haon-sportoldal

2008.05.31. 15:41

DVSC-TEVA–Újpest labdarúgő mérkőzés élőben

<p>Szombaton 15 órától DVSC-TEVA–Újpest találkozót rendeznek az Oláh Gábor utcai stadionban. A meccset a HAON élőben közvetíti. Tartson velünk!</p>

Vége a mérkőzésnek, a DVSC megérdemelt győzelemmel, helyenként szép, látványos focival zárta a bajnokságot, s megtette a nagy szívességet a Győrnek, mely így mögötte a harmadik helyen végzett. Az Újpest lecsúszott a bajnoki dobogóról.

86. perc: azonnal válaszolt a lilák góljára va Loki: Szakály ugratta ki Bogdanovicsot, aki senkitől sem zavartatva, 10 méterről a bal sarokba gurított. (3-1)

85. perc: szépített az Újpest:Regedei 18 méterről ballal kilőtte a bal felsőt (2-1)

83. perc: Jaj, szegény Újpest! - hergeli a lila-fehér tábort a debreceni B-közép.

80. perc: az Újpest játszik mezőnyfölényben, de elég szárnyaszegett a Szentes-csapat.

76. perc: mintaszerű akció végén Kouemaha hagyott ki ordító ziccert, Leandro beadása után az ötösről mellé csúsztatott.

74. perc: Kerekest   Kouemaha váltotta.

73. perc: Kovács Zoltán szolgálta ki tökéletesen Sándor Györgyöt, aki azonban hatalmas helyzetben, 12 méterről mellé lőtt.

71. perc: Bozsics tornáztatta meg Polekszicset, aki szögletre tolta a labdát az újpesti 22 méteres lövése után.

65. perc: Szűcs helyett Szakály állt be a Lokinál.

61. perc: Kerekes bődületes kapáslövése után a labda Balajcza lábáról pattant szögletre.

60. perc: a csereként beálló Kovács Zoltán első labdaérintéséből gólt szerezhetett volna, de ziccerben "eltörte" a labdát.

58. perc: jellemző az Újpest játékára, hogy a kapus, Balajcza csapat legjobbja. Ezúttal is bravúrral hárította Kiss közeli, 10 méteres lövését.

56. perc: Habi legutolsó védőként lerántotta a kapura törő Bogdanovicsot, amiért kiállították, teljesen jogosan.

55. perc: Herczeg András is cserélt: Huszák helyett Dombi állt be.

53. perc: a második csere az Újpestnél: Hajdú helyett Radulovics a pályán. Az első félidőben Bőjte helyett Juhár állt be.

50. perc: Huszák sérülése miatt három percig állt a játék. A debreceni ápolás után visszatért a pályára.

47. perc: a második félidő első helyzete az Újpesté: Foxi 12 méterről, éles szögből lőtt centiméterekkel a jobb kapufa mellé.

Vége az első félidőnek, mely nagy Loki-fölényt hozott. Kerekesék teljesen megérdemelten vezetnek 2-0-ra.

40. perc. Kerekes Zsomi csak egy van! - skandálja a közönség, miután a közönségkedvenc a Bogdanovicstól kapott labdát bődületes erővel lőtte 10 méterről a léc alá. (2-0)

38. perc: Kerekes lőhetett volna gólt, de "belehalt" a szépségbe, Czvitkovics beadása után mellel felpörgette a labdát, s fölé ollózott.

37. perc: az első komolyabb újpesti próbálkozás: Hajdú lőtt 20 méterről, Polekszics szögletre mentett.

32. perc: a debreceni közönség egy része vígan dalol, mert a pályán most nincs sok izgalom.

26. perc: az utóbbi percekben kiegyenlítettebbé vált a játék, az Újpest is elkezdett próbálkozni, de jól zár a Loki-védelem.

21. perc: Czvitkovics vette célba a bal alsót 16 méterről, Balajcza bravúrral szögletre mentett.

17. perc: a DVSC továbbra is nagy mezőnyfölényben játszik, az Újpestnek még mindig nem volt helyzete.

12. perc: csak az égiek mentették meg a lilákat az újabb kapott góltól, Czvitkovics, Kiss és Bogdanovics is lövéssel próbálkozott az ötösön belül, de Balajczának szerencséje volt, a labdát végül Bogdanoviccs lőtte mellé.

11. perc: a hazaiak egyértelműen dominálnak, az Újpest még nem jutott el a Debrecen kapujáig.

7. perc: vezet a Loki! Kerekes és Bogdanovics mattolta a teljes Újpest-védelmet, előbbi adott be jobbról, utóbbi pedig 5 méterről az üresen maradt kapuba helyezett (1-0).

3. perc: máris Loki-helyzet! Szatmári adott be balról, Kerekes 10 méterről tisztán fejelhetett, de sajnos rosszul célzott, a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A labdarúgó NB I. utolsó fordulójában, szombaton 15 órától a DVSC az Újpestet fogadja az Oláh Gábor utcai stadionban.

A kezdőcsapatok:
DVSC: Polekszics - Bernáth, Szűcs, Takács, Szatmári - Kiss, Huszák, Leandro, Czvitkovics - Kerekes, Bogdanovics. Újpest: Balajcza - Dudics, Vermes, Regedei, Bőjte - Hullám, Habi, Bozsics, Sándor Gy., Hajdú - Foxi.