DVSC-TVP: vállalható vereség Győrben

© Fotó: Kovács Anikó
Debrecen – A Loki összekapta magát a szünet után, így tíz gólon belül maradt az ETO otthonában.

A világsztároktól hemzsegő, kétszeres Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC vendégeként lépett pályára a DVSC-TVP a K&H női kézilabda liga keretein belül szerdán este. Annak ellenére, hogy Kelemen Éva révén a Loki lőtte az első gólt, a folytatásban rendkívül visszafogottan kézilabdáztak a piros-fehérek. A cívisek védekezésben semmiféle keménységet, agresszivitást nem mutattak, támadásban pedig tanácstalanság és sok technikai hiba jellemezte a játékukat. Ennek tulajdonítható, hogy a 7. perctől, azaz 3–2 után a Győr végrehajtott egy 8–0-s etapot, amivel elhúzott riválisától. Ezután többet hibáztak a házigazdák, s Horváth-Pásztor Bettina is jól védett, így a tízgólos különbség csak a 24. percben alakult ki (17–7). A DVSC-nél a cserejátékosok bátran vállalkoztak, így Csáki, Marincsák és Siska góljának köszönhetően a félidőben csak 19–10-re vezetett az ETO.

Fotó: Kovács Anikó Fotó: Kovács Anikó ©

A második félidőt úgy kezdte a Loki, ahogy a meccset is kellett volna, magabiztos védekezés után szép gólokat lőttek a hajdúságiak, ennek eredményeként produkáltak egy 5–1-es szériát, amivel felzárkóztak 20–15-re. A zöld-fehérek nem tudtak újra elhúzni, sőt az 53. percben Jezsikava révén 26–22-et mutatott az eredményjelző. Ezt követően viszont megrázták magukat Nora Mörkék, s végül 32–23-ra nyertek.

A debrecenieket a második félidei játékukért – amit döntetlenre hoztak – mindenképpen dicséret illet, erre lehet építeni a jövőben.

Tények

GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC-TVP 32–23 (19–10)

Győr, 3000 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi

GYŐR: Grimsbö – Knedlíková 1, N. MÖRK 7 (1), Görbicz 3 (1), BROCH 4, Amorim 4, Hársfalvi 1. Csere: Kiss Éva (kapus), Groot 4, al-Gaui 4, Bódi 1, Puhalák 3, Pál. Edző: Ambros Martín

DEBRECEN: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 1, Punyko 1, Garbuz 4, Sirián 1, Jezsikava 2, KELEMEN 4. Csere: Lajtos (kapus), Deszpotovics 2, Tóvizi, MARINCSÁK 3, Csáki 4 (3), Siska 1. Edző: Tone Tiselj

Az eredmény alakulása. 9. perc: 7-2. 15. p.: 12-4. 24. p.: 17-7. 27. p.: 19-9. 35. p.: 20-14. 41. p.: 22-15. 48. p.: 25-20. 53. p.: 26-22

Kiállítások: 4, ill. 4 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3

Ambros Martín: Minden mérkőzésünket győzelmi kényszer alatt játsszuk, ezért minden meccs ugyanolyan fontos számunkra. Kisebb problémák, betegségek nehezítették a napokban dolgunkat, de így is tudtunk egy újabb lépést tenni céljaink felé.

Tone Tiselj: Csodálatos csarnokban játszottunk jó mérkőzést a világ legjobbjai ellen. Az első félidő számunkra kevésbé sikerült, de a másodikban feljavultunk, és ez összességében elfogadható eredményhez segítette csapatunkat.