DEAC: bravúr a javából!

© Fotó: Kovács Péter
Debrecen – Kiváló küzdeni tudásuknak és jó játékuknak köszönhetően a DEAC-os fiúk a második, hazai meccsen öt szettben legyőzték a MAFC-ot.

Szombaton 19 órától idegenben dől el, hogy a két röplabdacsapat közül melyik szerzi meg magának az ötödik helyet.

Férfi röplabda Extra Liga, 5. helyért, 2. mérkőzés

2019. ápr. 11. Debrecen, DESOK

DEAC – MAFC-BME 3-2 (-18, 18, -10, 10, 15)

DEAC: Ádám 4, Remete 6, Tóth A. 7, Budai 19, Kiss I. 9, Hubicska 20. Csere: Mészáros Z., Barna (liberók), Magyar T., Veres 1, Pallós, Ötvös. Vezetőedző: Fodor Antal.

MAFC-BME: Bohnicsek 6, Szabó B. 8, Török P. 1, Kun 16, Eke 10, Németh F. 3. Csere: Bene (liberó), Posztós 1, Csépke 1, Csoma 12, Tari, Tar. Vezetőedző: Novák László.

Fotó: Kovács Péter

Az eredmény alakulása

I. játszma: 6:8, 12:16, 16:21. II. játszma: 8:7, 16:15, 21:17. III. játszma: 4:8, 4:16, 6:21. IV. játszma: 8:5, 16:7, 21:8. V. játszma: 0:5, 6:10, 8:12.

Az első és a harmadik játékot magabiztosan hozta a MAFC, szerencsére a másik hármat a debreceniek jegyezték. A döntő ötödik szettben már tetemes előnyben volt a vendéggárda, de a DEAC végül elkapta a műszaki egyetemisták grabancát – olvasható a Deac.hu-n. Érdekesség, hogy az első négy szettben a hazaiak folyton kopírozták a MAFC-ot: ugyanannyival nyertük a játszmákat, mint előtte riválisunk. Csak, hogy jól nézzen ki a sorminta!