Elkészült a menetrend: kezdés az oroszok ellen

Görbicz Anita
Görbicz Anita - © MTI Fotó: Illyés Tibor
Világsztár kézilabdások küzdenek majd a cívisvárosban az Európa-bajnokságon.

Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette a decemberi magyar-horvát közös rendezésű női Európa-bajnokság menetrendjét: a magyar válogatott december 7-én 20.30 órakor Győrben kezdi meg szereplését Oroszország ellen, két nappal később Lengyelországgal játszik, majd december 11-én Spanyolország ellen zárja a csoportkört a csapat.

Mint köztudott, a debreceni Főnix Csarnok is házigazdája lesz az Eb-nek, ahol a B csoport (Norvégia, Románia, Dánia, Ukrajna) összecsapásait, illetve középdöntős meccseket rendeznek, várhatóan a magyar válogatott részvételével.

A kontinensviadal döntőjére december 21-én 18.00 órakor kerül sor a Papp László Sportarénában.

MTI-HBN

Az Európa-bajnokság programja

Csoportmérkőzések

A csoport (Győr):

december 7.:
Spanyolország-Lengyelország 18.00
MAGYARORSZÁG-Oroszország 20.30

december 9.:
Oroszország-Spanyolország 18.15
Lengyelország-MAGYARORSZÁG 20.30

december 11.:
Oroszország-Lengyelország 18.15
MAGYARORSZÁG-Spanyolország 20.30

B csoport (Debrecen):

december 7.:
Norvégia-Románia 18.15
Dánia-Ukrajna 20.300

december 9.:
Románia-Dánia 18.15
Ukrajna-Norvégia 20.30

december 11.:
Románia-Ukrajna 18.15
Norvégia-Dánia 20.30

C csoport (Varasd):

december 8.:
Németország-Hollandia 18.00
Svédország-Horvátország 20.15

december 10.:
Hollandia-Svédország 18.00
Horvátország-Németország 20.15

december 12.:
Svédország-Németország 18.00
Horvátország-Hollandia 20.15

D csoport (Eszék):

december 8.:
Franciaország-Szlovákia 18.00
Montenegró-Szerbia 20.15

december 10.:
Szerbia-Franciaország 18.00
Szlovákia-Montenegró 20.15

december 12.:
Montenegró-Franciaország 18.00
Szerbia-Szlovákia 20.15

Középdöntő

I-es csoport (Debrecen):

december 13.:
A/3.-B/2.
A/2.-B/3.
A/1.-B/1.

december 15.:
A/3.-B/1.
A/1.-B/3.
A/2.-B/2.

december 17.:
A/1.-B/2.
A/2.-B/1.
A/3.-B/3.

Az I-es középdöntő csoport mérkőzéseinek pontos napi sorrendje a csoportmérkőzéseket követően válik véglegessé. Az egyes versenynapokon a mérkőzések 16.00-kor, 18.15-kor és 20.30-kor kezdődnek.

II-es középdöntő csoport (Zágráb):

december 14.:
C/3.-D/2.
C/2.-D/3.
C/1.-D/1.

december 16.:
C/3.-D/1.
C/1.-D/3.
C/2.-D/2.

december 17.:
C/1.-D/2.
C/2.-D/1.
C/3.-D/3.

Az II-es középdöntő csoport mérkőzéseinek pontos napi sorrendje a csoportmérkőzéseket követően válik véglegessé. Az egyes versenynapokon a mérkőzések 15.45-kor, 18.00-kor és 20.15-kor kezdődnek.

Helyosztók (Budapest):

december 19.:
az 5. helyért: 15.30
elődöntő 18.00 és 20.30

december 21.:
bronzmérkőzés: 15.30
döntő: 18.00