Ezt játszotta ma a megyei másodosztály déli csoportja

© Illusztráció: Derencsényi István
Hajdú-Bihar – Négy meccset játszottak szombaton a megyei másodosztály déli csoportjában a tizedik forduló alkalmával.

Nádudvar–Nagyrábé 1–5 (1–0)

50 néző, vezette: Krizbai Zs. (Tóth T., Hornyik M.)

Nádudvar: Varga Zs. – Pál I., Kenéz N., Derceni L., Varga T., Szabó T., Czidor R., Hirzics L. (Székely Z.), Séra P., Kiss A. (Lőrinczi G.), Nagy S. Edző: Gere Csaba

Nagyrábé: Szántó F.- Sós P., Szabó S., Czirják Cs., Mező A., Faragó L. (Máté I.), Szilágyi T., Kordás J. (Kolompár R.), Balogh M. (Kiss G.), Kovács A., Tiszai G. Edző: Károlyi Zoltán

Gól: Nagy S., illetve Balogh M. (3), Faragó L., Tiszai G. Jók: , illetve Szántó F., Balogh M., Szilágyi T., Kordás J. Kiállítva: Nagy S. Ifi: 5–2

Gere Csaba: – Ezért kár volt tönkretenni a szép pályánkat… De nem csak a pálya bánta a mai napot, hanem a csapatunk is. Az első félidőben gólokkal kellett volna már vezetnünk, e helyett egy minimális előnnyel vonultunk az öltözőbe. Szünet után rögtön kaptunk egy gólt és varázsütésre megváltozott a csapatunk “játéka”. Pontatlanok lettünk, nem a játékkal foglalkoztunk. Ráadásul egyéni hibákból, elkerülhető gólokat kaptunk, s az ítéletek már csak tovább rontottak a nem túl rózsás helyzetünkön. Ebesen csapatként harcoltunk, most pedig időnként egy szedett-vetett társaságként, akik még egymást sem tisztelik. Szégyenlem magam a második félidőért, remélem mások is így teszik. Múlt hét után visszacsöppentünk a valóságba: alig vagyunk, cserélni, módosítani nem nagyon tudok, így sokan ki is használják ezt a helyzetet. Szívesen mondanám, hogy jövő héten csak az jöjjön Pocsajba, aki akarja a győzelmet és tesz is érte, mégpedig alázattal, de félő, hogy egy-két személykocsi is elég lenne…

Károlyi Zoltán: – Első félidőben ha a helyzeteinket érvényesíteni tudtuk volna akkor másképp alakult volna a félidőben az állás. A második félidőben sikerült véghezvinni helyzeteinket így megérdemelten győztünk. További sok sikert a Nádudvar csapatának.

Biharkeresztes–DEAC 5–6 (1–1)

30 néző, vezette: Darányi A. (Gáti Cs., Gyugos B.)

Biharkeresztes: Rácz S.- mező R. (Kolozsvári G.), Hodosán T., Buka Sz., Rinyu B., Buka Á., Mohácsi S., Boros K., Varga I., Balogh A., Rácz R. (Szotter B.) Edző: Csendes Károly

DEAC: Edző: Katona László

Gól: Mohácsi S., Buka Á., Szotter B., illetve Jók: mindenki, illetve Kiállítva: Buka Sz. Ifi:

Madarász András:– nagyon mély talajú pályán rossz időben egy nagyon élvezetes meccset játszottunk. Sok hibával futballozott mindkét csapat. Sajnos mi eggyel többet hibáztunk, mint az ellenfél. De a fiúk végig lelkesen játszottak a mérkőzésen. Reméljük ezután kevesebb hibával és legalább ilyen lelkesedéssel fogunk játszani.

Katona László:– Nehéz, mély talajú pályán játszottunk ami inkább az ellenfél játékának kedvezett. Ezzel együtt voltak jó periódusaink, de ahogy az eredmény is mutatja védekezésünkben sok hibát követtünk el.

Kismarja–Hajdúszovát 6–3 (3–1)

100 néző, vezette: Szűcs N. (Vadon T., Farkas M.)

Kismarja: Cirbik D.– Tamási G., Tóth K. (Gál S.), Farkas I. (Kocsis T.), fekete Á., Csuka Zs., Mona K., Papp Á., Bordás J. (vajna A.), Magyar A., Tamási S. (Kondor L.) Edző: Tóth Károly

Hajdúszovát: Nagy D.- Nagy A., Kökény R. (Kökény A.), Tóth J., Mészáros I., Tóth B., Kádár A. (Nagy Cs.), Kaszás S., Rácz P., Serdült B., Bak Z. Edző: Budai János

Gól: Magyar A. (3), Tóth K., Papp Á., Mona K., illetve Tóth B., Kaszás S., Mészáros I Jók: egész csapat, Magyar Andor a mezőny legjobbja, illetve senki Ifi: 7-7

Tóth Károly: – Korrekt játékvezetés, magabiztos hazai győzelem. A helyzeteinket illik jobban kihasználni. Gratulálok Mona Krisztiánnak első felnőtt góljához, és sok sikert kívánok a Hajdúszovát csapatának.

Budai János: – Az ellenfél minden hibánkat kihasználta és megérdemelten győzött.

Földes–Komádi 1–7 (0–5)

néző, vezette: Nagy N. (Kohn D., László J.)

Földes: Horváth Zs.– Dede I., Vincze N., Papp B., Király P., Vincze Cs., Mező B. (Egri A.), Kállai A., Móda G., Vincze A. (Gali M.), Karacs T. Edző: Karacs Tamás

Komádi: Bujdosó D.- Simon S., Kirimi P. (Fekete Zs.), Tóth László, Micuzura Varga K., Miczura Varga T., Nagy I., Nagy J., holló J., Fésűs K. (Aburdán A.), Balogh S. Edző: Szabó Sándor

Gól: Vincze A., illetve Fésűs K. (2), Balogh S. (3), Nagy I., Nagy J., Jók:, illetve mindenki Kiállítva: Horváth Zs., illetve Budjosó D. Ifi: 10-0

Karacs Tamás: – Mély talajú pályán, nehezen tudtunk futball játékra emlékeztető dolgot kialakítani. Sajnos az elején rövid időn belül a Komádi négy gólt berámolt nekünk, s innen csak futottunk az eredmény után. Teljesen megérdemelten vitte el a három pontot a vendég csapat. Remélem, az egy hét pihenő elég lesz a játékosaimnak, és visszatérnek a sérültek, s újból megye kettes szinten tudnk majd focizni.

Szabó Sándor: – Nagyon mély talajú pályán kitűnő játékvezetés mellett helyzetek alapján megérdemelten győzelmet arattunk. A végén már egy kicsit a helyzeteinket elszórakoztuk, de még ez is belefért. Gratulálok a csapat minden játékosának, hogy hat hét után ilyen szép győzelemre térhettem vissza. További sok sikert Földes csapatának.