Bemutatkozott a Factum hazai pályán

A Nyíregyháza győzelmével zárult a Factum első hazai mérkőzése az Oláh Gábor utcán.

Bemutatkozott a hazai közönség előtt a Factum Sport Debrecen férfi kosárlabdacsapata az NB I/A bajnokságban szerda este az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban – a találkozót azonban magabiztosan nyerte a vendég Nyíregyháza a szépszámú közönség előtt.

Magukhoz ragadták a vezetést az első negyedben

A cívisvárosi alakulat mindössze néhány héttel a pontvadászat kezdete előtt állt össze, a debreceni kosárlabdabarátoknak gyakorlatilag szerda este mutatkozott be a csapat. A bajnoki rajt jól sikerült a Factumnak, hiszen az első fordulóban ugyan kikapott a bajnok Zalaegerszegtől, a második körben viszont győzött az esélyesebb Salgótarján ellen, így ekkor szerdai ellenfele, a Nyíregyháza előtt állt a tabellán a cívisvárosi gárda. A két idegenbeli mérkőzés után a harmadik fordulóban saját közönségük előtt léphettek pályára Ráthonyi Tamás vezetőedző tanítványai.

Nem is kezdték rosszul az összecsapást, hiszen magukhoz ragadták a vezetést az első negyedben, miközben a nyíregyháziak kissé elaludtak, azonban a játékrész végére magukhoz tértek a vendégek, és megfordították az állást. A második negyedben a hazaiak még igyekeztek tartani a lépést a szabolcsiakkal, ám a harmadik szakaszban már elhúztak a vendégek Savic és Sztojakovics vezérletével, jókora előnyt szerezve. Többek között egy 18-0-s időszakot is magukénak tudhattak… A negyedik játékrészben már nem változott a meccs képe, sőt immár harminc pont fölé kúszott a különbség a két alakulat között. A Nyíregyháza végül 104-72-re győzött az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban.

A negyedik fordulóban – október 24-én, vasárnap 18 órakor – a Kis-Rába Menti Takarék-Soproni KC otthonában szerepel a Factum Sport. HBN

Factum Sport Debrecen–Marso-Vagép NYKK 72–104 (19–20, 21–28, 14–33, 18–23)

Debrecen, 800 néző, vezette: Hartyáni, Frányó, Vida.

Debrecen: Boros 10/6, Singletary 4, Langford 18/3, Kovács I. 12/3, Mekongo 18. Csere: Balogh A., Vas V. 2, Pék 3/3, Varga Á., Kóthay 5/3, Mondzinger, Lajsz. Edző: Ráthonyi Tamás.

NYKK: Savic 15/6, Sztojakovics 25/15, Marshall 13/9, Sitku 15/6, Lekli 12. Csere: Siska, Nagy K. 7/3, Szarvas 7/3, Mohácsi 5/3, Czinger 2, Polyák 3, Pavlovics V. Edző: Ferenczi Tamás.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 11–5, 7.: 19–14, 12.: 26–23, 15.: 33–30, 17.: 37–40, 22.: 40–58, 24.: 44–64, 28.: 51–76, 35.: 60–90, 39.: 66–100.

Ráthonyi Tamás: – Másfél negyedig bírtuk erővel, utána kipukkadtunk. Ezt az időszakot kellene minél tovább kitolni.

Ferenczi Tamás: – Az első győzelem megszerzése mindig nehéz feladat. Ezt a sikert is a helyén kell kezelnünk, dolgozunk tovább.