El-selejtező – Továbbjutott a Burnley

Burnley – Az angol Burnley hosszabbítás után jutott tovább a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójából, csütörtökön.

A török Basaksehir elleni párharc első mérkőzése, valamint a visszavágó is gól nélküli döntetlennel zárult, ezért csütörtökön hosszabbításra volt szükség. A ráadásban Jack Cork szerezte a továbbjutást jelentő gólt.

A 48 csapatos csoportkörbe a 21 kiemelt gárda mellé a selejtező negyedik fordulójának 21 továbbjutója kerül – a találkozókat jövő héten, illetve augusztus 30-án rendezik -, valamint további hat kieső a Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulójából.

Európa-liga, selejtező, 3. forduló, visszavágók:

  • Burnley (angol)-Basaksehir (török) 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
    Továbbjutott: a Burnley, 1-0-s összesítéssel.
  • Valur Reykjavík (izlandi)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 2-1 (1-0)
    Tj.: a Sheriff Tiraspol, 2-2-es összesítéssel, iddegenben szerzett góllal.
  • SC Braga (portugál)-Zorja Luhanszk (ukrán) 2-2 (0-0)
    Tj.: a Zorja, 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

Korábban:

  • Lech Poznan (lengyel)-KRC Genk (belga) 1-2 (0-2)
    Tj.: a Genk, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.
  • NK Maribor (szlovén)-Glasgow Rangers (skót) 0-0
    Tj.: a Rangers, 3-1-es összesítéssel.
  • FCSB (román)-Hajduk Split (horvát) 2-1 (0-0)
    Tj.: az FCSB, 2-1-es összesítéssel.
  • Feyenoord (holland)-FK AS Trencín (szlovák) 1-1 (1-1)
    Tj.: a Trencín, 5-1-es összesítéssel.
  • KAA Gent (belga)-SSA Jagiellonia Bialystok (lengyel) 3-1 (1-0)
    Tj.: a Gent, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.
  • Partizan Beograd (szerb)-FC Nordsjaelland (dán) 3-2 (3-1)
    Tj.: a Partizan, kettős győzelemmel, 5-3-as összesítéssel.
  • Rapid Wien (osztrák)-Slovan Bratislava (szlovák) 4-0 (1-0)
    Tj.: a Rapid Wien, 5-2-es összesítéssel.
  • Girondins Bordeaux (francia)-FK Mariupol (ukrán) 2-1 (0-0)
    Tj.: a Bordeaux, 5-2-es összesítéssel.
  • HNK Rijeka (horvát)-Sarpsborg 08 (norvég) 0-1 (0-0)
    Tj.: a Sarpsborg, 2-1-es összesítéssel.
  • Rosenborg FC (norvég)-Cork City (ír) 3-0 (2-0)
    Tj.: a Rosenborg, 5-0-s összesítéssel.
  • APOEL (ciprusi)-Hapoel Beer-Seva (izraeli) 3-1 (0-1)
    Tj.: az APOEL, 5-3-as összesítéssel.
  • Zenit (orosz)-Dinamo Minszk (fehérorosz) 8-1 (1-0, 4-0, 4-1) – hosszabbítás után
    Tj.: a Zenit, 8-5-ös összesítéssel.
  • FC Luzern (svájci)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 1-3 (0-1)
    Tj.: az Olimpiakosz, kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel.
  • Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-FC Pjunik (örmény) 2-1 (0-1)
    Tj.: a Makkabi Tel-Aviv, 2-1-es összesítéssel.
  • Dinamo Breszt (fehérorosz)-Apollon Limasszol (ciprusi) 1-0 (0-0)
    Tj.: az Apollon Limasszol, 4-1-es összesítéssel.
  • LASK Linz (osztrák)-Besiktas (török) 2-1 (1-0)
    Tj.: a Besiktas, 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.
  • Atalanta (olasz)-Hapoel Haifa (izraeli) 2-0 (0-0)
    Tj.: az Atalanta, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.
  • FC Basel (svájci)-Vitesse (holland) 1-0 (1-0)
    Tj.: a Basel, kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel.
  • Bröndby IF (dán)-Spartak Zlatibor Voda (szerb) 2-1 (0-0)
    Tj.: a Bröndby, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.
  • F91 Dudelange (luxemburgi)-Legia Warszawa (lengyel) 2-2 (2-1)
    Tj.: a Dudelange, 4-3-as összesítéssel.
  • HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)-PFK Ludogorec (bolgár) 1-1 (0-1)
    Tj.: a Ludogorec, 2-1-es összesítéssel.
  • FC Köbenhavn (dán)-CSZKA Szófia (bolgár) 2-1 (1-0)
    Tj.: az FC Köbenhavn kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.
  • Universitatea Craiova (román)-RB Leipzig (német) 1-1 (0-1)
    Tj.: az RB Leipzig 4-2-es összesítéssel.
  • CFR Cluj (román)-Alaskert FC (örmény) 5-0 (2-0)
    Tj.: a CFR Cluj kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.
  • FK Kukesi (albán)-Torpedo Kutaiszi (georgiai) 2-0 (1-0)
    Tj.: a Torpedo Kutaiszi 5-4-es összesítéssel.
  • FC Midtjylland (dán)-The New Saints (walesi) 3-1 (1-1)
    Tj.: a Midtjylland kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.
  • Molde FK (norvég)-Hibernian FC (skót) 3-0 (1-0)
    Tj.: a Molde 3-0-s összesítéssel.
  • FK Suduva (litván)-Spartaks Jurmala (lett) 0-0
    Tj.: a Suduva 1-0-s összesítéssel.
  • VMFD Zalgiris (litván)-Sevilla (spanyol) 0-5 (0-3)
    Tj.: a Sevilla kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel.
  • Progrés Niedercorn (luxemburgi)-FK Ufa (orosz) 2-2 (1-0)
    Tj.: az FK Ufa 4-3-as összesítéssel.
  • AEK Larnaca (ciprusi)-Sturm Graz (osztrák) 5-0 (1-0)
    Tj.: az AEK Larnaca kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.
  • Helsinki JK (finn)-Olimpija Ljubljana (szlovén) 1-4 (0-1)
    Tj.: az Olimpija Ljubljana kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel.
  • Kajrat Almati (kazah)-Sigma Olomouc (cseh) 1-2 (0-1)
    Tj.: a Sigma Olomouc kettős győzelemmel, 4-1-es gólkülönbséggel.

– MTI –