El-selejtező – Csütörtökön 21 klubbal lesz teljes a főtáblás mezőny

Akt.:
Budapest – Csütörtök estére kialakul a labdarúgó Európa-liga 48 csapatos főtáblájának mezőnye, a selejtező negyedik fordulójának visszavágóját követően ugyanis elkel a még kiadó 21 hely.

A mezőnyben hat olyan klub van, amely magyar labdarúgót is foglalkoztat: Gulácsi Péter (RB Leipzig), Lang Ádám (CFR Cluj), Balogh Norbert és Sallai Roland (APOEL), Kleinheisler László (FK Asztana), Korcsmár Zsolt (Midtjylland) valamint Szántó Tamás (Rapid Wien) ősszel nemzetközi kupamérkőzésen is pályára léphet, ennek feltétele azonban, hogy az utolsó selejtezős lépcsőfokot sikerrel vegye csapatuk.

Csak a főtáblán kezdi meg szereplését 17 kiemelt együttes, míg további 10 klub – közöttük a Vidi FC – a Bajnokok Ligájából való kiesést követően kerül, illetve került már át a második számú kupasorozat csoportkörébe, amelynek sorsolását pénteken 13 órától tartják Monacóban.

A csoportkör küzdelmei szeptember 20-án kezdődnek, és december 13-ig tartanak.

A Vidi FC honlapjának szerdai összefoglalójából kiderül, hogy a BL-selejtező szerdai, illetve az El-selejtező csütörtöki visszavágóinak eredményeitől függetlenül a magyar csapat biztosan az utolsó, 4. kalapba kerül majd a sorsolás előtt, ugyanis UEFA-együtthatója 4,25. Azonos nemzetiségű együttesek a csoportkörben nem kerülhetnek össze, az ukrán és az orosz csapatok pedig politikai okokból nem játszhatnak egymással.

Európa-liga, selejtező, 4. forduló, visszavágók:

FK Asztana (kazah)-APOEL (ciprusi) 16.00 (Az első mérkőzésen: 0-1)
FK Ufa (orosz)-Glasgow Rangers (skót) 16.00 (0-1)
AEK Larnaca (ciprusi)-FK AS Trencín (szlovák) 17.30 (1-1)
FC Köbenhavn (dán)-Atalanta (olasz) 18.30 (0-0)
RB Leipzig (német)-Zorja Luhanszk (ukrán) 18.30 (0-0)
Apollon Limasszol (ciprusi)-FC Basel (svájci) 19.00 (2-3)
CFR Cluj (román)-F91 Dudelange (luxemburgi) 19.00 (0-2)
PFK Ludogorec (bolgár)-Torpedo Kutaiszi (georgiai) 19.00 (1-0)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) – Sarpsborg 08 (norvég) 19.00 (1-3)
Molde FK (norvég)-Zenit (orosz) 19.00 (1-3)
Qarabag (azeri)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 19.00 (0-1)
FC Midtjylland (dán)-Malmö FF (svéd) 19.15 (2-2)
Besiktas (török)-Partizan Beograd (szerb) 20.00 (1-1)
FK Shkëndija (macedón)-Rosenborg (norvég) 20.15 (1-3)
Bröndby IF (dán)-KRC Genk (belga) 20.30 (2-5)
FCSB (román)-Rapid Wien (osztrák) 20.30 (1-3)
Spartak Trnava (szlovák)-Olimpija Ljubljana (szlovén) 20.30 (2-0)
Girondins Bordeaux (francia)-KAA Gent (belga) 20.45 (0-0)
Burnley (angol)-Olimpiakosz (görög) 20.45 (1-3)
Celtic Glasgow (skót)-FK Suduva (litván) 21.00 (1-1)
Sevilla FC (spanyol)-Sigma Olomouc (cseh) 21.45 (1-0)

– MTI –