Díjugratás: A felnőttekkel is felveszi a versenyt

Kovács Roland remek teljesítményével mára beírta magát a lovas sportok történetébe.

A tizenkét éves fiatalember pályafutása két évvel ezelőtt kezdődött, amikor megszerette a lovakat és a környezetében többen bátorították, foglalkozzon behatóbban a lósporttal. A sportág kiemelkedő alakja, Técsy Attila is nagy hatással volt rá, Kovács pedig egyre jobb eredményeket ért el a saját és a felnőttek korcsoportjában is.

A Timpex LK versenyzője többek között az ifi mezőnyben megnyerte 2010-ben a Kishuszár Vágtát, első helyen végzett a Lipicai versenyen, míg a díjugrató minősítő versenyen debütánsként is nyert, maga mögött hagyva a 36 fős mezőnyt.