Báthorys érmek az Európa-kupáról

Küzdősport. Nagyszabású WTKA Európa-kupát rendeztek a közelmúltban Budapesten, ahol 9 ország versenyzői mérték össze tudásukat.

A viadalon részt vettek a Báthory Kick & Thai Box Gym debreceni és püspökladányi sportolói is, akik kimagasló eredményeket értek el. A két báthorys Európa-bajnok közül Tócsán Tibornak a K-1 döntőben mindösszesen 30 másodpercre volt szüksége, hogy K.O-val legyőzze riválisát, míg a low-kick fináléban az egyiptomi Afrika-bajnok és világbajnok Ahmed Gamelt verte döntő fölénnyel. Tócsán a két aranyérmével a debreceni csapat legeredményesebb versenyzője lett. Szintén a dobogó legfelső fokára állhatott fel a fiatal, de nem rutintalan Patócs László, aki egyhangú pontozással diadalmaskodott a low-kick kategória 75 kg-os döntőjében. Bokross Zsolt a thai box döntőben parádés mérkőzésen 2–1-es pontozással kapott ki, így ezüstéremmel gazdagodott. A báthorys versenyzőket Ignéczi László, Girdán Miklós és Simon Kornél edzők készítették fel. HBN