Európa Liga – Túri Géza csapata kikapott Lettországban

Budapest – A kapus Túri Géza csapata, a feröeri Víkingur Göta 2-0-ra kikapott a lett Ventspils otthonában a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulójának első mérkőzésén, csütörtökön.

Az UEFA honlapján közzétett statisztikák szerint a hazai együttes hét alkalommal találta el a Víkingur kapuját, de a 42 éves kapus ötször védeni tudott.

Túri csapata tavaly a harmadik helyen végzett a feröeri bajnokságban, a mostani idényben pedig 16 forduló után a második helyen áll. Két évvel ezelőtt a Vikingur két kört is sikerrel vett az EL-selejtezőben, és az akkori hat meccsen is Túri Géza védett.

A párharcok második meccseit jövő kedden, szerdán és csütörtökön rendezik.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések:

Ventspils (lett)-Víkingur Göta (feröeri) 2-0 (2-0)
Dila Gori (grúz)-Sirak (örmény) 1-0 (1-0)
Santa Coloma (andorrai)-Lokomotiva Zagreb (horvát) 1-3 (0-1)
Admira Wacker (osztrák)-Spartak Myjava (szlovák) 1-1 (1-0)
Bokelj Kotor (montenegrói)-Vojvodina (szerb) 1-1 (1-1)
FK Trakai (litván)-Nömme Kalju (észt) 2-1 (0-1)
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Spartaks Jürmala (lett) 2-1 (1-0)
Sloboda Tuzla (bosnyák)-Beitar (izraeli) 0-0
Levadia Tallinn (észt)-HB Tórshavn (feröeri) 1-1 (0-1)
Atlantas Klaipeda (litván)-HJK (finn) 0-2 (0-0)
Bananc (örmény)-Omonia Nicosia (ciprusi) 0-1 (0-1)
Balzan (máltai)-Neftcsi (azeri) 0-2 (0-1)

később:

Slavia Szófia (bolgár)-Zaglebie Lubin (lengyel) 18.30
IFK Göteborg (svéd)-Llandudno (walesi) 18.30
AIK (svéd)-Bala Town (walesi) 18.30
Europa FC (gibraltári)-Pjunyik (örmény) 18.30
Zimbru (moldovai)-Csihura Szacshere (grúz) 18.30
Kukesi (albán)-Rudar Pljevlja (montenegrói) 19.00
Siroki Brijeg (bosnyák)-Birkirkara (máltai) 19.00
AEK Larnaca (ciprusi)-Folgore (San Marinó-i) 19.00
Differdange (luxemburgi)-Cliftonville (északír) 19.00
Odd Grenland (norvég)-IFK Mariehamn (finn) 19.00
Midtjylland (dán)-Suduva (litván) 19.00
Vaduz (liechtensteini)-Szileksz (macedón) 19.00
Qäbälä (azeri)-Szamtredia (grúz) 19.00
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Nova Gorica (szlovén) 19.15
Beroe (bolgár)-Radnik Bijeljina (bosnyák) 19.30
NSI Runavík (feröeri)-Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 20.00
Domzale (szlovén)-Lusitanos (andorrai) 20.00
Teuta Durres (albán)-Kajrat Almati (kazah) 20.00
Spartak Trnava (szlovák)-Hibernians (máltai) 20.15
Connah’s Quay (walesi)-Stabaek (norvég) 20.15
Cukaricki (szerb)-Ordabaszi (kazah) 20.30
La Fiorita (San Marinó-i)-DEBRECEN 20.30
Aberdeen (skót)-Fola Esch (luxemburgi) 20.45
Linfield (északír)-Cork City (ír) 20.45
Hearts (skót)-Infonet (észt) 21.00
Shamrock Rovers (ír)-Rovaniemi (finn) 21.00
Skendija (macedón)-Cracovia (lengyel) 21.00
KR Reykjavík (izlandi)-Glenavon (északír) 21.15
Breidablik (izlandi)-FK Jelgava (lett) 21.15
Valur Reykjavík (izlandi)-Bröndby (dán) 23.00

korábban:

Aktobe (kazah)-MTK 1-1 (1-1)
VIDEOTON-Zaria Balti (moldovai) 3-0 (1-0)

kedden játszották:

Kapaz (azeri)-Dacia Chisinau (moldovai) 0-0
Partizani (albán)-Slovan Bratislava (szlovák) 0-0
Rabotnicki (macedón)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 1-1 (0-1)
St. Patrick’s Athletic (ír)-Jeunesse d’Esch (luxemburgi) 1-0 (1-0)

– MTI –








hirdetés