Eldőlt a párharc, a DVTK jutott be a fináléba

© Fotó: Matey István
Debrecen – Az utolsó szalmaszálnak is minősíthette az orosz mester, Jevgenyij Muhin a tanítványai számára a kedden este a Debreceni Jégcsarnokban rendezett mérkőzést. A DHK-DVTK Jegesmedvék összecsapás ugyanis már a negyedik volt a négy nyert meccsig tartó párharcban, az előző hármat a miskolciak nyerték, azaz egyetlen sikerre kerültek attól, hogy bejussanak a jégkorong MOL Liga döntőjébe.

Ugyan a hazaiak azt nyilatkozták, a sportban bármi megtörténhet és innen is talpra lehet még állni, de végül érvényesült a papírforma és a vendégek ünnepelhettek a lefújás után.

Az első harmad nagy küzdelmet igen, gólt azonban nem hozott.

A második játékrész már jóval mozgalmasabbra sikeredett. A 25. percben Justin Cseter szerezte meg a vezetést a Jegesmedvék alakulatának, öt minutummal később pedig Pavuk Attila nagyon közel ütötte a DVTK-t a bajnoki döntőhöz.

Az utolsó harmadban mindent megpróbált a DHK, de gól nem született ebben a húsz percben sem, a vége 0–2 lett, ezzel a DVTK bejutott a fináléba.