Egy bő hétig a színházé a főszerep – A Deszka Fesztivál részletes programja

A Csokonai Színház Kovács Dominik és Kovács Viktor Mintapinty című drámáját mutatja be (képünkön: Oláh Zsuzsa)
A Csokonai Színház Kovács Dominik és Kovács Viktor Mintapinty című drámáját mutatja be (képünkön: Oláh Zsuzsa) - © Fotó: Matey istván
Debrecen – Március 29-én, pénteken indul a XIII. Deszka Fesztivál, az idei programsorozatban csaknem harminc előadással készülnek a szervezők. Mutatjuk a részletes felosztást.

Március 29., péntek

17 óra:

Szilágyi Lenke fotókiállításának megnyitója

Csokonai Színház, nézőtéri büfé

17:30:

Rendezői változat

Znajkay Zsófia

TÁP Színház, Budapest

Víg Kamaraszínház

20 óra:

Mintapinty

Kovács Dominik–Kovács Viktor

Csokonai Színház, Debrecen

Horváth Árpád Stúdiószínház

Március 30., szombat

10 óra:

Hogyan fogjunk csillagot?

Gimesi Dóra

Ciróka Bábszínház, Kecskemét

Nagyszínpad

14 óra:

Nyílt fórum a Deszka Fesztiválon

(Berecz Boglárka: Félelmeink, Kele Fodor Ákos: Az egyse, Dézsi Fruzsina: Nehéz az istennek velünk)

Horváth Árpád Stúdiószínház

16:30:

Cigány magyar

Horváth Kristóf és a Társulat

A Tudás 6alom Csoport, Budapest

Kölcsey Központ

18 óra:

Apa lánya

Háy János

Budapest Bábszínház

Víg Kamaraszínház

20 óra:

Mintapinty

Kovács Dominik–Kovács Viktor

Csokonai Színház, Debrecen

Horváth Árpád Stúdiószínház

20 óra:

Second Life avagy Kétéletem

Dömötör András – Benedek Albert

Orlai Produkciós Iroda, Budapest

Nagyszínpad

Március 31., vasárnap

14 óra:

Nyílt fórum a Deszka Fesztiválon

(Drubina Orsolya: Brémai muzsikusok, Kemény Zsófi: Tiszavirág és bölömbika, O. Horváth Sári: Életigen)

Horváth Árpád Stúdiószínház

18:30:

Wonder-full avagy NÓRA Csodaországban

Vészits Andrea

Barboncás Egyesület, Szeged

Déri Múzeum

20 óra:

Eltűnő ingerek

Pass Andrea

Füge + Trafó koprodukció, Budapest

Nagyszínpad

20 óra:

Apa lánya

Háy János

Budapest Bábszínház

Víg Kamaraszínház

Április 1., hétfő

10 óra:

Pimpáré és Vakvarjúcska

Erdős Virág

Vojtina Bábszínház, Debrecen

Vojtina Bábszínház

15 óra:

Eltűnő ingerek

Pass Andrea

Füge + Trafó koprodukció, Budapest

Nagyszínpad

15 óra:

Talpuk alatt

Romankovics Edit

A Nemzeti Táncszínház, a Duna Táncműhely és a Káva Kulturális Műhely közös produkciója, Budapest

Horváth Árpád Stúdiószínház

20 óra:

A vándorkutya

Pass Andrea

Vígszínház, Budapest

Víg Kamaraszínház

Április 2., kedd

14 óra:

Hamupipőke

Gimesi Dóra

Vaskakas Bábszínház, Győr

Nagyszínpad

16 óra:

A lélek legszebb éjszakája

Jászberényi Sándor írásai alapján

Örkény István Színház, Budapest

Horváth Árpád Stúdiószínház

16:30:

Hamupipőke

Gimesi Dóra

Vaskakas Bábszínház, Győr

Nagyszínpad

18 óra:

Lear halála

Enyedi Éva

Miskolci Nemzeti Színház, Miskolc

Víg Kamaraszínház

20 óra:

A lélek legszebb éjszakája

Jászberényi Sándor írásai alapján

Örkény István Színház, Budapest

Horváth Árpád Stúdiószínház

Április 3., szerda

9:30:

Rinocéroszok, avagy a diákcsíny-enciklopédia

Fábián Péter

K2 Színház, Budapest

Horváth Árpád Stúdiószínház

16 óra:

The End

Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka

Víg Kamaraszínház

18 óra:

Beszélgetés Pass Andreával, a ­fesztivál díszvendégével

Horváth Árpád Stúdiószínház

20 óra:

Sára asszony

Döbrentei Sarolta

A Nemzeti Színház (Budapest) és a marosvásárhelyi Spectrum Színház közös produkciója

Nagyszínpad

Április 4., csütörtök

10 óra:

A csomag

A Kerekasztal Színházi Nevelési Központ, az InSite Drama és a The Gap Arts Project koprodukciója (Szada/Budapest)

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI

14 óra:

Az ifjú Mátyás

Mikó Csaba

Csokonai Színház, Debrecen

Víg Kamaraszínház

18 óra:

Kálvária lakópark

Székely Rozália

Füge + Trafó koprodukció, Budapest

Horváth Árpád Stúdiószínház

20 óra:

10

Székely Csaba

Radnóti Miklós Színház, Budapest

Nagyszínpad

Április 5., péntek

9 óra:

Stop

Grecsó Krisztián – Hrutka Róbert

Harlekin Bábszínház, Eger

Horváth Árpád Stúdiószínház

16:30:

Ki tudja, látsz-e még?

Brestyánszki Boros Rozi

Szab-Way Színházi Szervezet (Szabadka)

Déri Múzeum

18 óra:

Széljegy

Spiró György

Katona József Színház, Budapest

Nagyszínpad

20 óra:

Az utolsó üzlet

Závada Pál

Szegedi Nemzeti Színház, Szeged

Víg Kamaraszínház

Április 6., szombat

10 óra:

A császár új ruhája

Parti Nagy Lajos

Mesebolt Bábszínház, Szombathely

Vojtina Bábszínház

17 óra:

Liget

Botos Bálint

Váróterem Projekt, Kolozsvár

Horváth Árpád Stúdiószínház

19 óra:

Kassák-koncert

Harcsa/Keszég/Márkos/Benkő/Pándi

Nagyszínpad


Debrecen - Idén huszonhét előadással jelentkezik a kortárs drámákat felvonultató fesztivál. Március 29-én indul a XIII. Deszka Fesztivál. Erről tartottak sajtótájékoztatót a szervezők szerdán a Csokonai Színházban. A Magyarországon egyedülálló, kortárs drámákat bemutató kulturális rendezvény nemc...