol végig ott volt Ferjan nyakán, ám megelőzni nem tudta riválisát. A két debreceni motoros mellett a rutinos Nagy Róbert és az ifjú titán, a mindössze 15 esztendős Benkő Roland küzdött a döntőben, ami azért meglepetés, mert így a hazai élversenyzők között számon tartott Magosi Norbertnek nem jutott hely a fináléban között. (Érdekesség, hogy Magosinak egyetlen futamot sem sikerült megnyernie.) A legjobbak csatájában végül Ferjan, Tabaka, Nagy, Benkő volt a befutási sorrend.

Maradéktalanul elégedett

– A térdsérülésem miatt szükségem van minden versenyre, ezért nagyon lelkesen érkeztem Gyulára, Szerencsére kifogástalan, nagyon gyors volt a pálya, élveztem rajta a motorozást. Volt lehetőségem a motorok kipróbálására is, így maradéktalanul elégedett vagyok a magyar bajnokival. Úgy érzem, a szurkolók is jól szórakoztak, hiszen egy izgalmas, jó derbit láthattak – nyilatkozta a Naplónak a viadal győztese, Ferjan Matej, a SpeedWolf Debrecen pilótája.

Folytatás 4 hónap múlva

A magyar bajnokság második, s egyben záró futamát október 23-án, Miskolcon rendezik. HBN