DVSE-vereség a BVSC otthonában

© Fotó: Derencsényi István, archív
Debrecen – Jól kezdte a fővárosiak elleni mérkőzést a DVSE, végül azonban 10-4-es vereséget szenvedett az OB I rájátszásának első mérkőzésén.

A két csapat magával hozta az alapszakaszból az egymás elleni szerzett pontjait, így 3-3-ról kezdődött a hét szerzett pontig tartó párharc. A debreceni csapatnak jó emlékei lehetnek a Szőnyi úti uszodáról, hiszen az alapszakaszban 11-10-re nyert.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban, amelynek tagjai a vezetést is megszerezték. Nem sokkal később Szőke Szabolcs góljával a DVSE kiegyenlített, majd a negyed végéhez közeledve Lukas Durik is bevette a zuglói kaput (2-1). A hátralévő időben már nem tudtak betalálni a csapatok, így vendégelőnnyel ért véget az első nyolc perc.

A második negyedben nagyon nehezen lendültek bele a góllövésbe a csapatok. Főként kihagyott és kivédett lövéseket jegyezhettünk fel. Hat perc telt el a játékrészből, amikor kiegyenlített a hazai csapat, egy perccel később pedig átvette a vezetést a BVSC. Fél perccel a nagyszünet előtt, azonban újra egalizálni tudott a DVSE: a csapatkapitány, Kállay Márk volt eredményes. Egy másodperccel a negyed vége előtt azonban újra betaláltak a házigazdák, így 4-3-as BVSC vezetésről várhatták a felek az harmadik felvonást.

A harmadik játékrészben is folytatódott a nagy csatát hozó összecsapás. Két perc elteltével Lukas Durik megszerezte második gólját a mérkőzésen, amivel harmadjára is kiegyenlített a DVSE. A mieink azonban nem sokáig örülhettek, hiszen egy megúszás után Pásztor Mátyás találatával ismét a BVSC-nél volt az előny (5-4). Aztán Pásztor megszerezte harmadik, majd negyedik találatát is, és a találkozó során első alkalommal már három góllal vezetett a BVSC. A negyed hátralévő részében újra gólt szereztek a hazaiak (8-4).

Az utolsó felvonásban tovább növelte előnyét a BVSC (9-4). Másfél perccel a meccs vége előtt pedig feltette a pontot az i-re, miután megszerezte tizedik gólját is, ezzel kialakult a 10-4-es végeredmény.

A két csapat párharcában a Zugló hatpontos, a DVSE pedig továbbra is három ponttal áll a hét szerzett pontig tartó párharcban. A két gárda legközelebb május 2-án, szerdán 19:30-tól találkozik egymással a Debreceni Sportuszodában.