Életmeséket hallhatott a közönség Debrecenben

A felsősök felolvasóversenyén több mint harmincan indultak
A felsősök felolvasóversenyén több mint harmincan indultak - © Fotó: Égerházi Péter
Debrecen – Korábban papírra vetett és kötetbe rendezett családtörténeteket szólaltattak meg.

Már többször beszámoltunk a Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesülete kilenc éve elindított életmeseíró pályázatáról, amelynek az eredményét minden évben a országházban hirdetik ki.

Ám a szervezők úgy gondolták, hogy ezeket, a határon túl élő magyaroktól is begyűjtött, amúgy a feledés homályába vesző történeteket ne csak olvasni, hanem látni és hallani is lehessen. Ezek után született meg a Kárpát-medencei illusztrációs és felolvasó verseny, amelyből az ez évi már a harmadik volt a sorban.

Három zsűri előtt

A Debreceni Művelődési Központ Belvárosi Közösségi Házában szombaton előbb a rajzok, festmények eredményhirdetését tartották meg, majd az ország több településéről, illetve a Felvidékről és a Partiumból érkezett versenyzők négy korcsoportban mutatták be tudásukat. Külön-külön zsűri előtt az alsósok, a felsősök és a 15-33 év közöttiek, valamint az a fölöttiek, bár az utóbbi kettő korosztályban összesen öten neveztek, ezért őket összevontan értékelték. A résztvevők előbb az Életmese kötetből előzőleg kiválasztott kötelező darabot kellett bemutatni, majd az általuk szabadon választott után döntöttek a zsűrik az arany-, ezüst- és bronz minősítésekről, azaz minden induló eredményt ért el és ajándékcsomagot kapott.

Az éppen szereplésre váró, vagy azt már befejező versenyzők elfoglalásáról is gondoskodtak a rendezők, kreatív foglalkozásokkal és különböző társasjátékokkal várták a kicsiket és nagyobbakat. A verseny érdekességét jelentette, hogy némelyik induló az általa írt történetet olvasta fel, azaz kétszer is megmérettette magát, és kapott elismerést.

HBN–ÉP


Eredmények a zsűri döntése alapján:

Illusztráló verseny

Alsósok

  • Arany minősítés: Lénárt Zsófia (Nyíregyháza), Stumpf Hanna (Bagamér), Deli Tímea (Db.), Deli Titanilla (Db.), Kálmán Kristóf Barna (Élesd, Partium), Erdei Balogh Anita Erika (Élesd)
  • Ezüst minősítés: Kálmán Nikol Nóra (Élesd), Covaci Katalin (Élesd), Debreczeni Evelin (Élesd), ­Hlavacs­ka Dénes (Db.), Farkas Réka (Db.), Maslanko Ladislav (Bés, Felvidék), Matousej Jan (Vaján, Felvidék), Jeremiás Zsófia (Élesd)
  • Bronz minősítés: Ventel David-Lucian (Élesd), Bálint Letitia Anamária (Élesd), Dénes Anikó Zselyke (Élesd), Balogova Erika (Vaján), Fésüs Márk Levente (Élesd)

Felsősök

  • Arany minősítés: Magyari Ferenc (Élesd, Partium), Baróthy Zoé (Debrecen), Husanik Csaba (Pelsőc, Felvidék), Deli Beatrix (Db.), Peresztegi Hanna (Budapest), Örkényi Botond Bendegúz (Db.)
  • Ezüst minősítés: Koczka Kitti Kata (Mihálygerge), Juhász Fanni (Kecső, Felvidék)
  • Bronz minősítés: Tarjáni Zsófia (Db.), Bisztrán Bence (Db.) Simon Zsófia (Db.), Király Gréta Enikő (Db.)

34 év felettiek

  • Arany minősítés: Abonyi Ria (Mór)

Felolvasó verseny

Alsósok

  • Arany minősítés: Fejér Dóra Ilona (Bagamér), Kaszonyi Kristóf (Nagykapos, Felvidék), Lajos Alex Ármin (Vaján), Lakatos Máté (Bagamér), Szücs Ábel Botond (Csicser, Felvidék), Tóbiásova Simona (Vaján), Victor Emma (Bagamér), Vilmán Benjamin (Db.), Vinte Anita (Bagamér), Kukács Lilla Mária (Db.), Farkas Réka (Db.), Deli Titanilla (Db.)
  • Ezüst minősítés: Csatlós Alexandra (Kisráska, Felvidék), Csontos Csenge (Bagamér), Gábor Fanni (Bagamér), Jesova Fanni (Vaján), Jónás Bálint (Bagamér), Krajnyik Zoltán (Csicser), Matyi Nóra (Nagyszelmenc, Felvidék), Nótin Barnabás (Debrecen), Tóth Antónia Mária (Miskolc), Molnár Beatrix (Db.), Hajós Boróka (Db.), Szilágyi Zétény (Db.), Deli Tímea (Db.)
  • Bronz minősítés: Tihanyi László Levente (Solymár), Papp Rebeka Sára (Db.), Örkényi Zalán Hunor (Db.)

Felsősök

  • Arany minősítés: Antal Rebeka (Db.), Balaskó Ádám (Db.), Burger Nóra (Db.), Gulácsi Vivien (Db.), Kenyhercz Kitti (Db.), Kovács Boglárka (Db.), Karus Viktor Máté (Mokcsakerész, Felvidék), Matyi Virág (Nagyszelmenc), Moravcik Zsófia (Nagykapos, Felvidék), Timkó Kata Kiara (Db.), Varga Antónia (Db.), Vimán Pál (Db.), Vilmán Vivien (Db.)
  • Ezüst minősítés: Deli Beatrix (Db.), Dobos Réka (Abara, Felvidék), Fekete Gabriella (Debrecen), Holczer Tímea (Db.), Józsa Andrea Enikő (Db.), Kanál Boglárka (Db.), Móda Ildikó Noémi (Db.), Nótin Bíborka (Db.), Oláh Dávid (Db.), Szabó Dániel (Db.), Szabó Máté (Db.), Szalontai Andrea (Db.), Zán Luca (Db.)
  • Bronz minősítés: Baróthy Zoé (Db.), Harmaci Nóra (Db.), Kajzer Gabriella (Db.), Szilágyi Mátyás (Db.), Alekszi Rebeka Fruzsina (Db.)

15-33 év közöttiek és a fölött

  • Arany minősítés: dr. Szalontainé dr. Kovács Judit (Debrecen).
  • Ezüst minősítés: Krajnyik Fanni (Csicser).
  • Bronz minősítés: Józs Sándorné (Db.), Tihanyi Dóra (Solymár), Vilmán Fekete Bernadett (Db.)








hirdetés