Európa Liga – A dán Bröndby lesz a Hertha BSC ellenfele

Budapest – A dán Bröndby 1-0-ra kikapott hazai pályán a skót Hiberniantől a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójának csütörtöki visszavágóján, de tizenegyesekkel továbbjutott.

A dán csapat a következő körben Dárdai Pál vezetőedző csapatával, a német Hertha BSC-vel találkozik.
A második forduló legnagyobb meglepetését a máltai Birkirkara szolgáltatta a skót Hearts kiejtésével.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágók (az UEFA honlapja alapján):

Bröndby (dán)-Hibernian (skót) 0-1 (0-0, 0-1, 0-1), tizenegyesekkel 5-3
Továbbjutott: a Bröndby 1-1-es összesítéssel, tizenegyesekkel.
Buducnost Podgorica (montenegrói)-KRC Genk (belga) 2-0 (2-0, 2-0, 2-0), tizenegyesekkel 2-4
Tj.: a KRC Genk 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.
Cork City (ír)-Häcken (svéd) 1-0 (1-0)
Tj.: a Cork City 2-1-es összesítéssel.
St. Patrick’s (ír)-Dinamo Minszk (fehérorosz) 0-1 (0-1)
Tj.: a Dinamo Minszk 2-1-es összesítéssel.
Hearts (skót)-Birkirkara (máltai) 1-2 (0-0)
Tj.: a Birkirkara 2-1-es összesítéssel.
Zaglebie Lubin (lengyel)-Partizan Beograd (szerb) 0-0, tizenegyesekkel 4-3
Tj.: a Zaglebie Lubin 0-0-s összesítéssel, tizenegyesekkel

korábban:

Odd (norvég)-Jannina (görög) 3-1 (0-0, 3-0, 3-1), hosszabbítás után
Tj.: a Jannina 4-3-as összesítéssel.
Strömsgodset (norvég)-Sonderjyske (dán) 2-2 (2-0, 2-1, 2-1), hosszabbítás után
Tj.: a Sonderjyske 4-3-as összesítéssel.
Kukesi (albán)-Austria Wien (osztrák) 1-4 (0-1)
Tj.: az Austria Wien kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.
Connah’s Quay (walesi)-Vojvodina (szerb) 1-2 (0-1)
Tj.: a Vojvodina kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.
Osmanlispor (török)-Zimbru Chisinau (moldovai) 5-0 (2-0)
Tj.: az Osmanlispor 7-2-es összesítéssel.
Skendija (macedón)-Neftcsi (azeri) 1-0 (1-0)
Tj.: a Skendija 1-0-s összesítéssel.
Trnava (szlovák)-Shirak (örmény) 2-0 (0-0)
Tj.: a Trnava 3-1-es összesítéssel.
Domzale (szlovén)-Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz 2-1 (1-0)
Tj.: a Domzale 3-2-es összesítéssel.
Hajduk Split (horvát)-CSMS Iasi (román) 2-1 (1-1)
Tj.: a Hajduk Split 4-3-as összesítéssel.
FK Cukaricki (szerb)-Videoton FC 1-1 (1-0)
Tj.: a Videoton 3-1-es összesítéssel.
Vaduz (liechtensteini)-Midtjylland (dán) 2-2 (0-1)
Tj.: a Midtjylland 5-2-es összesítéssel.
HJK Helsinki-Beroe (bolgár) 1-0 (1-0)
Tj.: a HJK 2-1-es összesítéssel.
Nömme Kalju (észt)-Makkabi Haifa (izraeli) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1), tizenegyesekkel 5-3
Tj.: a Nömme Kalju 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.
Lokomotiv Zagreb (horvát)-Rovaniemi (finn) 3-0 (1-0)
Tj.: a Lokomotiv Zagreb 4-1-es összesítéssel.
Omonia Nicosia (ciprusi)-Beitar Jerusalem (izraeli) 3-2 (2-2)
Tj.: a Beitar Jerusalem 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal.
AEK Larnaca (ciprusi)-Cliftonville (észak-ír) 2-0 (1-0)
Tj.: az AEK Larnaca kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.
College Europa (gibraltári)-AIK Stockholm (svéd) 0-1 (0-0)
Tj.: az AIK Stockholm kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel.
Göteborg (svéd)-Piast Gliwice (lengyel) 0-0
Tj.: a Göteborg 3-0-s összesítéssel.
Grasshoppers (svájci)-KR Reykjavík (izlandi) 2-1 (1-0)
Tj.: a Grasshoppers 5-4-es összesítéssel.
Levszki Szófia (bolgár)-Maribor (szlovén) 1-1 (1-0)
Tj.: a Maribor 1-1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Kairat Almati (kazah) 2-1 (1-0)
Tj.: a Makkabi Tel-Aviv 3-2-es összesítéssel.
Slavia Praha (cseh)-Levadia (észt) 2-0 (1-0)
Tj.: a Slavia 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllal.
FK Tarpeda Zsodzina (fehérorosz)-Debreceni VSC 1-0 (1-0)
Tj.: a Tarpeda Zsodzina kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.
Gabala FK (azerbajdzsáni)-MTK Budapest 2-0 (2-0)
Tj.: a Gabala kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.
Jelgava (lett)-Slovan Bratislava (szlovák) 3-0 (1-0)
Tj.: Jelgava 3-0-s összesítéssel.
Ventspils (lett)-Aberdeen (skót) 0-1 (0-0)
Tj.: az Aberdeen kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

szerdán játszották:
Kapaz (azeri)-Admira Wacker (osztrák) 0-2 (0-1)
Tj.: az Admira Wacker kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel

– MTI –








hirdetés