Balmazújváros-Gyöngyös, percről percre

© Fotó: Szalma Dóra
Balmazújváros – A Kőnig–Trade Balmazújvárosi KK hazai pályán fogadta a B. Braun Gyöngyös csapatát.

A mérkőzés elején, az 5. percben Dzono egyenlít, ezzel 2–2 az állás, majd ismét ő lő és ezzel 3–3. A 9. percben Knezevic hétméterest véd 4–4. Atsushi érvényesíti a megítélt hétméterest, és így 5–4-re átvesszük a vezetést. A 13. percben ismét a vendégek vezetnek 5–6 arányban. Hudák kapus jóvoltából 5–7-re tovább növeli előnyét a Gyöngyös csapata. István Péter góljával felzárkózunk 6–7-re. Ezt követően a 19. percben Atsushi hétméterest hibázik, majd javít és labdát szerez, amivel 7–7-re kiegyenlítünk. A 21. percben ismét Atsushi góljával 9–7 lesz az állás. 7 perces gólcsend után egyenlítenek a vendégek 9– . Majd Füzesi időt kér, és Atsushi időn túli szabaddobás góljával 12–10 az I. félidő eredménye.

Fotó: Szalma Dóra Fotó: Szalma Dóra ©

A Gyöngyös kezdi jobban a II. félidőt és 5 perc játék után Koller kiegyenlít, az állás 13-13. Atsushi hétméteresével és Dzono találatával 15–13-ra vezetünk. A 39. percben Dioris harcol ki egy hétméterest, amit Atsushi értékesít, így 16–13. Korsós második labdaszerzéséből indulhatunk, de sajnos elmarad a gól. Emberhátrányból Bali talál be, 17–14. A 43. percben a vendégek időt kérnek. Hajdu kiállítását góllal zárja a Gyöngyös csapata, 17–15 az állás. Ezt követően Curuvija hétméterest értékesít és 19 – 15-re vezetünk az 50. percben. Majd Hajdu találatával már 5 gól a különbség, 20–15 a mérkőzés állása. Ismét kezdenek felzárkózni a vendégek, 20–17. Curuvija újból értékesíti a hétméterest, 21– 17. Knezevic védése után ismét a balszélső talál be a kapuba, és 4 perccel a vége előtt eldőlni látszik a mérkőzés. Az 57. percben Füzesi időt kér, ekkor 22–18 az állás. Az edző megnyugtatja a játékosokat és egy kapott góllal 22–19 lesz a végeredmény.

Kőnig–Trade Balmazújvárosi KK – B. Braun Gyöngyös 22 – 19 (12 – 10)

Balmazújváros: Knezevic – Dioris 2; Dzono 5; Atsushi 6/3; István P. 1; Bali 3; Curuvija 4/2; Csere: Pajkó – Balázs; Korsós; Hajdu 1; Temesvári. Edző: Füzesi Ferenc

Hétméteresek: 7/5, illetve 4/3

Kiállítások: 6, illetve 8 perc

Mérkőzésvezetők: Andorka – Bán

Nézőszám: 700 fő

Értékes sikert aratott az Újváros
Balmazújváros – Három góllal verte a nemrégiben edzőváltáson átesett Gyöngyöst Füzesi Ferenc alakulata.