“Egynek minden nehéz, soknak semmi sem lehetetlen”

© Illusztráció: Pusztai Sándor
Hajdú-Bihar – A megyei másodosztály északi csoportjában nyolcgólos meccsen nyert a Fülöp, míg négygóloson a Nyírmártonfalva.

Csontos Ferenc SE Fülöp–Nyírábrányi KSE 5–3 (4-0)

200 néző. Vezette: Mező S. (Berettyán Z., Papp J.)

Fülöp: Popovics D. – Sályi M., Klenik Gy. (Mezővári P.), Gordán Z. (Szanyi Zs.), Vecsei J. (Fark I.), Sándor R., Papp V., Veres R., Illyés J., Szabó G. (Sándor L.), Hortobágyi R. Edző: Hortobágyi Róbert.

Nyírábrány: Fekete S. – Juhos Gy., Mezei L., Tóth Cs., Vásárhelyi J., László R. (Megyesán P.), Küzmös A., Rátonyi Zs., Fecskovics M., Szabó B., Fenyvesi P. (Mezei M.) Edző: Tóth Csaba.

Gól: Veres R.(2), Hortobágyi R., Sándor R.(2), illetve Szabó B.(2), Mezei M. Jók: Mindenki, illetve Szabó B. Ifi: 10-6.

Hortobágyi Róbert: – Évadzáró mérkőzés volt, igazi szomszédvár rangadó, ahol a játék és a barátság dominált. Hiszünk abban, hogy a következő szezonban mind a két csapat össze tudja szedni magát, és sokkal előrébb tud végezni a tabellán. Köszönjük szépen a szurkolóinknak a biztatást, a polgármesterünknek pedig a támogatását, hogy létezhet ez a sport Fülöpön. Sok sikert a továbbiakban a Nyírábrány csapatának.

Tóth Csaba: – Egy félidőnyi előnyt adtunk a hazaiaknak, amivel tulajdonképpen el is döntöttük a mérkőzés sorsát. Nem tudom, miért csak 4-0 után kezdünk el úgy futballozni, ahogy azt tettük a második játékrészben.

Pentafrost Nyírmártonfalva SE–Nyíracsád Petőfi SE 3–1 (1-1)

300 néző. Vezette: dr. Bendik T. (Hadházi L., Máté V.)

Nyírmártonfalva: Káplár F. – Mezei S. (Rózsa N.), Konyári S., Jónizs A., Szemán T., Havrilla I. (Tóth T.), Szemán B., Kiss G. (Peják D.), Haga T. (Balogh D.), Kelemen J., Szemán N. Edző: Konyári Sándor.

Nyíracsád: Milák A. – Keczán K., Tóth Á., Bilda J., Orbán L., Gugg K., Balogh T., Dobrai G., Kovács M., Balogh Ti. (Maczó Cs.) (Vonház D.), Tóth T. Edző: Balogh Tivadar.

Gól: Kiss G., Szemán T., Szemán N., illetve Bilda J. Jók: Az egész csapat, illetve Bilda J., Milák A., Keczán K., Balogh T. Ifi: 11-3.

Konyári Sándor: – Egynek minden nehéz, soknak semmi sem lehetetlen. Ma egy meccsel megtoldottuk a több, mint tizenhárom éve tartó tétmeccses veretlenségünket a Nyíracsád ellen. Ha kicsit nehezen is, de megérdemelt hazai győzelem született. Szívvel-lélekkel játszott mindenki. Gratulálok az ificsapat magabiztos győzelméhez.

Balogh Tivadar: – Nem érdemeltünk vereséget a rangadón. Úgy érzem, az első félidőben, ha legalább ziccereink felét berúgjuk, lehozzuk a találkozót. A második játékrész 70. percétől elfáradtunk, koncentrációhiány lépett fel, a Nyírmártonfalva pedig két távoli lövéssel megnyerte az összecsapást. Ettől függetlenül gratulálok a játékosaimnak, jövő héten javítunk!