Európa Liga – Moldovai, San Marinó-i és kazah ellenfelekkel kezdenek a magyarok

Akt.:
Budapest – A bajnoki ezüstérmes Videoton a moldovai Zaria Baltival, a bronzérmes Debrecen a San Marinó-i La Fioritával, míg a negyedik MTK a kazah Aktobéval találkozik a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének első fordulójában.

A hétfői, nyoni sorsolás szerint a Videoton hazai pályán, a Debrecen és az MTK pedig idegenben kezd az első körös párharcban.

Az első mérkőzéseket június 30-án, a visszavágókat pedig július 7-én rendezik.

Továbbjutás esetén az EL-selejtező második fordulójában a Videoton a szerb FK Cukaricki és a kazah Ordabaszi Simkent párharcának továbbjutójával találkozik. A Debrecen következő ellenfele a fehérorosz Torpedo-Belaz Zsodino lenne. Az MTK az elmúlt idényben EL-főtáblás azerbajdzsáni FK Qabala és a grúz Samtredia párharcának továbbjutójával játszana.

A 2. forduló mérkőzéseit július 14-én, illetve július 21-én rendezik.

Az EL-selejtező 1. fordulójának párosítása:

VIDEOTON-Zaria Balti (moldovai)
La Fiorita (San Marinó-i)-DEBRECEN
Aktobe (kazah)-MTK
Midtjylland (dán)-Suduva (litván)
Levadia Tallinn (észt)-HB Tórshavn (feröeri)
Shamrock Rovers (ír)-Rovaniemi (finn)
Breidablik (izlandi)-FK Jelgava (lett)
Domzale (szlovén)-Lusitanos (andorrai)
Zimbru (moldovai)-Csihura Szacshere (grúz)
Beroe (bolgár)-Radnik Bijeljina (bosnyák)
Infonet (észt)-Hearts (skót)
Atlantas Klaipeda (litván)-HJK (finn)
Valur Reykjavík (izlandi)-Bröndby (dán)
NSI Runavík (feröeri)-Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
Bokelj Kotor (montenegrói)-Vojvodina (szerb)
Santa Coloma (andorrai)-Lokomotiva Zagreb (horvát)
Sloboda Tuzla (bosnyák)-Beitar (izraeli)
Stabaek (norvég)-Connah’s Quay (walesi)
IFK Göteborg (svéd)-Llandudno (walesi)
Aberdeen (skót)-Fola Esch (luxemburgi)
AIK (svéd)-Bala Town (walesi)
AEK Larnaca (ciprusi)-Folgore (San Marinó-i)
Pjunyik (örmény)-Europa FC (gibraltári)
Differdange (luxemburgi)-Cliftonville (északír)
Kukesi (albán)-Rudar Pljevlja (montenegrói)
Vaduz (liechtensteini)-Szileksz (macedón)
Ventspils (lett)-Víkingur Göta (feröeri)
St. Patrick’s Athletic (ír)-Jeunesse d’Esch (luxemburgi)
Nömme Kalju (észt)-FK Trakai (litván)
Dila Gori (grúz)-Sirak (örmény)
Cukaricki (szerb)-Ordabaszi (kazah)
Neftcsi (azeri)-Balzan (máltai)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Nova Gorica (szlovén)
Skendija (macedón)-Cracovia (lengyel)
Linfield (északír)-Cork City (ír)
KR Reykjavík (izlandi)-Glenavon (északír)
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Spartaks Jürmala (lett)
Odd Grenland (norvég)-IFK Mariehamn (finn)
Rabotnicki (macedón)-Buducnost Podgorica (montenegrói)
Admira Wacker (osztrák)-Spartak Myjava (szlovák)
Qäbälä (azeri)-Szamtredia (grúz)
Slavia Szófia (bolgár)-Zaglebie Lubin (lengyel)
Siroki Brijeg (bosnyák)-Birkirkara (máltai)
Käpäz (azeri)-Dacia (moldovai)
Partizani Tirana (albán)-Slovan Bratislava (szlovák)
Bananc (örmény)-Omonia Nicosia (ciprusi)
Teuta Durres (albán)-Kajrat Almati (kazah)
Spartak Trnava (szlovák)-Hibernians (máltai)

Az EL-selejtező 2. fordulójának párosítása:

VIDEOTON FC/Zaria Balti – FK Cukaricki/Ordabaszi Simkent
La Fiorita/DEBRECENI VSC – Torpedo-Belaz Zsodino (fehérorosz)
FK Aktobe/MTK – FK Qabala/Samtredia
FC Dila Gori/Shirak Gyumri – Spartak Trnava/Hibernians
Dinamo Minszk/Spartaks Jurmala – St. Patrick’s Athletic/Jeunesse d’Esch
FK Partizan Beograd (szerb) – Slavia Szófia/Zaglebie Lubin
FK Bokelj/FK Vojvodina – Stabaek/Connah’s Quay
JK Nomme Kalju/FK Trakai – Makkabi Haifa (izraeli)
Hibernian FC (skót)-Valúr Reykjavík/IF Bröndby
NSÍ Runavík/Sahtyor Szoligorszk – NK Domzale/FC Lusitanos
FK Austria Wien (osztrák) – KF Kukesi/FK Rudar Pljevlja
FK Beroe Sztara Zagora/FK Radnik Bijeljina – FK Atlantas Klaipeda/HJK Helsinki
Shamrock Rovers FC/RoPS Rovaniemi – UE Santa Coloma/Lokomotiva Zagreb
Neftcsi Baku PFK/Balzan Youth F – KF Shkendija/MKS Cracóvia
Grasshoppers FC (svájci) – KR Reykjavík/Glenavon FC
FC Midtjylland/FK Suduva Marijampole – FC Vaduz/FK Szileksz
Zimbru Chisinau/Csihura Szacshere – Osmanlispor (török)
PAS Jannina (görög) – Odd Grenland/IFK Mariehamn
NK Siroki Brijeg/Birkirkara FC – FC Infonet Tallinn/Heart of Midlothian FC
NK Maribor (szlovén)-PFC Levszki Szófia (bolgár)
GKS Piast Gliwice (lengyel) – IFK Göteborg/Llandudno FC
FK Partizani Tirana/Slovan Bratislava – Breidablik/FK Jelgava
FK Sloboda Tuzla/Beitar Jeruzsálem – FC Banants Jereván/AC Omonia Nicosia
VfB Admira Wacker Mödling/Spartak Myjava – Kapaz PFK/Dacia Chisinau
Aberdeen FC/CS Fola Esch – FK Ventspils/Víkingur
BK Hacken (svéd)-Linfield FC/Cork City FC
KS Teuta Durres/FC Kairat Almati – Maccabi Tel-Aviv/ND Gorica
CSMS Iasi (román)-Hajduk Split (horvát)
FC Differdange 03/Cliftonville FC – AEK Larnaca FC/SS Folgore Falciano
AIK Stockholm/Bala Town FC – FC Pjunik Jereván=/Europa FC
Levadia Tallinn/HB Tórshavn – SK Slavia Praha (cseh)
KRC Genk (belga) – FK Rabotnicki/Buducnost Podgorica
Sönderjyske (dán)-Strömsgodset IF (norvég)

– MTI –








hirdetés