DKSE-MKC: Nagy küzdelem után döntetlen

Szoros mérkőzést és izgalmas végjátékot láthattak azok, akik kilátogattak péntek este a Hódos Imre-sportcsarnokba, ahol a DKSE-Hotel Lycium férfi kézilabdacsapata a Mezőkövesdi KC-t fogadta a bajnokságban.

A nagy csata pontosztozkodással ért véget: 33–33-as döntetlen született.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, hamarosan már 3–0-ra vezettek, miközben kapujukat kiválóan őrizte Kenyeres Pál. Azonban a vendégek gyorsan felzárkóztak, sőt a vezetést is átvették. A DKSE nem engedte elhúzni a mezőkövesdieket, fej fej mellett haladt a két csapat. A félidő hajrája kevéssel a Borsod megyeieknek sikerült jobban, így a szünetben két gól volt a különbség a javukra.
A második játékrészben ugyan Bécsiék szerezték meg az első találatot, a debreceniek továbbra is kapaszkodtak, sőt egyenlítettek, majd a negyvenedik percben előnyhöz is jutottak. Az ötvenedik percben már háromgólosra nőtt a differencia – a DKSE javára –, ám a végén jött számukra egy nehezebb periódus kiállításokkal és vitatott bírói ítéletekkel. A vendégek eltüntették hátrányukat, s az utolsó percet döntetlenről kezdték az alakulatok. Pálosék emberhátrányból lőttek gólt, végül másodpercekkel a vége előtt tizenegyesből egalizáltak a mezőkövesdiek. Újabb támadásra nem maradt idő, így a csapatoknak meg kellett osztozniuk a bajnoki pontokon….
A DKSE a jövő héten ismét a Hódosban játszik: pénteken a Gyöngyöst fogadja.

Bíró Imre: – Jó, küzdelmes mérkőzés volt, reméljük, ilyen lesz az arcunk.
Rosta István: – Magas szintű játékvezetés mellett hoztuk a „szokásos” debreceni eredményt, aminek mindkét csapat riválisai örülhetnek.

DKSE-Hotel Lycium–Mezőkövesdi KC 33–33 (15–17)
Debrecen, 700 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
DKSE: Kenyeres – Gúnya 5, Padla 7, Szabó Cs. 3, Himer 3, Lókodi 8, Pálos 6/1. Cserék: Nahaj (kapus), Hornyák, Sipos 1, Pető, Juhos. Edző: Bíró Imre.
Mezőkövesd: Szabó P. – Papp M. 3, Juhász K. 3, Bécsi 6/3, Bajorhegyi 1, Fekete L. 11/2, Juhász Z. 4. Cserék: Józsa (kapus), Papic 2/1, Milicevic, Rácz R. 2, Rosta I. 1. Edző: Rosta István.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–0, 10. p.: 5–5, 15. p.: 9–8, 20. p.: 11–12, 25. p.: 13–15, 35. p.: 18–20, 40. p.: 22–21, 45. p.: 25–24, 50. p.: 28–25, 55. p.: 29–30
Kiállítások: 8, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, illetve 8/6.