Dráma Nyíradonyban: a 95. percben jött a fekete leves

© Illusztráció: Derencsényi István, archív
Hajdú-Bihar – A vasárnapi napon a megyei I. osztályban elégedettek lehetnek a hazai csapatok teljesítményükkel.

Derecskei LSE–Téglási VSE 1–0 (0–0)

200 néző Vezette: Dobi Zs. (Szűcs A., Tóth M.)

Derecske: Menyhárt N.– Mertin L., Erdős B., Környei M., Szabó T. (Tóth Sz.), Szilágyi M., Engi D., Jakab R., Nagy N., Kéri M. (Fekete B.), Juhász Cs. Edző: Magyar Balázs.

Téglás: Kiss L.– Csapó A., Deák D., Nagy J., Bánfi Cs. (Nagy A.), Danó Zs., Kapusi J., Danó H., Danó N., Dobrán T. (Horváth P.), Lakatos F. (Kiss J.) Edző: Szabó Imre.

Gól: Engi D. Jók: Szilágyi M., Tóth Sz., Engi D., illetve Danó H., Csapó A., Nagy J., Bánfi Cs., Kapusi J. Ifi: 4–3

Magyar Balázs: – Szabó Imre kollégám, barátom nagyszerű munkát végezhetett a télen, mert remek ellenfelet sikerült nagy nehezen két vállra fektetnünk, rendkívül korrekt játékvezetés mellet.

Szabó Imre: – Küzdelmes mérkőzésen, a szerencsésebb csapat gyűjtötte be a 3 pontot. A második félidőben 0–0-nál két nagy helyzetünk kihasználatlanul maradt, ezután egy felívelés utáni lecsorgó labdából a Derecske megszerezte a győztes gólt. Mindkét csapat sokat tett a sikerért, a döntetlen reálisabb lett volna.

Hajdúnánás GB. FK–Hosszúpályi SE 3–0 (1–0)

100 néző Vezette: Török Z. (Papp J., Kovács Z.)

Hajdúnánás: László T.– Toronyai L. (Kállai M.), Fodor T., Berán B., Mile M. (Kovács M.), Juhos L. (Cservák T.), Bálint T., Papp R., Csizmadia Cs., Félegyházi Z. (Szarka I.), Újvári Zs. Edző: Imrő László.

Hosszúpályi: Lakatos D.– Zabiák P., Nagy Sz., Horogh F., Rostás K., Lajtos B. (Lakatos N.), Hagymási J., Balogh J. (Szabó B.), Jeney D. (Lakatos T.), Kremiczki F., Lakatos I. (Szabó G.) Edző: Horváth Miklós.

Gól: Csizmadia Cs., Fodor T., Újvári Zs. Jók: Csizmadia Cs., Félegyházi Z., Papp R., illetve Rostás K, Horogh F, Nagy Sz. Kiállítás: Zabiák P. Ifi: 1–1

Imrő László: – A győzelmünk a mai napon egy percig sem forgott veszélyben. Annyi hiányérzetem van a mérkőzéssel kapcsolatban, hogy nem tudtunk gólarányt javítani. Gratulálok a Hosszúpályinak és további sok sikert kívánok nekik a folytatásban.

Horváth Miklós: – Jóval több volt ebben a mérkőzésben számunkra, de sajnos a megadott büntetőrúgás után csökkent az esélyünk a jobb eredmény elérésére.

Nyíradony VVTK–Sárrétudvari KSE 1–1 (0–1)

120 néző Vezette: Tóth Sz. (Percze Zs., Zámbó T.)

Nyíradony: Vajda T.– Tömöri L., Bodnár P., Kerecsen J. (Baranyai B.), Gyurina J., Mercs J. (Gáll F.), Halász Z. (Vasas T.), Furó Zs. (Kiss G.), Czibere B., Pataki E., Takács A. (Szabó T.) Edző: Orosz János.

Sárrétudvari: Eszenyi V.– Fegyverneki M., Nagy Zs., Kiss Cs., Füleki B., Varga L., Nagy T., Erős L. (Vass A.), Kovács P. (Olajos G.), Bak B., István B. Edző: Bodó Lajos.

Gól: Czibere B., illetve Varga “Mosós” L. Jók: Tömöri L.,Gyurina J., Czibere B.,Gáll F., illetve mindenki. Kiállítás: Bodnár P. Ifi: 1–6

Orosz János: – A kihagyott büntető megfogta a csapatot, így inkább csak kínlódtunk. Az utolsó utáni percben sikerült egyenlíteni.

Bodó Lajos: – Igazi vérbeli rangadót játszottunk Nyíradonnyal. Korán vezetést tudtunk szerezni, majd a kapusunk tizenegyest hárított. A 2. félidőben a kontráink után adódó lehetőségeket sajnos elhibáztuk, majd a 95. percben jött a fekete leves: megkaptuk az egyenlítő gólt. Ennek ellenére gratulálok a csapatomnak és a kislányomnak aki az országos magyar helyresíró versenyen 4. helyezést ért el a mai napon.