Fájdalmas újvárosi vereség a Gyöngyös ellen

Balmazújváros vs. Gyöngyös
Balmazújváros vs. Gyöngyös - © Fotó: Molnár Péter
Balmazújváros, Gyöngyös – Félidőben egy góllal, 11–10-re még az Újváros vezetett, ám fordítottak és nyertek a vendégek.

A Gyöngyös látogatott a Kőnig Rendezvényközpontba a K&H férfi kézilabda liga 22. fordulójában, szombaton este. Ahogy várható volt, kiélezett meccset vívtak a felek, akiket csak egy pont választott el a tabellán a találkozó előtt, a Heves megyeiek 15 egységgel a hetedik, a hajdú-bihariak 16-tal a hatodik helyen álltak. Az első félidei hazai dominancia után jobban hajráztak a vendégek, akik 24–21-es sikerükkel megszerezték az értékes győzelmi pontokat.

Több helyzetet is kihagyott az Újváros az összecsapás elején, Oliveira pedig büntetett, kétszer is. Egyenlíteni tudtak Füzesi Ferenc tanítványai (2–2), ám ezután meglépett a vendég gárda, 2–5. A félidő derekára sikerült egalizálni az újvárosiaknak, akik hamarosan átvették a vezetést (7–6), majd egy kis előnyre is szert tudtak tenni, 11–8. A hajrában kapaszkodtak a gyöngyösiek, akik feljöttek egy gólra.

Nem ment

A szünet után is jobban kapta el a fonalat Debre Viktor alakulata, de tartották a lépést Temesváriék is. 17–17 után azonban folyamatossá vált a vendég-fölény, már csak két perc volt hátra, mikor 19–22-t mutatott az eredményjelző. A hajrában sem tudott csodát tenni a Balmaz, mely nagyon fontos csatát veszített el 24–21-re.

Az Újváros legközelebb csütörtökön 18 órától a PLER otthonába látogat.