A legvégén örülhettünk az egy pontot érő iksznek

Kelemen Éva (pirosban) négy gólig jutott
Kelemen Éva (pirosban) négy gólig jutott - © Fotó: Matey István
Debrecen – A Siófok elleni hazai bajnokitól mindenki azt várta, hogy két vereséget követően a Loki visszatér a „helyes útra”, azaz megnyeri a péntek kora esti meccset a Hódosban. A remélt győzelem elmaradt, viszont az utolsó másodpercekben értékesített Csáki-büntetőt követően a csapat és a B-közép megünnepelte a döntetlent.

Már-már lokista hagyomány, hogy gyengén kezdte a meccset a piros-fehér egylet, a tabellán két hellyel és hat ponttal hátrébb lévő Siófok meglépett 4–1-re. A debrecenieknél először a 17. percben volt az előny (9–8), ám leszakítani nem tudták a vendégeket, csakis a remek hajrának köszönhetően (zsinórban három gólt lőttek) vezettek 17–15-re Siriánék a szünetben.

A második félidőben sem változott a játék képe, küzdelmes, gólgazdag csatát vívtak a felek. Erdősiék két perccel a vége előtt két góllal vezettek, ám Deszpotovics és Csáki egy percen belül egyenlített. Janjusevicsnek még erre is volt válasza, ám a középkezdés után Triscsuk leütötte Deszpotovicsot, amiért piros lap és büntető járt. Csáki a meccs folyamán mindannyiszor mattolta korábbi csapattársát, Pastrovicsot a hétméteresek során, s így tett pár másodperccel a mérkőzés vége előtt is, így a találkozó 32–32-es döntetlennel zárult.

A DVSC-TVP legközelebb újra a Hódosban játszik bajnokit, az ellenfél a Vác lesz április 29-én, szombaton 18 órától.

HBN-BN

Tények

DVSC-TVP–SIÓFOK KC 32–32 (17–15)

Debrecen, 900 néző, vezette: Bócz, Wiedemann

DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi, Punyko 5, Deszpotovics 6, GARBUZ 4, SIRIÁN 4, KELEMEN 4. Csere: CSÁKI 8 (6), Siska, Tóvizi 1, Tóth M., Pénzes. Vezetőedző: Tone Tiselj

SIÓFOK: PASTROVICS – SUCH 4, JANJUSEVICS 9, FERENCZY 8 (4), J. Agbaba 1, Triscsuk 4, Erdősi 4. Csere: Tóth Sz. (kapus), Németh Cs., M. Agbaba 2. Edző: Horváth Roland

Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–4. 15. p.: 7–7. 17. p.: 9–8. 25. p.: 13–11. 27. p.: 13–14. 38.p.: 19–19. 44.p.: 21–23. 47.p.: 22–25. 49.p.: 25–25. 57.p.: 28–30.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Hétméteresek: 6/6, ill. 5/4.

Tone Tiselj: Nagyon jó mérkőzés volt, mely a végéig kiélezett csatát hozott, csak az utolsó pillanatokban alakult ki a végeredmény. Hálás vagyok a szurkolóknak a nagyszerű biztatásért. A védekezésünk ma gyengébb volt, mint szokott, keressük a védekezésben a formánkat, ebben fejlődnünk kell mindenképp.

Horváth Roland: Nagyon jól küzdöttünk, kimagasló volt a csapat hozzáállása.

HAON-ÉLŐ – DVSC-TVP vs. Siófok 32-32 (17-15)

A női kézilabda NB I. 2016/17-es szezonjának 21. fordulójában a DVSC-TVP a Siófok együttesét fogadta pénteken 18 órától a Hódosban. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Hajdú Online-on!