Döntetlennel kezdte a rájátszást az Újváros

A Cegléd ellen kezdték meg a rájátszást az újvárosiak
A Cegléd ellen kezdték meg a rájátszást az újvárosiak - © Fotó: Derencsényi István, archív
Balmazújváros – Kiélezett derbit játszott a Cegléd és a Balmaz.

Nem bírt el a Cegléddel a Balmazújváros, mely pénteken este hazai pályán kezdte meg az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság alsóházi (7–14. helyért) rájátszását – 29–29-es döntetlent hozott az összecsapás.

Remekül indult a mérkőzés a hazaiak szempontjából, a 14. percben 6–3-ra vezettek az újvárosiak. A folytatásban sikerült egalizálni a Ceglédnek, fej-fej mellett haladtak a gárdák, félidőben 13–13 állt az eredményjelzőn.

A szünet után is kiegyenlített játék folyt a pályán, mígnem a vendégek kezdtek fokozatosan meglépni, a 39. minutumban 19–16-ra mentek Kökény István tanítványai. A hajrában újra egálra hozta a meccset a hajdúsági egylet, a vége előtt három perccel 28–26-ra vezettek a Pest megyeiek. Roppant izgalmasan alakult a végjáték, a felek megosztozkodtak a pontokon: 29–29-nél zárult a találkozó.
A Balmaz jövő pénteken a PLER-Budapest otthonába látogat.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS–CEGLÉDI KKSE 29–29 (13–13)

Balmazújváros, 700 néző. V: Dobrovits, Tájok

BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 3, Morva, Korsós, Balázs S., PÉREZ 4, Kekezovics 2. Cs: PAJKÓ (kapus), Hanták 3 (1), VRANAC 2, LAZICS 4, Temesvári 2, Tomics, OLÁH G. 6 (4), Horváth D., ISTVÁN 3. Edző: Füzesi Ferenc

CEGLÉD: Bősz – ORSZÁGH 3, PERISICS 5 (1), GRBOVICS 3, BÍRÓ B. 6, ANDJELICS 3, Lászlai 2. Cs: Abramovics, MOJSILOV (kapusok), Kun, Sipeki 1, Megyeri, Imregi, LEPSÉNYI 4, Tóth N., Hódi 2. Edző: Kökény István

Az eredmény alakulása: 7. perc: 3–1. 14. p.: 6–3. 21. p.: 8–8. 27. p.: 11–11. 35. p.: 15–15. 39. p.: 16–19. 45. p.: 19–23. 49. p.: 23–23. 57. p.: 26–28

Kiállítások: 8, ill. 10 perc

HétméteresA Cegléd ellen kezdték meg a rájátszást az újvárosiakek: 6/5, ill. 3/1​