DLA: négyből három siker az MTK ellen

© Fotó: dvsc.hu
Debrecen – A Debreceni Labdarúgó Akadémia csapatainak hétvégi eredményei.

A Debreceni Labdarúgó Akadémia U19-es csapata az éllovas Puskás Akadémia vendége volt. A találkozón a felcsútiak szereztek vezetést, majd Gálfi Norbert révén sikerült egyenlítenünk. A hazaiak a szünet előtt ismét eredményesnek bizonyultak, így előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A folytatásban egy öngóllal már 3-1 volt a Puskás Akadémiának, és bár erre még tudtunk válaszolni Stampf Armand találatával, a végén ellenfelünk bebiztosította a győzelmét.

Az U17-es csapatunknak nagyon nem ment ma az MTK ellen. A pallagi edzőközpontban rendezett találkozón a fővárosi kék-fehérek már az első félidőben háromgólos előnyre tettek szert. A második játékrészben sikerült szépítenünk, de az MTK újabb találatokkal magabiztossá tette a győzelmet.

U16-os korosztályunk ugyanakkor 2-0-ra nyert az MTK ellen hazai pályán. Lakatos Péter 17. percben szerzett góljával szereztünk vezetést, majd három perccel a rendes játékidő vége előtt Maruscsák Jan találatával eldőlt a három pont sorsa.

Az U15-ös és az U14-es csapatunk is sikerrel vette az MTK elleni mérkőzését. A Lantos Gábor Sporttelepen rendezett összecsapáson az idősebb korosztály a 0-0-s első félidő után kétgólos előnyre tett szert Farkas Tamás és Baranyai Nimród találatával, majd innen egyenlítettek a hazaiak. A 64. percben azonban a cserekét beállt Szilágyi Máté góljával megszereztük a győzelmet.

Fikker Ferenc tanítványai nem adtak esélyt ellenfelüknek. Fél óra leforgása alatt háromszor is sikerült mattolni a hazaiak kapusát (Kiss Bence duplázott és Fábián Bence volt még eredményes), a 63. percben pedig már néggyel vezettünk, ugyanis Gellén Rokkó is betalált. Az MTK mindössze egyetlen góllal válaszolt, de ez csak a szépítésre volt elég.

Forrás: dvsc.hu