Csak a kapusait veszítette el a Nyíracsád

© Fotó: HBN archív
​Hajdú-Bihar – Vészkapussal kiállva, majd sérülés miatt azt is elveszítve tudott nyerni a Nyíracsád a Józsa ellen. A megyei másodosztály északi csoportjában vasárnap emellett a Fülöpnek és a Nyírmártonfalvának sikerült a győzelem, míg a Nyírábrány és az Álmosd nem bírt egymással.

Fülöp–Le Petit-DSC 1–0 (1–0)
50 néző, vezette: Török Z. (Percze Zs., Grünwald M.)
Fülöp: Gordán Z. – Sályi M., Sándor L., Mezővári P. (Sándor T.), Csík R., Fülöp Gy. (Klenik Gy.), Bazsó O., Mándi N., Ilyés J., Usztics I., Hortobágyi R. (Vecsei J.). Edző: Hortobágyi Róbert.
Le Petit-DSC: Nagy B. – Percze R., Pocsai G., Csurgó Á., Molnár B., Jáger B., Dobrán Cs. (Györfi T.), Kiss R., Botos S., Tamás A. (Orosz P.), Gyulai R. Edző: Nagy Róbert.
Gól: Bazsó O. Jók: az egész csapat (Gordán Z. a mezőny legjobbja), illetve senki. Kiállítva: Csík R. Ifi: 3–6.
Hortobágyi Róbert: – Szervezett, jó játékkal hoztuk az eredményt. A csapat lelkesedése felülmúlhatatlan volt. Gratulálok a fiúknak, büszke vagyok rájuk!
Nagy Róbert: – Hiába küzdünk, harcolunk, ezért pontot nem adnak. Húsz percig játszottunk emberelőnyben, s az, hogy ezt nem tudtuk kihasználni, egész eddigi teljesítményünket hűen tükrözi. Ez olyan, mintha csatába indulnánk kard és pajzs nélkül. Gratulálok az ifinek az újabb megérdemelt győzelméhez! Felnőtt srácaimnak üzenem: amíg csak én hiszek bennetek, ti saját magatokban nem, addig nem is lesz változás. Százszor többek vagytok mint egy mezőny végén kullogó társaság.

Pentafrost-Nyírmártonfalva–Létavértes 2–0 (1–0)
50 néző, vezette: Dobi Zs. (Csiszár K., Pap E.)
Pentafrost-Nyírmártonfalva: Káplár F. – Konyári S., Bodnár S., Szemán T., Havrilla I. (Polgár G.), Tóth D., Kolompár J., Kiss G. (Szakály P.), Haga T., Rácz F., Kelemen J. Edző: Molnár Gábor.
Létavértes: Fekete S. – Biroga B., Papp Z., Papp S., Bárány P. (Mázló D.), Máté F., Bora Z., Polgári I., Somlyai L., Kovács B., Szabó Zs. Edző: Kontor Gábor.
Gól: Tóth D. (2), Jók: Tóth D., Káplár F., Bodnár S., illetve mindenki. Ifi: 18–0.
Molnár Gábor: – A rossz idő ellenére jó iramú meccset játszottunk. Jobban akartuk a sikert, így megérdemelten nyertünk. Az ifi és a felnőtt csapat győzelmét Dorogi István emlékének ajánljuk.
Kontor Gábor: – Ma nagyon jól futballoztunk, csak a helyzetkihasználással álltunk hadilábon. Ezen mindenféleképpen javítani kell. Ha mi is berúgjuk lehetőségeink felét, ahogy ellenfelünk tette, gólokkal nyerjük a meccset, de ma még az üres kapuba sem sikerült betalálni.

Nyírábrány–Álmosd 1–1 (1–0)
20 néző, vezette: Muszka Z. (Kóti L., Szűcs A.)
Nyírábrány: Bencze Zs. – Varga P., Szabó G., Takács Gy., Maczó A. (Juhos Gy.), Horváth Á. (Hasper J.), Küzmös A., Rátonyi Zs., Fecskovics M., Szabó B., György R. Edző: Tóth Csaba.
Álmosd: Horváth J. – Halász G., Balogh K., Molnár I., Török G., Jónás D., Kéki R., Virág R., Nemes E., Paluska J., Ásztai I. Edző: Szabó Béla.
Gól: Fecskovics M., illetve Ásztai I. Jók: az első félidőben senki, a másodikban mindenki (különösen Varga P.), illetve Balogh K., Török G., Nemes E. Ifi: 3–3.
Tóth Csaba: – Az első játékrészben csapnivaló teljesítményt nyújtottunk, melynek eredményeként a vendégek a negyvennegyedik percben előnyhöz is jutottak. A szünet után ezzel ellentétben minden játékosunk lényegesen jobb teljesítményt nyújtva megpróbálta kiharcolni a győzelmet – de csak a döntetlenig jutottunk. Lehet, hogy csapatomnak néha a második félidővel kellene kezdenie a meccseket.
Szabó Béla: – Az első félidőben jó játékkal, sok helyzettel el is dönthettük volna a mérkőzést. Viszont a második játékrészben egészen rossz felfogásban játszottunk, és kapusunk is megsérült, így igazságos eredmény született.

Nyíracsád–Józsa 4–3 (1–2)
30 néző, vezette: Pál G. (Gyarmati I., Zámbó T.)
Nyíracsád: Dobrai G. (Horváth J.) – Maczó Cs. (Orbán L.), Béres Cs., Bilda J., Tóth Á., Gugg K., Árvai Sz. (Ternován J.), Kovács M. (Fábián–Nagy Z.), Balogh II T. (Tóth I.), Tóth T., Balogh I T. Edző: Balogh Tivadar.
Józsa: Szász B. – Bőr I., Jóvér J., Bucskó I., Novák Á., Pál P., Kocsis A., Ilocki Á. (Ecsedi Cs.), Rostás A., Szabó M., Kiss Gy. Edző: Szabó László.
Gól: Balogh II T., Tóth T., Béres Cs., Kovács M., illetve Kiss Gy. (2), Szabó M. Jók: az egész csapat (különösen Balogh II T., Gugg K., Bilda J.), illetve Kiss Gy. Ifi: 2–4.
Balogh Tivadar: – A mai meccsen kapus nélkül álltunk fel, sajnos ez rá is nyomta bélyegét az idegrendszerünkre. Vészkapusunk ráadásul megsérült és kórházba került, de így is nyerni tudtunk. Győzelmünket Dobrai Gábornak ajánljuk, mielőbbi gyógyulást neki!
Szabó László: – A győzelmet jobban akaró csapat szerezte meg a három pontot.