Bajnokok Ligája – Albán csapat ellen kezdhet a Ferencváros a selejtezőben

Akt.:
Budapest/Nyon – A magyar bajnok Ferencváros a Skenderbeu ellen kezdheti meg a szereplését a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, feltéve, hogy az albánok egyáltalán pályára léphetnek.

Az európai szövetség (UEFA) nyoni központjában megtartott hétfői sorsoláson az is kiderült, hogy a zöld-fehérek idegenben kezdenek.

Az első mérkőzést július 12-én vagy 13-án, a visszavágót pedig július 19-én vagy 20-án rendezik.

Az UEFA néhány gyanús kimenetelű hazai és nemzetközi mérkőzés után indított vizsgálata nyomán kizárta a sorozatból a Skenderbeut, amely azonban fellebbezett, a szereplése így a nemzetközi Sportdöntőbíróság július 5-6-ára várható döntésétől függ.

“Most beszéltem a Skenderbeu és az UEFA képviselőivel, akiktől megtudtam, hogy amennyiben elmarasztalják az albán klubot, úgy játék nélkül megyünk a harmadik fordulóba – nyilatkozott a klub honlapján Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója. Összességében egyébként örömteli, hogy elkerültük a papíron erősebb ellenfeleket, ugyanakkor nem megyünk nagy mellénnyel Albániába, hiszen tavaly a Zeljeznicar ellen is kiderült, hogy nem minden a papírforma – mondta. Hozzátette: érdekes ez a helyzet, hiszen úgy kell felkészülni ellenfelünkből, hogy az sem biztos, hogy játszunk egymás ellen.

A BL selejtezőjének első fordulójában nyolc csapat érdekelt, az első találkozókat június 28-án és 29-én, a visszavágókat július 5-6-án játsszák.

Az 1. forduló párosítása:

Flora (észt)-Lincoln Red Imps (gibraltári)
The New Saints (walesi)-Tre Penne (San Marinó-i)
Valletta (máltai)-B36 Tórshavn (feröeri)
Santa Coloma (andorrai)-Alaskert (örmény)

A 2. forduló párosítása:

Skenderbeu (albán)-FERENCVÁROS
Qarabag (azeri)-F91 Dudelange (luxemburgi)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)-Sheriff (moldovai)
Olimpija Ljubljana (szlovén)-Trencín (szlovák)
Red Bull Salzburg (osztrák)-Liepaja (lett)
Vardar Szkopje (macedón)-Dinamo Zagreb (horvát)
The New Saints/Tre Penne-APOEL (ciprusi)
Zrinjski Mostar (bosznia-hercegovinai)-Legia Warszawa (lengyel)
Ludogorec (bolgár)-Mladoszt Podgorica (montenegrói)
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Santa Coloma/Alaskert
Zalgiris Vilnius (litván)-Asztana (kazah)
BATE Boriszov (fehérorosz)-SJK (finn)
Valletta/B36 Tórshavn-Crvena zvezda (szerb)
Rosenborg (norvég)-IFK Norrköping (svéd)
Dundalk (ír)-FH (izlandi)
Flora/Lincoln Red Imps-Celtic (skót)
Crusaders (északír)-FC Köbenhavn (dán)

– MTI –



További hírek a Sport kategóriából

Sporthírek






hirdetés