Elképesztő meccsen vágott vissza a Tarján az egyetemnek

© Fotó: Magánarchívum
Debrecen – A negyedik negyedben a hazaiak 20-szor (!) állhattak a büntetővonal mögé.

Szerdán este Salgótarjánban vendégeskedett a DEAC Kamilla Gyógyfürdő az NB I/B-s kosárlabda bajnokság hétközi fordulójában. A mérkőzés pikantériáját az adta, hogy a csapatok az előző szezonban a bajnokságban és a kupában is elődöntőt játszottak egymással. Akkor mindkét alkalommal a debreceni együttes jutott tovább.

Óriási elánnal vágtak neki a csapatok a találkozónak, cseppet sem nyomasztotta a mérkőzés tétje a játékosokat. A DEAC az első negyed után 26–22-re vezetett, köszönhetően annak is, hogy Nagy Botondék extrán dobtak a periméteren kívülről.

A második negyed elején a vendéglátók hamar kiegyenlítettek, majd átvették a vezetést is, két egységnyi volt a differencia a nagyszünetre. A fordulás után bennmaradtak az öltözőben Nagy Ágoston tanítványai, a nógrádiak két perc alatt tíz pontot rámoltak be, melyre nem volt válasza a debrecenieknek. Viszont a DEAC jól hajrázva a játékrész végén visszajött a mérkőzésbe. A záró felvonást remekül kezdték a cívisek, Nagy Benedek távolija ismét vezetést eredményezett. A kiélezett csata folytatódott, az utolsó percben fordítottak a tarjániak, s már ötpontos fórban voltak. Ám Nagy Botond büntetőjével, és Kovács Imre hármasával egy pontra még zárkózott DEAC.

A mérkőzés utolsó húsz másodpercében kialakuló büntetőpárbajból azonban a tarjániak jöttek ki jobban, s végül négy pontos győzelmet arattak (84–80).