Ez most nagyon nem ment a debreceni pólósoknak

Debrecen – Az igen gyenge napot kifogó Debrecen egy góllal, 9–8-ra alulmaradt.

Az újonc Miskolc együttesét fogadta a DVSE szerdán este a Debreceni Sportuszodában. A találkozó előtt egyperces néma csenddel emlékeztek meg a csapatok és a nézők a brüsszeli robbantások áldozatairól.

Mindkét együttest kapkodó, pontatlan játék jellemezett az első percekben, sorra maradtak ki a helyzetek a hazai és a vendég kapu előtt is. Végül a miskolciak szerezték meg a vezetést, az igen gólerős Petkovic talált be. Szerencsére nem sokat kellett várni az egyenlítésre, Sergi Mora volt eredményes, majd Hoppálnak hála már Varga Tamás tanítványainál volt az előny. A negyed utolsó percében egy szépen kijátszott akció végén Kincses hallatott magáról, igaz, Petkovic is újra villant, 3–2.

Nem indult jól a második etap, sorozatban három gólt lőtt a borsodi egylet: Njegovan, Somlai és Petkovic is sikeresen próbálkozott. A hajdúságiaknak ellenben semmi sem jött össze, sorra maradtak ki a lehetőségek. Végül csak megtört a jég, egy emberelőnyös helyzetet kihasználva, hosszas adogatás után Sergi Mora szánta el magát lövésre, 4–5. De még mielőtt újra egál lehetett volna, Hornyák távoli bombája talált utat magának a kapuba.

Megérdemelt vendég-siker

Rákapcsolt a folytatásban a DVSE, keményen védekeztek és támadtak a házigazdák, és Sergi Mora csökkentette a hátrányt. A miskolci hálóőr, Valics remek védéseivel azonban elbizonytalanította a cívisvárosiakat. Egy kis szerencsével újra kétgólosra hízott a miskolciak előnye, Somlai lövésébe még belekapott Lévai, de valahogy csak becsorgott a labda. Inkább a küzdelem dominált a harmadik játékrészben, nem igazán láthattak a nézők szép megoldásokat, az utolsó másodpercekben Pataki faragott a hátrányból, 6–7.

Emberelőnybe került a DVSE, és sikerült is kihasználni a lehetőséget, Sergi Mora egyenlített. Nem sokáig örülhettek azonban a Varga tanítványok, Hornyák megmozdulása után ismét a borsodiak álltak győzelemre. Elég gyenge napot fogott ki a Debrecen, de egy perccel a vége előtt így is sikerült egálra hozni az állást, Kincses közelről talált be. Úgy tűnt, megosztozkodnak a pontokon a gárdák, ám pillanatokkal a vége előtt Milicic megszerezte a győzelmet az MVLC-nek.