BL: „Amikor a Real éppen kivár”

Vajon mire mennek a bajorokkal Ronaldóék?
Vajon mire mennek a bajorokkal Ronaldóék? - © Fotó: AFP / Ander Gillenea
München – A Bayern egykori kiváló kapusa, Oliver Kahn szerint a németek fognak a döntőbe jutni.

Szerdán este rendezik meg a sokak által nagyon várt Bayern München–Real Madrid elődöntőt a Bajnokok Ligájában, a felek 20.45-től csapnak össze (élő M4 Sport).

A negyeddöntőben a Bayern idegenben 2–1-re verte a Sevilla csapatát, mely ellen hazai pályán 0–0-t játszott. A Real 3–0-ra győzte le a Juventust saját otthonában, és bár az olaszok a visszavágón 3–1-re diadalmaskodni tudtak, ez nem volt elég a továbbjutáshoz.

A volt német válogatott kapus, Oliver Kahn optimistán látja a jövőt: szerinte egykori csapata, a Bayern München elbúcsúztatja a címvédőt, és bejut a fináléba. „A Real tipikus szakaszos csapat. Ez azt jelenti, hogy vannak a mérkőzésnek olyan szakaszai, amikor extrém nyomás alatt tartja az ellenfelet, beszorítja a kapuja elé. A Bayernnek akkor kell ugyanezt tennie, amikor a Real éppen kivár” – magyarázta Kahn, aki televíziós szakkommentátorként is tevékenykedik.

A holland Björn Kuipers fújja a sípot szerda este az Allianz Arénában. A 45 éves játékvezető ebben a szezonban négy meccset vezetett a BL-ben. Még a playoffban a Hoffenheim–Liverpool (1–2), majd a csoportkörben a Borussia Dortmund–Real Madrid (1–3), a CSZKA Moszkva–Basel (0–2) és az Atlético Madrid–AS Roma (2–0) összecsapáson dirigált.

A visszavágót jövő héten rendezik, a finálé május 26-án lesz Kijevben. A bajorok legutóbb 2013-ban játszhattak döntőt a BL-ben, akkor nyertek a Borussia Dortmund ellen.

Örülhetett Firmino és Szalah: a Liverpool óriásit lépett a továbbjutás felé
Liverpool - A Liverpool remek játékkal 5-2-re legyőzte a vendég AS Romát a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének keddi első mérkőzésén, így közel került a továbbjutáshoz. Az angol csapat ugyanakkor nem mehet biztosra, mivel az olasz együttes a negyeddöntőben 1-4-es első mérkőzés után 3-0-s haza...