Döcögve indult, gálázva lett vége

A Salgótarján elleni szombati élvonalbeli kosárlabda bajnokin Ferenczi Tamás győzelemmel jubilált és a „kis” Vuk is felavatta a gyűrűt a legmagasabb osztályban.

Vagy nem tanultak a szerdai debreceni hibából, vagy a nemzeti ünnephez kapcsolódó meghitt hangulat (a feldobás előtt a jelenlévőknek eljátszották a Himnuszt) altatta el a nyíregyházi férficsapatot, de tény: ugyanolyan szenvedős volt az első félidő a Salgótarján elleni szombati bajnokin, mint a szintén legalább egy polccal lentebb rangsorolt Debrecen ellen szerdán. A vezetés ugyan az első negyedben megvolt, de közel sem megnyugtató, ráadásul a második etapban az NYKK asszisztált egy 9–0-s tarjáni rohamhoz.

Összekapták magukat

A minél nagyobb előny megszerzésének ügyét nem szolgálta, hogy Brane Savicot az első negyedben kettő, a másodikban három faultja miatt kellett jegelni, így a szlovén karmester nagyszünetig húszból csak tizenhárom percet töltött a pályán. A nagyszünetig kiharcolt mindössze kilencpontos előny karcsúnak tűnt, főleg, hogy a harmadik negyed elején tovább csökkentette a különbséget a Tarján. Ekkor azonban nagyon összekapta magát a házigazda, és egy 18–2-es száguldással gyakorlatilag eldöntette a meccset (69–48).

Látványos megmozdulások

A fehér mezesek nem szűkölködtek a látványos megmozdulásokban, ám nem tudták állandósítani jó teljesítményüket, amit az is jelzett, hogy alig egy perc múlva egy 0–7-es periódust követően ismét a jubiláló Ferenczi Tamás (ez volt az ötvenedik bajnokija a nyíregyházi kispadon) kényszerült időkésésre. Szerencsére ez volt az NYKK utolsó rossz periódusa, mert kisvártatva Savic egy újabb remek szakaszt vezényelt, amely alatt nemcsak saját magát szórta meg, hanem Curtis Marshallt és Lekli Józsefet is megdobatta. Utóbbit egy zsákolásra feladott passzt követően, bár az irányító játékos röplabdás előkészítő felesége nyilván talált volna kivetnivalót a feladásban… A harmadik negyedben elért pontmennyiségre viszont már senkinek sem lehetett kivetnivalója.

Most jön a neheze

A negyedik rész elején a többieknél más dimenzióban kosarazó Savic előbb futballistamódra kiosztott egy kötényt, majd 181 centis „magasságát” meghazudtolva zsákolt egyet. Ekkor már volt idő megbarátkozni a gondolattal, hogy négy fordulót követően éppúgy 2/2-es győzelem/vereség mutatóval áll a nyíregyházi csapat, mint a bajnokesélyes Albacomp – jöttek is a fiatalok (közülük a debrecen ellen még „szűz” Pavlovics Vuk is megszerezte első pontjait), előtte még Bosko Sztojakovics gyakorolhatta a büntetőket a vendégpadra kiosztott technikai hibákat követően. Bár a sorsolás ismeretében, ez volt a minimum. A neheze most következik!

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Salgótarján 121–84 (24–21, 27–21, 38–22, 32–20)

Bujtosi csarnok, 800 néző

v.: Valovics, Jakab L., Jurák.

NYKK: Savic 15/3, Sztojakovics 16/3, Marshall 22, Sitku 20/6, Lekli 18. Csere: Mohácsi 9/6, Szarvas 10/3, Nagy K. 2, Siska 5/3, Polyák, Czinger, Pavlovics V. 4.

Edző: Ferenczi Tamás.

Salgótarján: Jarvis 20/9, Balaton 6, Sebők 18/3, Hartvich 4, Vavra A. 16. Csere: Koma 13, Kocsis T., Ughy 3/3, Kiss Ká. 3/3, Gál K. 1.

Edző: Szájer József.

Kipontozódott: Hartvich (33. perc), Nagy K. (34.).

Kiállítva: Hartvich (33., a kispadról), Szájer József edző (33.).

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–10, 7.: 15–12, 9.: 19–20, 12.: 29–21, 14.: 29–30, 16.: 41–32, 19.: 49–37, 21.: 51–46, 25.: 69–48, 26.: 69–55, 29.: 81–60, 33.: 104–68, 39.: 119–79.

Ferenczi Tamás: – Dekoncentráltan kezdtük a mérkőzést, ráadásul több kezdőjátékosunknak is hamar faultproblémái akadtak. A nagyszünetben rendeztük a sorokat, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Szájer József: – Úgy érzem, több olyan ítélettel is sújtottak bennünket a játékvezetők, amelyek ha nem is döntően, de nagy mértékben befolyásolták a mérkőzést. Ha úgy játszunk, mint a három negyeden keresztül, akkor egy-két csapat ellen lehet keresnivalónk.