haon-sportoldal

2008.09.09. 11:39

Éremhalmozó atléták Csehországban

<p>Debrecen - Összesen kilenc érmet szereztek a DSC-SI ifjú atlétái a csehországi Mladá Evropa viadalon.</p>

Jó szokásukhoz híven, szép számú éremmel tértek haza a Debreceni Sportcentrum–Sportiskola atlétái a legutóbbi nemzetközi megmérettetésről. Bár még javában zajlott az olimpia, ebben a sportágban azonban nemcsak Pekingre figyelt a világ, ugyanis augusztus 14. és 17. között a csehországi Jablonecben rendezték meg a Mladá Evropa elnevezésű versenyt.

A több mint húsz esztendős múltra visszatekintő U20-as viadalon közel két tucatnyi nemzet versenyzői vesznek részt rendszeresen, az idei évben a DSC-SI tízfős küldöttséggel képviselte Debrecent. A gárdában az ifjúsági és junior országos bajnokságon dobogós, illetve egyéni csúcsot elérő atléták indulhattak. A cívisváros versenyzői nagyszerűen szerepeltek, hiszen három arany-, két ezüst- és négy bronzérmet gyűjtve a csapatverseny második helyét szerezték meg.

Az OB-győztes Koroknai Tibor 110 és 400 méter gáton is az első helyen végzett, mögötte a rövidebbik távon Horváth Tibor ért be a harmadikként. A dobószámokban jól teljesített Tasi Gergő, aki diszkoszvetésben és súlylökésben is a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A gerelyhajító Magyari Katalin toronymagasan nyerte meg a versenyt, így az ő nyakába akasztahatták a harmadik magyar aranyérmet. Egyaránt ezüstérmet szerzett a 100 méteren induló Kerekes Gréta és a magasugró Kovács Dóra is, Kurczina Gabriella pedig 100 méter gátfutásban elért bronzérmével gazdagította a csapat eredményét. A sikerek tevékeny részesei sorából nem hagyható ki az edzők neve sem, az atlétákat Giczei Csaba, Donka László, Tömöri István és Skoumal Péter készítette fel.