DVSC: felálltak és nyertek

DVSC vs. Kisvárda FC
DVSC vs. Kisvárda FC - © Fotó: Derencsényi István
Debrecen – Bár a Kisvárda szerezte meg a vezetést szombat este, a Lokié lett a három pont.

Ugyan az újoncot látta vendégül a hétvégén a DVSC alakulata a Nagyerdei Stadionban, mégsem érezhették azt a hazai drukkerek, hogy a kedvenceik lennének a meccs egyértelmű favoritjai. A két gárda ugyanis éppen ellentétes előjelű formát mutatott az utóbbi hetekben: a Debrecen öt mérkőzés óta nem tudott nyerni, míg a kisvárdaiak legutóbbi négy meccsükön nem szenvedtek vereséget az OTP Bank Ligában.

Rosszul indult

Némileg meglepő összeállításban küldte csatába fiat a hajdúságiak vezetőedzője, Herczeg András, hiszen a védelem tengelyében ezúttal kezdett a nyáron kölcsönvett Pávkovics, először volt kezdő Csősz, míg a két rutinosabb támadó, Könyves és Takács Tamás csak a kispadon várta a kezdő sípszót.

Az elején úgy tűnt, a felek ott folytatják, ahol az előző fordulóban abbahagyták. Bátran focizott a Kisvárda, és egy védelmi megingást követően a 9. percben meg is szerezte a vezetést, a korábban a Lokinál is megforduló csatár, Horváth Zoltán révén.

file723znkvhf7tgb2fxm49
Fotók: Derencsényi István

A hidegzuhany után átvette az irányítást a Debrecen, már a saját kapuja előtt letámadta Dajka László együttesét, amelyik csak az előny megőrzésével volt elfoglalva.

Sok helyzetet alakított már ekkor is ki a DVSC, de a kapu előtt még nem volt meg a kellő hatékonyság, ezért a szünetre hátrányban volt kénytelen elmenni a vendéglátó.

Takács eldöntötte

A második félidőre kettőt is cserélt a hazaiak trénere: beállt Könyves Norbert és Takács Tamás is. Tíz perce zajlott ez a játékrész, amikor megszületett az egyenlítő találat. Bódi remek beadását Takács fejelte közelről a hálóba.

Érezhető volt, hogy innen már nincs visszaút a várdaiak számára, mert a lokisták még nagyobb sebességre kapcsoltak, hogy megszerezzék a győzelmet.

Jöttek is a gólok. A 66. percben Bódi Ádám szabadrúgása vágódott le a lécről, éppen Barna Szabolcs elé, aki a bal sarokba bólintotta a labdát.

A magabiztos sikert Takács biztosította be, Könyves labdájával betört a tizenhatoson belülre, és laposan a kapuba továbbított.

A nem éppen ideális kezdés után jól futballozó piros-fehérek megérdemelten tartották itthon a pontokat, s ezzel lezárták rossz bajnoki sorozatukat.

A következő körben a Loki a Ferencvároshoz látogat, az nehezebb feladatnak ígérkezik a szombatinál.

TN

OTP Bank Liga, 9. forduló

DVSC-Kisvárda 3–1 (0-1)

Nagyerdei Stadion, 2826 néző. Vezette: Kassai (Albert, Buzás)

DVSC: Nagy S. – Kusnyír, Pávkovics, Kinyik, Barna – Bódi, Csősz (Könyves, 46.), Haris, Varga K. – Szécsi (Jovanovic, 76.), Bereczki (Takács, 46.)

Kisvárda: Felipe – Melnyik, Ene, Vári, Anderson – Lucas, Protics – Gosztonyi (Jefferson, 61.), Misics (Karasiuk, 56.), Ilics (Negrut, 76.) – Horváth Z.

Gól: 0-1 Horváth Z. (9.), 1-1 Takács (55.), 2-1 Barna (66.), 3-1 Takács (84.)

Sárga lap: Vári (8.), Lucas (14.), Csősz (33.), Misics (38.), Horváth Z. (45.), Protics (51.), Szécsi (76.), Ene (81.)

Fotó: Derencsényi István
Debrecen, Kisvárda - A labdarúgó OTP Bank Liga 2018/2019-es szezonjának 9. fordulójában a Debreceni VSC csapata a Kisvárda FC együttesét fogadta szombaton 17 órától a Nagyerdei Stadionban. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a portálunkon! Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 9. forduló...
Dajka László és Herczeg András
Debrecen, Kisvárda – Az DVSC vs. Kisvárda FC (3-1) OTP Bank Liga-mérkőzés után a két edző, Herczeg András és Dajka László értékelte a látottakat. Herczeg András: Az első félidőben is jobban játszottunk ellenfelünknél. A Kisvárdának volt egy szép támadása, abból gólt ért el. A második félidőben vá...