Csak a végjáték döntött

A borsodi együttes az Interliga 11. fordulójában szombat este Szlovéniában vendégszerepelt.

Demeter György, a VRC vezetőedzője előzetesen nagy csatára számított a Bled elleni találkozón, és a látottak igazolták is a szakembert. A Vegyész remekül kezdett 2:0-ás vezetésre tettek szert, ám ezután – a felsőházi rájátszásért küzdő – házigazdák nemcsak egyenlítettek, hanem a mindent eldöntő ötödik játszmát is hozták, így megnyerték a mérkőzést.

Elpártolt a szerencse

Rendkívül fegyelmezetten és taktikusan kezdtük a mérkőzést, és a látottak alapján meggyőző fölénnyel hoztuk az első két szettet és teljesen megérdemelten vezettünk – tekintett vissza a találkozóra Demeter György. – A harmadik felvonásban is fej-fej mellett haladtunk, azonban egy jó nyitásszéria után elhúzott a Bled és 4-5 pontos előnyüket a végéig meg is tudták tartani. A negyedik játékban érezhetően lendületbe jöttek a szlovének, de a szett közepén még sikerült felzárkóznunk, azonban a hajrá ismét az övék volt. Az ötödik játszmában folytatódott a nagy küzdelem, 15-14-nél nekünk volt meccslabdánk, de nem jött össze.

Összességében jó mérkőzés volt, sajnáltam, hogy a végén a szerencse döntött, bosszantó, mert a kezünkben volt a siker. Ráadásul a közönség is jól szórakozott csak az a baj hogy kikaptunk… De nincs idő ezen túl sokáig rágódni, hiszen szombaton a listavezető érkezik hozzánk.